Dysk zewnętrzny nie czyta danych

Witam !

Nie wiem czy piszę w dobrym dziale ale jestem nowy na forum. Mam problem z dyskiem zewnetrznym, Samsung 500GB, 2,5 cala. Wszystko chodziło elegancko, dopóki dysk nie zawiesił mi się na kompie. Wyłączyłem go przez menadżer zadań i następnie wyskoczył mi dymek, że opóźniony zapis nie powiódł się i potem nie moglem już wejść do dysku. Podłączyłem do innego komputera dysk i w ogóle go nie wykrywa. Wyłaczyłem i włączyłem pierwszy komputer i jest to samo co na drugim czyli w ogóle nie wykrywa dysku, a dysk “mryga” zamiast świecić cały czas. Przejrzałem kilka stron, fora i niestety nic nie znalazłem. Czy ktoś może pomóc mi w tym problemie ? Będę naprawdę wdzięczny, bo mam na dysku naprawdę dużo cennych danych. Czekam z niecierpliwością na pomoc. Pozdrawiam !

:arrow: czy da się dysk podpiąć pod SATA (wyjąć ewentualnie z obudowy)

:arrow: Start->panel sterowania->system->menadżer urządzeń->stacje dysków czy tutaj go widać

Z obudowy nie da sie wyjąć, i sprawdzałem już w menadżerze urządzeń niestety nie widać dysku. Widać resztę dysków twardych, zamontowanych w komputerze, zewnętrznego nie widać

Spróbuj odpalić jakiegoś linuksa LiveCD i sprawdź czy tam jest widoczny.

Na netbooku posiadam ubuntu i niestety tutaj też dysku nie widzi :frowning:

To w takim razie poszedł dysk.