Dysk zewnętrzny odłacza się od komputera


(Turbo06) #1

Ostatnio mam taki problem, że : podłączam dysk zewnętrzny do komputera, i gdy nie korzystam z niego, samoczynnie się odłącza po okolu 30 minutach, nawet gdy próbuję na niego coś skopiować to i tak się wyłącza po tych 30-40 minutach.

Druga rzecz to to że strasznie kopiują pliki sie na niego. Np. 2 gb plik kopiuj sie około godziny, gdzie gdy podłączam go do laptopa, ten sam plik 2 gb kopiuje sięz niego w 10 minut.

Z tego co znalazłem w Menadżerze urządzeń to dysk jest : Western Digital 1600BMV


(jas_fasola) #2

Sprawdź ustawineia w komputerze szczególnie w biosie odnośnie portów USB i zarządzania energią. Natomiast sprawa długiego kopiowania może być prędkość samego portu nie 2.0 a 1.1. No chyba że masz uszkodzony chipset raz tak miałem . W jednym porcie działał dysk w drugim już nie a teoretycznie do tego samego huba są podłaczone i mają te same napięcia. Po podpięciu klawiatury wywaliło już usb i kopiowanie było mordęgą a nie mówiąc już o samych portach zawieszały kompa.


(Turbo06) #3

Wiem że nie jest to wina mojego komputera, bo na laptopie siostry, mamy, czy kompie kumpla, też odrzuca go co jakiś czas. Format przyspieszył troche kopiowanie. Ale mam z nim taki problem że nie mogę z niego filmów oglądać, zawiesza się media player classic, a gdy kopiuje mam błąd urządzenia we/wy. To samo jest na innych komputerach.