Dysk zewnętrzny plug and play do lcd samsung LE37C530

witam ponownie,

szczegóły moich poszukiwań to dyski o następujących parametrach:

-urządzenia wymagające mocy ponad 500 mA lub 5V mogą nie być obsługiwane

-polecane urządzenia ogólnie: usb 2.0, min speed 5400 rpm

tak sugeruje samsung, ale nie znalazłem konkretnych propozycji modeli hdd, ani samsunga, ani innej firmy. Jak ktoś zna się na zasilaniu, to proszę o podanie konkretnych modeli dysków, tak, żeby tv mi to czytał.

jam mam http://allegro.pl/dysk-zewnetrzny-2-5-samsung-s2-500gb-etui-i1688886533.html i działa mi z tv lg i dekoderem n -ki

jawor, ja też mam 500G, ale chciałem mieć większy, bo widzę ze zapełniam dyski błyskawicznie. Myślisz, że 1 TB to będzie za dużo? Ta wielkość to może być powód, że dysk nie odpali na tv?

nie podałeś konkretnie jaka wielkość cię interesuje więc podałem ci sprawdzony pod wieloma urządzeniami i o małym poborze prądu o jaki pytałeś jeżeli 500 Gb jest dla ciebie za mało zawsze możesz spróbować większy np http://allegro.pl/samsung-1tb-usb-3-0-2-5-8mb-5400-rpm-czarny-etui-i1688868335.html wielkość dysku jest uzależniona od twoich potrzeb pozdrawiam :wink:

:? jawor, patrz wątek 1

"-urządzenia wymagające mocy ponad 500 mA lub 5V mogą nie być obsługiwane

-polecane urządzenia ogólnie: usb 2.0, min speed 5400 rpm"

a Ty my piszesz co 3 calowym.

Ludzie! chcenie pomóc, doceniam to, ale róbcie to z głową. Już nieraz złapałem się na tym, że piszecie w ciemno, co wam się podoba, bo akurat macie taki sprzęt, a ja pytam dokładnie o takie a nie inne parametry.

3 calowy może nie pójść, właśnie tyki miałem i nie odpalił, pisałem o tym w innym wątku. No i o tą moc mi chodzi, jest dokładnie podana, jaka będzie ok

kolego przeczytaj dokładniej jest to dysk 2,5" ;p pisałem ci o nim bo ma bardzo niski pobór mocy szczytowo 2,6 w

http://www.chip.pl/testy/pamieci-masowe/dyski-twarde-zewnetrzne-25-cala/samsung-s2-portable-3-0-hx-mt010ea-g22-1tb/specification?switch_t=t

czytałem dokładnie, to jest 3.0 usb a nie 2.0, a skoro pisze w specyfikacji, że ma być usb 2.0 to nie znaczy że ma być 3.0 ani nie znaczy, że może być 3.0 kompatybilne z 2.0.

rozmawiałem właśnie z gościem ze sklepu nie dla idiotów, powiedział, że jak pisze, że ma być usb 2 to nie pójdzie na 3 pomimo zaznaczonej kompatybilności z 2. Tak mają może nie tylko lcd samsung, ale i inne tv.

kolego ja mam tv z usb 2,0 i dysk z usb 3,0 mi chodzi bez problemu co więcej jakiś czas temu podłączałem go do rzutnika i to dosyć starego on również nie miał problemu z najmniejszych problemów z nim ale jeżeli chcesz koniecznie dysk na usb 2,0 to każdy 2,5 calowy bez powinien sprostać twoim wymaganiom gdyż w USB 2.0 maksymalne natężenie prądu wynosi 500 mA.

Ps

jeżeli rozmawiałeś ze sprzedawcą który się na tym tak super zna to było się go zapytać jaki on dysk by ci dysk polecił :stuck_out_tongue:

http://www.lg.com/pl/sprzet-komputerowy/pamieci-masowe/LG-HXD5U50GLR.jsp przykładowy dysk usb 2,0

być może miałem wadliwy dysk, nie wiem, nie przekonam się już, nie wezmę ponownie tego samego dysku tylko po to, żeby to sprawdzić. a na kimś muszę polegać, nie wiem jaki masz tv, jakiej firmy i jaki model, bo to wszystko ma znaczenie.

Tu też jest do wyboru, do koloru:

http://www.mymemory.co.uk/Portable-Hard-Drives

ps

gość mi również powiedział, że samsungi mają dość nieciekawą obsługę i nie ma podanych dokładnie modeli dysków, jakie są kompatybilne, a info jakie dostałem ze strony samsunga, to dopiero jaja, panienka w ogóle nie wie o co chodzi, o jakie połączenie, jaki dysk i w ogóle jakby była z kosmosu.

mój tv to lg ld450 (z odblokowanym video :smiley: )

no więc inny typ i inna marka, o czym mówimy?