Dysk zewnętrzny problem

Dzień dobry,
mam problem z dyskiem zewnętrznym Seagate Expansion 1 TB. Po podłączeniu nie wyświetla mi się w ->Komputer ale jest w -> urządzenia i drukarki. Próbowałam zmienić literę dysku, ale nie podświetla się. Załączam screena


Za pomoc serdecznie dziękuję.

A próbowałeś wymontować go z obudowy i podpiąć bezpośrednio? Ten dysk wcześniej działał?

Tego problemu nie da się rozwiązać bez zmiany typu dysku “0” (systemowego) z dynamicznego (jakim jest obecnie) na podstawowy.
Aby to zrobić należy usunąć wszystkie partycje dysku “0”, wykonać konwersję przy pomocy właściwej aplikacji, lub sposobem opisanym przez MS: https://docs.microsoft.com/en-us/previous-versions/windows/it-pro/windows-server-2003/cc776315(v=ws.10)
Ponieważ ze zmianą dysku dynamicznego na podstawowy wiąże się usunięcie wszystkich istniejących woluminów, trzeba zrobić kopię swoich danych i następnie wykonać konwersję.
Można też, zamiast tej całej skomplikowanej procedury, “wyzerować” dysk “0” i zainstalować na nim system “na czysto” z zachowaniem (koniecznie!) “podstawowego” typu dysku.