Dysk zewnętrzny/przenośny Prosze pomóżcie!

co to htune
Jeszcze wróciłem tu dla upewnienia się czy nic nie przegapiłem z rad

HDTune lub Victoria, są programami do oceny stanu zdrowia dysku. Czasami problemy ze startem / operacjami na dysku mogą wynikać z jego złej kondycji technicznej, zrób testy i porównaj wyniki.

NP. takie coś sugeruje : „Wymień mnie!”. :wink:

image
image

Jeszcze tak o pobieram windows 10 na moj dysk rpzenosny aby poprostu partycje poukladaly sie w 100% jakby nwm jak to dziala ale poczekam by bylo wszytko git gdyz filmy ktore wkleilem na ten przenosny dysk na dekoderze jest tylko jeden plik a dekoder mowi ze nieobslugiwane ale to sprobuje sformatowac z windowsa normalnie

ok zainstaluje hdtune po pobraniu

w sensie po pobraniu windows 10

Uszkodzony, przy przenoszeniu partycji zapewne została naruszona struktura, czyli temat → odzyskiwanie skasowanych danych się zaczyna, jednak z filmami może być problem. Częściej, przynajmniej jak ja robiłem, dokumenty tekstowe się udaje.

A czy tą strukture da sie naprawić tak normalnie z Windowsa? Bo sie boje, że znowu spieprzy dysk

Uruchamiasz np Recuvę czy Easeus, lub inny darmowy program do odzyskiwania plików, i sprawdzasz, co wynajdzie na tym dysku, ale może być, że nic.

ale bede mogl w dalszym ciagu uzywac dysku w sensie po tym easeus?

te programy tylko odczytują dane na dysku, nie ingerują w ich strukturę. Jeżeli cokolwiek się stanie, to nie będzie to ich wina.

Przypadkowo podczas tworzenia nosnika ruszylem dyskiem i teraz nie jest wgl wykrywany nawet w diskmgmt i w mediacreation ale slychac typowy dzwiek podlaczonego usb

Dobra HDD LLF go wykrylo wiec go sformatuje

Zarzadznie dyskami (WIndowsowe) najpierw wykrylo mi jedna partycje w RAW druga byla nieprzydzielona wiec probowalem rozszerzyc wolumin ale wyswietlil mi sie error i teraz jest napisane dysk niezicjonowany kliknalem zinicjuj i chwile poczekalem i dysk zniknal listy

Dobra zrobilem w MBR i jest w jednej partycji zrobiony wykrylo nawet w ten komputer spokojnie 931 GB

Możliwe, że masz uszkodzone gniazdko… na to nic nie poradzisz, jak dysk nie wlutowany, to do innej włożyć, jak wlutowany, to …

w sensie chodzi ci o adapter do SATA ktory zmienia sata na USB to moge je spokojnie wyciągać ale mysle ze to port usb w lapku szwankuje ale juz wsm wszystko git znajde tylko cos aby filmy i muzyka w dekoderze z tego dysku dzialaly