Dysk zewnętrzny/przenośny Prosze pomóżcie!

Chciałem mój dysk przenośny ustawić na partycje tylko jedną gdyż były 3 partycje jedna 390 GB druga 530 GB 3 była 500 MB ogladnalem poradnik jak to zrobic lecz gdy juz ustawilem rozszerzenie woluminu „Zarządzanie dyskami” się zawiesiło poczekałem 1 minute i nic więc poklikałem myszką i windows 8.1 zasugerował zamknięcie programu więc to zrobiłem problem jest teraz z tym, że gdy teraz dysk przenośny jest podłączony to zarzadzanie dyskami czy diskpart lub ten komputer niby coś wczytują lecz ładowanie się tych programów trwa wiecznie nie mam tam danych gdyż jest to mój nowy dysk ale chciałbym go naprawić proszę pomóżcie mi w naprawieniu dysku czy znacie jakieś programy w automatycznej naprawie partycji czy coś, barrdzo proszę :frowning:

HDD Low Level Format Tool 4.40 - dobreprogramy ?

Okej wykryło i wystarczy kliknąć Contunue?

Ok kliknałem na mój dysk zew./przenośny - Contunue → Low Level Format i Format this device coś robi

Niestety, ale program się zawiesił mimo tego że nic w nim nie klikałem po kliknieciu w przycisk Format this device i przez chwile jakby coś robiło i się zawiesiło

A co jeśli wybiore Perform quick wipe? To coś pomoże?

Jeżeli robisz pełny format, to tak może to trwać długo, jak robisz szybki to jest to sekunda.
Powinno udać ci się to z poziomu diskparta, formatowanie niskopoziomowe jest w przypadku jeżeli masz problem z podłączeniem i rozpoznaniem dysku.

Niestety ale diskpart mi sie tak poprostu zawiesza zawsze jak mam podłączony mój zewnetrzny dysk i nic nie mg w diskpart wpisywać z tym dyskiem jakieś inne pomysły?

A może Hireans LiveCD i np. wyzerować DBN? Powinno to chyba całkowicie wszystko wyczyścić.

Znaczy nie to że się zawiesza ze jest brak odpowiedzi ale poprostu program pracuje niby w czasie rzeczywistym bo znaczek „_” miga tak jak jest w cmd lub disk[part problem jest z wpisywaniem tam jakichkolwiek komend gdyż napisy się w diskpart nie wyświetlają a gdy odłącze mój dysk zewnętrzny to diskpart nagle się dowiesza i mg robić wszystko normalnie ale następne podłączenie dysku zewnętrznego powoduje kolejne zawieszenie sie diskparta właśnie

Niestety nie moge nigdzie znależć nazwy programu ktorą napisałeś zamiast tego jest Hirens BootCD

Tak to jest to, ewentualnie spróbować możesz metody idioty… może instalator W10 da radę usunąć te partycje nieszczęsne.

Masz na myśli MediaCreationTool od strony microsoftu?

Wow nagle jak uruchomilo sie narzedzie to DOWSLOWNIe windows 8.1 wyswietlil „co chcesz zrobic z tym dyskiem D:” i wszedlem w ten komputer i widze pojemnosc dysku lol

Media go wykrył? To teraz wyczyścić z partycji i ze wszystkiego na 0.

w jaki sposob?

z partycji? Ale nic sie nie stanie? W sensie nie uszkodzi mi tych partycji czy cuś?

Bo teraz jest tak ze diskmgmt teraz wczytuje sie normalnie ze wszystkimi partycjami mojego dysku zewnetrznego diskpart takze dziala normlanie z tym dyskiem teraz wszystkow czytuje ten komputer czytuje mi teraz w dwoch partycjach 1 = 500 z czymś GB 2 = 300 z czymś GB ale już nie ustawiam wole już nie ustawiać wole już mieć 2 partycje niż uszkodzony dysk

Jak działa normalnie to OK. I na przyszłość, odgryź lepiej palec, który chce kliknąć i zamknąć „na siłę” aktualizacje BIOS / windowsa oraz zmianę wielkości partycji. To może trwać, choćby i cała noc.

Zrób jeszcze dla pewności htune, bo może problemy ze startem wynikają z jakichś mechanicznych uszkodzeń.

ok dzk za pomoc i za podpowiedzenie o metodzie idioty XD