Dysk zewnętrzny - same skróty, nie można otworzyć folderu


(Kamil Wariat) #1

Witam serdecznie.

Mam dysk twardy Seagate o pojemności 1 tera. Problem polega na tym, że podpinając go pod komputer zamiast normalnych ikonek są same skróty które w dodatku nie chcą się otworzyć. Wyświetla się napis, że wpisana nazwa nie jest poprawna i system nie może odnaleźć pliku. Natomiast po podpięciu dysku pod TV wszystko jest OK, foldery są, otwierają się, można włączyć wybrany film.

Dysk podobnie jak komputer przeskanowałem Avastem i Ati-Marware, wszystkie wirusy i inne nieprawidłowości skasowałem.

Ponadto tak jak w innym poście dotyczącym poniekąd podobnego problemu przeskanowałem kompa i dysk programem OTL i USBFix, oto logi:

OTL: http://wklej.to/FmNLt

OTL EXTRAS: http://wklej.to/KsfT4

USBFIX: http://wklej.to/zuO97

W USBFix użyłem opcji RESEARCH (deletion wolałem nie ruszać żeby nic nie pokasować).

I teraz prośba do mądrzejszych ode mnie, jak naprawić ten dysk, żeby nie trzeba było robić format, gdyż jest na tym dysku kilka rzeczy których nie chciałbym usunąć.

Z góry dzięki za pomoc.

Po odznaczeniu opcji w: "Explorer > Narzędzia > Opcje folderów > Widok > Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego + (zaznaczeniu) Pokaż ukryte pliki i foldery" widzę przezroczyste ikonki danych, które są mi potrzebne. Nie mogę odznaczyć opcji "Ukryte". Ogólnie mogę włączyć film z tych folderów, czy zdjęcie. Czy jest jakaś możliwość żeby naprawić ten problem, tzn. żeby nie było skrótów a normalnie foldery tak jak na początku użytkowania dysku?


(Acorus) #2

Użyj opcji Deletion z USBfix-a

(jeśli jakiś folder nazwałeś muza lub muzyka to zmień na inną przed użyciem USBFix.).