Dysk zewnętrzny Seagate Expansion timeout zasilanie

Kupiłem dysk 1Tb do dekodera canal+(dawne NC+) WiFi Premiumbox.
Obsługuje do 1Tb dyski.
Dysk zewnętrzny Seagate Expansion
https://www.mediaexpert.pl/dyski-twarde-zewnetrzne/dysk-seagate-expansion-portable-1tb-hdd-czarny,id-465579?gclid=Cj0KCQjw6eTtBRDdARIsANZWjYY1YYp3Kv8Rnp31mW8Y5ZAvX9EjRp2GMzlE825eORbCDuN6hAgEOOAaAjQyEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

Niby wszystko ok, odtwarza filmy ale… Sporadycznie przycina odtwarzanie tak jakby buforowało (przy odtwarzaniu z wifi taki efekt jest). Kurcze nie wiem czy dysk reklamować czy to problem z zasilaniem z portu dekodera…

Proszę o fachowe wypowiedzenie się. I podpowiedź jaki kabelek kupić, bo widziałem też typu Y ale same przedłużki usb 3.0(czy taki byłby wystarczający?)

Podpiąłem dysk pod PC, port usb 2.0 i wykonałem test na ATT0 przy użyciu grubszego i krótszego kabla od dysku GoodRam oraz opcjonalnego 30cm dołączonego do Seagate(str. lewa kabel GoodRam/ str. prawa kabel Seagate dłuższy) Nie wiem co myśleć hm… Na porcie USB3.0 max transfer 350mb/s coś jakby za mało…

Ci ciekawe gdy film odtwarzam z rana(czyli po tym jak calą noc nie używam dysku) film idzie elegancko t.j. 15min filmu bez zacinki; włączyłem ponownie ten sam film i w ciągu 10min zacina 6razy…(chodzi o fimy nagrywane dekoderem cyfry+ dawniej NC+)

Nie wiem czy go reklamować czy to może problem z zasilaniem dysku… Oryginalny dysk od NC+ ma 5V/1A 5400rpm 500gb. Teoretycznie powinien zewnętrzny nie wymagać dodatkowego zasilania… Pobór pradu dysku Seagate przy odtwarzaniu to 450-580mA (wskazania adapteru mierzącego )


Pozdrawiam

Hej,

A w dekoderze masz port USB 2.0 czy 3.0?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Prawdopodobnie 2.0 ale nie wiem. Probowalem dowiedziec sie w pomocy techn ale zadnej odp. Nie uzyskalem.

Oryginalnie dolaczony dysk ma wymagane 1A pradu(tak na dysku widnieje)

A możesz zrobić zdjęcie tego portu USB w dekoderze?


Kolor czarny jak w usb2.0

Faktycznie wygląda na USB 2.0, choć nie udało mi się znaleźć informacji o dokładnej specyfikacji urządzania. Być może zwiększenie natężenia prądu - korzystając z przewodu Y - powinno coś pomóc. Oczywiście podłączając jako dodatkowe źródło na przykład ładowarkę telefoniczną.

O, na przykład taki:

No dobra ale gdyby to byla wina pradu to by sie czesciej zwieszal chyba… A on sie zcina na ulamki sekund…

Bo może przez ułamek sekundy brakuje mu prądu - gdy na przykład chce szybciej rozkręcić talerz.

Sprawdź na pendrive czy dzieje się podobnie i będziesz wiedział czy to dekoder dostaje zadyszkę czy dysk. Ja bym jednak obstawiał dekoder, bo przecież do odtwarzania strumienia wideo nie potrzeba aż takich dużych transferów, za to odkodowanie dysku i jeszcze materiału może podgrzać starego procka.

1 polubienie