Dysk zewnętrzny usb 3 nie dział

wiatam 

 

kup[ilem adapter z sata na usb 3.0 do mojego dysku twardego z starszego laptopa.

 

i tak nie widzi mi go nigdzie po włączeniu pojawiło się okno instalowania które zakończyło się nie powodzeniem dysk działa (czuje jak pracuje) dioda mruga na przemian na czerwono i zielono 

 

dodam ze w sklepie pytałem i pokazywałem dysk który chce zaadaptować i sprzedawca mi doradził. 

 

dodam ze mój komputer nie ma usb 3,0 ale sprzedawca powiedział ze i tak będzie działać. nie jestem fachowcem i dysk umiałem zainstalować ale nie mam pojęcia dla czego nie chce go widzieć system dodam ze sprawdzałem w ten sposób 2 dyski na tym samym adapterze i cały czas jest to samo. oba dyski bez problemu działały w starszych laptopach teraz miały postrzyc jako dodatkowe magazyny.

 

nie wiem ocb. proszę o porad

http://www.ebay.de/itm/BIGtec-Festplattengehause-2-5-extern-Aluminium-USB-3-0-High-Speed-SATA-HDD-/161101034316?pt=DE_Computing_Festplattengeh%C3%A4use_Docks&hash=item25825eb34c

 

 

mowa o dokładnie takim adapterze 

Próbowałeś w innym komputerze? Może Twój USB nie wyrabia z zasileniem tego? Masz dokładnie taki kabel?

p.s. ja bym jednak stosował określenie ‘adaptor’