Dysk zewnętrzny z obsługą HDMI lub kabel USB-HDMI


(Existence) #1

Witam, czy taki kabelek LINDY KABEL MHL HDMI-MICRO USB-0,5M (41565) (http://www.ceneo.pl/22770399)

pozwoli mi podłączyć Dysk zewnętrzny Toshiba Stor.E Basics 1TB USB 3.0

(http://www.oleole.pl/dyski-twarde/toshi ... r=0#opinie)

tak, żebym mógł oglądać w rozdzielczości HD na ekranie telewizora filmy zapisane na tym dysku (rożróżniając na filmy: z napisami, w formacie .avi lub .mkv i innych)

Pozdrawiam.


(ADR1991) #2

Tak się nie da.

Może zainteresuj się czymś takim http://hdtvpolska.com/topic/29462-mk808 … ntry292867


(scripter1) #3

W informacjach o produkcie masz napisane:

Może nie dla każdego będzie to jasne więc tak po naszemu mówiąc zadziała to tylko i wyłącznie z tabletami/smartfonami które same z siebie potrafią nadawać sygnał HDMI, wtedy złącze usb staje się złączem HDMI tylko z wykorzystaniem wtyczki usb.

A żeby oglądać filmy z dysku zewnętrznego podłączanego przez USB musisz mieć jakieś dodatkowe urządzenie które będzie odczytywać film z dysku oraz dekodować go i nadawać przez złącze HDMI do TV (czyli ono będzie odtwarzać ten film), np takie jak podał ci kolega ADR1991.


(Walkiria 84) #4

problematyczna jest jednak kwestia interfejsu kieszeni, gdyż jest to usb3, a większość sprzętu rtv/multimedia obsługuje jedynie standard usb2. pozostaje kupić adapter usb3 do usb2; jakiś odtwarzacz multimedialny, np ww. z tym, że musi obsługiwać usb3; przełożyć dysk do kieszeni z usb2 (albo takiej z usb2 i usb3 jednocześnie)


(Kwasek0) #5

HDMI wysyła tylko obraz i dźwięk :slight_smile: A twój dysk raczej nie ma software pozwalającego używać go z GUI. Jeśli to dobry dysk to kup USB 3.0 (o ile nie dostaniesz go do dysku) jeśli słaby to nawet nie odczujesz różnicy między usb 2 a 3.

P.S: Wiesz że musisz mieć i w dysku i tamgdzieś usb 3 żeby działało na usb 3.


(scripter1) #6

Co do wersji USB to USB 2.0 powinno wystarczyć do płynnego przesyłania danych przy odtwarzaniu filmów.

Problem może się jednak pojawić z zasilaniem bo USB 3.0 daje znacznie więcej prądu i dysk może dużo go wymagać do działania, ale w opisie jest napisane że jest kompatybilny z USB w wersji 3.0 i 2.0 więc są szanse że zadziała na USB 2.0 (może być potrzebne podłączenie dodatkowego zasilacza jeśli dysk ma takie złącze).