Dysk Zewnętrzny

Cześć.

Mam dość spory problem. Otóż tak komputer mi się zaśmiecił więc postanowiłem zrobić format. Oczywiście przed formatowaniem zgrałem najważniejsze pliki na dysk zewnętrzny (firmy Lacie 500GB), dobra wszystko ładnie zgrało się no to co zrobiłem tego formata, zainstalowałem Win, wszystkie stery najważniejsze programy itp. No to co podłączam dysk aby zgrać te foldery owszem są, ale porobiły się same skróty. Zajmują po 2kb. Jednak po wejściu we właściwości pokazuje, że na dysku jest zajęte 300 gb, czyli tyle ile powinno być. Na starym komputerze też wyczytuje skróty ale da się je odtworzyć i odzyskać pliki. Ale jest problem. Gdyż w starym komputerze mam bardzo mały dysk i cała zawartość dysku zewnętrznego się nie zmieści. Więc gdybym chciał sformatować dysk do dużo stracę a nie mam zamiaru zgrywać po trochu i siedzieć cały dzień przenosząc dane na pendrive. Czyli wiem, że na dysku są te pliki bo na innym komputerze da się je odtworzyć. Po próbie otwarcia folderu, w sumie to skrótu na obecnym komputerze wyskakuje błąd o treści , System Windows nie może odnaleźć pliku ,G:\RECYCLER\e5188982.exe." Upewnij się, że wpisana nazwa jest poprawna i spróbuj ponownie"

Macie jakiś pomysł aby zgrać jakoś te pliki? :frowning:

Jak się zabezpieczyć na przyszłość aby taki problem nie wystąpił? (dodam, że problem dotyczy tylko Folderów pliki typu mp3 lub exe mogę normalnie zrzucić.) Ja myślałem, że może przed zgraniem folderów na dysk spakować je w winrar’rze?

No nie wiem czy do końca zda to egzamin, ale może by tak spróbować połączyć oba komputery poprzez LAN: http://www.trochetechniki.pl/Jak-podlaczyc-2-komputery-w-siec-LAN-za-pomoca-kabla-skrosowanego,t,656.html i zgrywać dane z dysku zewnętrznego na dysk w starszym komputerze, a odzyskane już dane przesłać przez LAN na dysk tego nowszego kompa i tak aż do odzyskania wszystkich plików :roll:

Okey. Dane już odzyskałem, pożyczając od kumpla inny dysk zewnętrzny i podłączyłem do starego kompa oby dwa dyski i zrzuciłem z mojego na kumpla po czym sformatowałem mój dysk i z powrotem zgrałem. Na szczęście nie zrobiły się już skróty ;]. Ale dlaczego mi się tak zrobiło? Może jakiś pomysł aby nie wystąpił ponownie taki problem w przyszłości? Może zgrywać przez jakiś program czy coś?

Chmielus , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038