Dysk zewnetrzyn przestał działać po odłaczeniu od tv

Witam wszystkich. Podłączyłem swój dysk zewnętrzny do tv smart oglądałem filmy etc. Po odłączeniu od tv i podłączeniu go do pc, dysk nie odpala. Komputer widzi dysk że jest podłączony ale w Mój komputer się nie wyświetla, nie ma do niego dostępu. Sprawdzałem na kilku kompach. Po ponownym podłączeniu do smarttv dysk też przestał być odczytywany :confused:

Da się coś zrobić z tym? Potrzebuje danych z niego :frowning:

System to Windows 7

Pozdrawiam.

Spróbuj może podłączyć dysk innym kabelkiem/przewodem (jeżeli takowy rozłączalny posiada)

Już próbowałem 4 różnymi kabelkami ;/

ale najdziwniejsze ze w panelu sterowania wyświetla sie że taki dysk jest podłączony ale jakby był zablokowany  :x

Spróbuj wejść w “Zarządzanie Dyskami” i sprawdź status i czy ma przypisaną literę.

Dysk nie ma przypisanej litery po kliknieciu na nim prawym przyciskiem myszy opcja zmiany litery jest szara-niedostepna ;/

Dysk jest ale go nie ma…:frowning:

próbowałeś wyjąć dysk z kieszeni i podłączyć go bezpośrednio do płyty głównej. może kontroler usb w kieszeni wysiadł, albo dysk nie otrzymuje wystarczającego zasilania i nie potrafi ruszyć

Hej,

A przystawka Zarządzania dyskami pokazuje, że dysk jest sformatowany? Nie ma przypadkiem formatu RAW?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dysk w zarządzaniu dyskami po kliknieciu na niego ppm, ma tylko opcje formatuj. A nie moge go sformatowac bo są tam ważne pliki.

Zrobiłem taką sama operacje z pendrivem, pc->tv->pc i już nie czyta go komputer tak jak dysku ;/

Spróbuj dostać się do plików spod jakiegokolwiek Linux’a live cd (np. Puppy Linux).

Hej,

A czy oprócz podłączenia dysku do TV nie próbowałeś przypadkiem dokonać nagrania jakiś materiałów na tym dysku? I jak wygląda format systemu plików: NFTS, FAT czy RAW?

Pozdrawiam,

Dimatheus

a czy dysk/pendrive jest widoczny po ponownym podpięciu do tv. być może tv w jakiś sposób zarządza dyskiem i zmienia jego ustawienia pod siebie

Przepraszam za nieaktywność w temacie ale byłem odcięty.

Przesyłam ss z okna, po kliknieciu ppm jest tylko Opcja usuń wolumin.

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/835/t7nd.jpg

___________________________________________________________________________________________

Proszę zapoznać się z regulaminem, a szczególnie z fragmentem dotyczącym maksymalnych rozmiarów grafik wklejanych do posta.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Hej,

Wygląda na to, że dysk ma zmieniony układ partycji. W takiej sytuacji próbowałbym odzyskać oryginalny układ przy pomocy TestDisk’a. http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk_Step_By_Step

Pozdrawiam,

Dimatheus