Dysk

(Admin) #1

Witam.

Mam problem z dyskiem posiadam Maxtor 120 GB - DiamondMax Plus 9.

I chcę sprawdzić czy nie ma bat sektorów oraz innych wad.

Dysk juz raz wymianiełem z podowu spalenia ale teraz chcę go przetestować czy jest dobry czy nie.

Prosze o pomoc.

Moze zna ktoś jakis dobry program który moze wykrywać błedy dysku.

(Xiao19) #2

Przelec systemowym scandiskiem wlacz pelny scan lub innym programem typu scandisk np. z pakietu norton utilites Secuity , czy works

(Admin) #3

Tylko w tym problem, że kurde nie moge znaleźc scandisa ( a nie jestem jeszcze ślepy :o ).

Korzystam z Win 2000.

Moze ktoś zna tez inny program.

(Xiao19) #4

w chodzis moj komputer masz dyski i prawym klikasz przyciskiem mychy i masz wllasciwosci tam powinno byc wszystko co mozesz zrobic z dykiem :wink:

(Admin) #5

Tam niestety jest kiepsko.

Potrzebuje jakiegos lepszego programu...

Z którego można było by uzyskac konkretne dane jest tak a powinno byc tak, zebym mógł przedstawic w serwisie ( lub im powiedzieć , że to i to jest źle ) a tak co powiem, że czasami sie wiesza, lub że głosno chodzi ( skrzypi ).

(Damian) #6

Wejdź w Start>Uruchom>wpisz: CMD ,wciśnij OK. A w DOSIE wpisz CHKDSK i wciśnij enter.Wybież wcześniej dysk który chcesz skanować. Będzie to wyglądać tak: CHKDSK DYSK:

Możesz też wpisać komende CHKDSK DYSK: /f /r wtedy skan odbędzie się po zrestartowaniu kompa.

Jeśli to Ci nie wystarczy to skołuj sobie nortona Utilitesa i uruchom narzędzie Norton DiscDoctor.

Jeszcze jedna propozycja to uruchomić komputer z dyskietki startowej systemu WIN98 lub Win ME i tam w Dosie wpisać polecenie : SCANDISK

Pozdrawiam!!

(Bobyfly) #7

Masz jeszcze możliwość poszukania na stronie producenta dysku. Częst udostępniają odpowiednie narzędzia na swoich stronach.

(Adarek) #8

Jest jeden program profesjonalny do tego ,nazywa sie HDD regenerator

Niestety kosztuje Kilkadzieśiąt dolców. Jak po sprawdzenie nim wyskoczy błąd że do nie naprawienia ( Wyskakuje też że do naprawienia) to dysk

kaput.

Wersja pod 98 masz tu

http://download.chip.pl/download_88893.html