Dyski do RAIDA

Co myślicie o tym modelu dysku SAMSUNG 80GB 8MB CACHE SATAII ???. Nie są drogie, a jak z awaryjnoscią ?. Chcę 2 szt. postawić w rajdzie. mozę ktos używa tego modelu Samsunga ?

Dzięki z góry za opinnie.

najbardziej opłaca się wdki (caviary) 160gb są ciche mało awaryjne i niedrogie, oczywiście sata2.

Samsung NIGDY

Z doświadczenia mam WD oraz segate 5 lat

Miałem 2 samsungi nie przeżyły 1,5 roku

Caviary sata 2 RE (czyli raid edition, majądodatkową korekcje błędów przydatną w raidzie i większą teoretyczną niezawodność).

Też używam od paru lat kilku WD , ale wiecie kasa boli, a takie 2 samsungi mogę mieć za 250 zl. Większego HD niż łącznie 160GB nie potrzebuję.

Trafiłeś na wadliwe sztuki, ja samsunga mam 4 lata i nie miałem jeszcze z nim problemu, brat ma od 2 lat i też nie ma problemów z nim tak samo mój kolega ma od 5 lat i przez ten czas nie popsuł mu się.

Ale każdy tak będzie jechał na samsunga bo mu się trafiły wadliwe egzemplarze jak by to były WD to byś pisał że WD to badziewie, mojemu koledze zepsuł się dysk Seagata po 3 miesiącach tak samo jego koledze i oni jadą na Seagate że to awaryjne dyski są.

Teraz, za jakieś 2 lata nawet w polsce całą kablówka ma przejśc na cyfrowe nadawanie i jak będziesz sobie chciał pare meczy zgrać chociażby w 560p i już 160gp poleci hoho. Ja jakimś maniakiem nie jestem, ale jak chce gdzieś wyjechać i dodatkowy dysk twardy zrobić z kopiami zapasowymi to nie ma nic miejsca, a wydaje się120gb to nie mało. Niby za te wd dasz 2x więcej (nówki w drogim sklepie :wink: ), ale będą bardziej niezawodne, wydajniejsze w raidzie i bardziej bezproblemowe, z właśnego doświadczenia w 3 komputerach 3 wd, w kompach skłądanych znajomym jakieś kolejne 3 wd, najstaeszy ma już5 lat i z zadnym nie ma problemów i każdy jesst cichy, poza tym miałęm jeszcze segate’y i mam ciągle samsunga (niby nic do nich nie mam ,ale segate model był dość archaiczny (2,5GB :D), a samsung 40gb 5400rpm dośc głośny).

Mam taki dysk tylko nie SATA2 a U ATA sprawuje się b. dobrze cichy żądnych bad sector 'ów po “dobrych” kilku latach użytkowania …

Znów ja mam straszne uprzedzenie do WD Caviar-nia. Miałem dwa dyski 3Gb i 20Gb Obydwa po kilku latach padły z niewiadomych przyczyn …

moje WD są głośne, jak w tym temacie samsung ?

Mam ten model,80 gb,teraz na komputroniku jest też chyba nowsza wersja ale może się mylę.Żadnych problemów przy instalacji na sata2,bad sectorów brak,pierwsze wrażenie z odsłuchu[a jestem na to uczulony 8)]-jest głośniejszy od poprzednika 40 gb ale tamtego w ogóle nie było słychać…

ciekawe jak w raidzie,bo przecież to już dwa będą chrobotać :lol:

Złączono Posta : 30.08.2007 (Czw) 19:46

ps.te na komputroniku chyba niczym się nie różnią,może to tylko nowsza partia,droższa około 10zł…

Ogrzewam swój stary temat. po przygodzie z RAID 0 i generalnie zadowoleniu dużym choć nie do konca bo zaczeło sie wykrzaczać z powodu marnosci dysków SEAGATE poszukuję jakiś wartych zakupu dysków dedykowanych pod konfiguracje RAID 0 nie musza być duże. Starczy aby razem dały 500-700Gb

Coś polecicie koledzy, no i żeby sie nie zrujnować.

Polecam coś z tych

Samsung F1 320GB

WD Caviar 320GB AAKS

polecam 2xSamsunga F1 320GB - około 400 złotych

Mam takie dwa, niestety jeszcze nie w RAID-ie ale to się w najbliższym czasie zmieni.

Caviara AAKS 320 GB mam na backap przeznaczonego strasznie terkotliwy i buczący dyyk. Samsunga się boję. WD czy SG ma jakieś specjalne dyski raidowe ? czym one mogaą się różnić / od zwykłych serii. Zawieszeniem talerza, inna mechanika ?