Dyski dwa

(Adampigan) #1

Co musze zrobić by móc zamontować drugi dysku, musze coś dokupic jeszcze? Chce zmienić swój dysk Sygate na inny, narazie kupie jakiś mały na allegro by zgrać z niego dane, tyle że w tamtych są inne wejścia na kable niż w moim.

(system) #2

Nic nie musisz dokupowac wystarczy ze drugi dysk podepniesz na wolne wejscie na tasmie badz odepniesz cd roma i odpowiednio ustawisz zworke

:smiley:

(BARTEK1985) #3

husar-zapomniałeś dodać że jeszcze trzeba w biosie ustawić aby były widoczne dwa dyski :wink:

(Asterisk) #4

Co to ma wspólnego z działem Sprawdzone Porady ?

===::> Hardware

(Damian) #5

Zależy na jakim interfejsie będzie ten dysk…

Jeśli ATA, nie musisz nic dokupywać, wystarczy jedynie podłaczyć, ustawić odpowiednio zworki, i hula…

Jeśli dysk będzie na SATA, do poprawnej jego pracy, trzeba będzie zainstalować sterowniki do SATA z CD od płyty głównej.

(Wujcior Net) #6

mam taki problem kupiłem dysk na SATA i gdy podłaczam drugi ( mój stary) który z kolei jest na ATA komp mi sie nie chce włączyć? może ktoś wie dlaczego tak sie dzieji i wie jak temu zaradzić?

(Damian) #7

Jak masz ustawioną zworke na tym starym dysku ??

Ustaw na Master i spróbuj uruchomić komputer.

Ale jak to wygląda ?? Mówisz o samym windowsie, czy całkowicie komputer nie odpala i nawet bios się nie pokazuje ?

(Wujcior Net) #8

próbowałem na master na slave i nic. Bios działa ale windows sie nie chce odpalić tak jakby zawieszał sie podczas odpalania??

Złączono Posta : 18.08.2005 (Czw) 12:05

moze w biosie coś trzeba zmienić? a moze skonfigurować odpowiednio Raida?

(Damian) #9

W takim razie zainstaluj stery do SATA.

Kiedyś miałem podobny problem i to pomogło.

Stery masz na CD od płyty głównej.

Rozumiem z tego, że Windows normalnie się bootuje i widać pasek oraz logo ładowania się systemu ??

(Wujcior Net) #10

pojawia sie logo windows z paskiem ładowania i to wszystko! !!

(Damian) #11

Ale jak je instalowałeś ?

Wciskając F6 przy instalatorze XP i wgrywając odpowienie stery z dyskietki, czy otwierając płytę ze sterownikami w Windowsie i instalując z niej ?

(Adampigan) #12

Więc tak po ostatnim formacie od czasu do gdy coś robie na kompie lub np.słucham tylko muzy pojawia się niebieski ekran i napis ze system Windows nie wykonał prawidłowo operacji cos takiego. Robi się tak od tego formatu i niektóre rzeczy się wolniej wczytują. Głośno chodził od dnia zakupu, myślicie ze już po nim czy moge jeszcze coś zrobic? Segate baracuda 7200 8mb cahe 80 gb

(Damian) #13

Nie koniecznie musi to być wina dysku…

Można go przeskanować programem DlDiag lub płatnym HDD Regenerator.

Jak nie pomogą, możesz spróbować ściągnąć wszystkie partycje w Fdisku, utworzyć je na nowo, a potem zapuścić format c: /u

(Adampigan) #14

jak zapuszczam ten program to pisze: read diagnostic sector error

(JNJN) #15

Który dysk jest systemowy i z którego ma startować komp.

Włącz w biosie kontroler SATA.

(Wujcior Net) #16

przy instalatorze F6 i z dyskietki

Złączono Posta : 18.08.2005 (Czw) 14:51

na obydwóch jest zainstalowany system! a gdzie sie dokładnie w biosie sie włącza ten kontroler bo coś nie moge znalesc??

(JNJN) #17

Musisz szukać - różnie w różnych biosach,ale jak instalowałeś system na dysku SATA to napewno jest włączony na auto lub enabled.

Musisz w biosie określić bootowanie z którego dysku ma startować system - jak z sata to tak

pierwszy napęd CD

drugi dysk sata

lub w wypadku startu z dysku ATA

pierwszy napęd CD

drugi HDD - 0

Oczywiście w obu przypadkach dysk może być jako pierwszy przy bootowaniu

Posiłkuj się książką do płyty głównej.

Najlepiej zostaw system na dysku SATA, a dysk ATA sformatuj i przeznacz na dane.

(Adampigan) #18

kolego wujt a nimógłbyś tak założyć osobnego tematu :?