[Dyski HDD] Jak skonwertować RAW na NTFS bez utraty danych?

Jak skonwertować RAW na NTFS bez utraty danych? Dysk po prostu nagle zmienił format z NTFS na RAW, we własciwosciach 0b wolnego i zajętego miejsca, gdy próbuję przeglądać zawartość dysku, to wyskakuje informacja, że dysk jest niesformatowany i należy go sformatować. Dysk to Seagate 200gb, z pojedynczą partycją. I teraz szukam własnie jakiejs metody, by z powrotem skonwertować dysk na NTFS, ale bez utraty danych na nim będących, co niewątpliwie się stanei przy formatowaniu…

Może być po danych.

Zabotuj kompa z płyty XP i opcja naprawy R i konsola.

Spróbuj naprawy.

Fixboot: Zapisuje nowy boot sector na partycji systemowej.

Fixmbr: Naprawia MBR (Master Boot Record).

Pomoc.

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … opic=14270

to nie jest partycja systemowa, bo na jednym dysku mam C (sys) i D, a na tym właśnie ta jedna partycja Z, probowalem z programami do odzysku danych, ale one tylko wyciągneły mi same pliki bez folderów, bez ich własciwych nazw itd… kurde szkoda mi oddawac dysk do odzysku danych, bo to 200zł wołają, z drugiej strony jednak mam tam 120gb moich zdjęć, filmów itp których nie archiwizowałem… musi byc kurde jakis sposob na to

Czyli nic nie poradzisz,ewentualnie trzeba dać zarobić firmie i odzyskać co się da i sformatować partycje.

A najlepiej zdejmij wszystkie partycje z dysku,załóż i sformatuj.

Zrób diagnostyke dysku obowiązkowo.

Partycja RAW to błędna partycja(zapełniona), po ludzku niesformatowana partycja zawierająca jednak pliki.

ok więc trudno, pobawię się w odzysk pojedynczych pliczków i przelecę format spod dosa kilka razy, no i diagnostyka… tak czy siak thx za pomoc