Dyski zewn zawieszają mój komputer

Witam

Mam problem. sformatowałem dysk systemowy, przywróciłem system z maski Ghosta (czyli dokładnie taki sam system z tym samymi ustawieniami postawiłem na nowo), zainstalowałem serwoniki płyty głównej (może inaczej ale robiłem wszystko w standardzie więc powinno to też być identyczne jak poprzednio).

Po przywróceniu systemu podłączając jaki kolwiek dysk zewn do kompa bezpośrednio do płyty głownej (nie na wejscia usb na obudowie), nawet jeden przewód do dwóch wejśc usb przy odłączonych innych urządzeniach – różne dyski w taki sam sposób zawieszają system który nie odwiesza się po odłączeniu dysków i trzeba go restartować.

Przebiega to tak że podłączam dysk, wyszukiwarka sprzętu coś znalazła, zaczyna identyfikować nowe urządzenie i po 3 sekundach zawiesza.

Przed formatowaniem te same dyski zewnętrzne były otwierane na tym komputerze czyli na tych samych portach usb.

te dyski są też teraz otwierane przez inne kompy, laptopy

Czy ktoś coś wie ? moze to jest w sterowniku płyty głównej ale nei udało mi się w niej nic zmienić sensownego na dobre

A dlaczego stawiałeś nowy system - może tu problem ? Do ostatniej chwili te dyski na tym kompie pracowały poprawnie?

Jak pracują teraz inne urządzenia USB - nie dyski.

Gdybam : to może być problem zasilacza, portów USB, płyty głównej (kontrolerów napędów), systemu,inne.

do ostatniej chwili działały poprawnie. system stawiałem bo był czas na to i mało miejsca na C czyli nic nietypowego.

wszystko inne jak pracowało tak pracuje bez zmian tylko dyski zewn, wszystkie robią to samo w taki sam sposób czyli zawieszają