Dyskietka bootujaca - pytanie

WITAM!!

Mam takie pytanie. Gdzie moge sciagnac gotowe pliki do dyskietki bootujacej ?? Chcialem te pliki nagrac na cd, tak abym mogl uruchomic kompa w trybie DOSa (nie dziala mi stacja dyskietek). Nie bedzie problemu z uruchomieniem?? I jeszcze jedno: czy spod DOSa da rade wlaczyc instalke do win xp?? POZDRO

Jeżeli chodzi o instalację XP to nie lepiej poprostu użyć płytki bootującej??

Gotowe obrazy dyskietek bootujących :spoko:

http://www.bootdisk.com/

A skad wziac plytke bootujaca?? Zapewne dzieki tej plytce bede mogl spod dosa zainstalowa, tak?? A jak nagram same pliki z dyskietki na cd to uruchomi sie instalator win xp?? Bo on chyba wymaga jakiegos trybu graficznego… ?? Jak najlepiej bedzie zbootowac kompa zeby zainstalowac wina xp ??

Z oryginalnej płyty XP ;/

Kupić :spoko:

A wiesz Ty czego chcesz :PPP

  1. Bierzesz bootowalną płytkę z winem XP i wkładasz do czytnika

  2. Upewniasz się że w BIOSIE masz załączone bootowanie z CD

  3. Resetujesz kompa

  4. Odczekujesz chwile i gotowe…

DOS NIE JEST POTRZEBNY! !!

Hmpf… Bo ostatnio jak sobie instalowalem z plytki to mi jej tak jakby nie wykrywalo albo cos z trybem graficznym bylo (bo setup niby jakiegos tam wymaga). Dopiero jak zainstalowalem 98(przyznam sie sciagnalem nielegalnie:() to xp nadpisalo mi 98 :slight_smile: Ale nic zrobie normalnie moze cos z tego wyjdzie… POZDRO

Złączono Posta : 23.06.2007 (Sob) 13:41

Niestety potrzebuje zrobic ta dyskietke startowa na cd :confused: Wynika to z tego, ze chce usunac pliki niepotrzebne (katalog z bylym winem, program files i inne duperele bez 4mata). Ktora dyskietke startowa sciagnac i nagrac na cd??

BTW: Da sie sformatowac dysk bez formatowania np jednego folderu (w ktorym bym mial wazne dane)?? Czy spod DOSa usune wszystkie pliki powiazane z obecnym windowsem poprzez komende del i usiniecie folderow windows i program files?? POZDRO