Dyskietka SATA dla płyty A8V-Deluxe


(codin) #1

Może temat już wałkowany ale jak widzę z opisów nie do końca wyjaśniony. W żaden sposób nie mogę zainstalować systemu na dysk SATA na płycie A8V Deluxe.W biosie ustawione jak należy ale dysk przy instalacji nie jest wykrywany,. co ciekawe jeśli podłączę dysk ATA to dysk SATA jest widziany. kiedy próbuję instalować sterowniki SATA dla tej płyty po wciśnięciu F6 to jest informacja ,że nie odnaleziono pliku " txtsetup.exe" a przecież jest na dyskietce. Jakie pliki muszą być na dyskietce i jak usytuowane aby instalator je wgrał.Przesyłam zdjęcie z obrazu na dyskietce, może jest coś nie tak. Proszę o pomoc.


(Piotrkijak) #2

Muszą być plik *.inf oraz *.oem... Wykaż się odrobiną samodzielności. Skoro instalator rzuca się o brak pliku, to zamiast pytać co jest grane, to sprawdź jaki płyta ma kontrolera sata i poszukaj pod niego innych sterwniów. Po za tym, jestem pewny na 97%, że są na stronie producenta sterowniki, tylko oczywiście ty nie sprawdzisz, bo nie chce Ci się najwyraźniej szukać, tylko czekasz na gotowiec... Niestety nikt gotowca CI nie da, bo nikt wróżką nie jest i nie da sterowników, jeżeli nie wiadomo jaki mobo ma kontroler sata.


(codin) #3

Naprawdę nie czekam na gotowca bo już dwa dni się męczę i w żaden sposób nie chce mi się instalować system. Dlatego moja prośba jest o podanie plików które mają być na dyskietce bo oryginalne z Asusa które ściągnąłem nie instalują SATA.


(system) #4

Może nie pobrałeś właściwego sterownika? Stąd: http://support.asus.com.tw/download/dow ... uage=pl-pl

W lewym, górnym rogu wpisz model płyty głównej, potem system, następnie wybierz do pobrania pozycję z rozdziału IDE, pozycja druga z góry, wersja 1.00.0.26.

Obrazek, który przedstawiłeś nie jest właściwy! Rozpakuj w zwykły sposób pobrane archiwum do folderu pn. "378ata_100104528". Wewnątrz folderu kliknij "MakeDisk.exe" mając już czystą dyskietkę w napędzie. Nastąpi wypakowanie (extract) tego co trzeba na dyskietkę i gotowe. Teraz możesz użyć tak przygotowana dyskietkę.


(Piotrkijak) #5

Ze strony: http://support.asus.com/download.aspx?S ... NCPaABZRVU rozwiń listę IDE i pobierz Promise SATA378 Driver V1.00.0.26 for Windows 98SE/NT4.0/ME/2000/XP/2003


(codin) #6

Wszystko pięknie - dyskietka utworzona tak jak polecił mi " Poraj" ale dalej niestety nie można zainstalować systemu.Przedstawiam zdjęcia jakie zrobiłem podczas instalacji. Nadmieniam ,że BIOS ustawiony na Default a dysk sata jest wykrywany tylko przy starcie kompa.


(Piotrkijak) #7

Wiesz co, odpuść to sobie. Wgraj Siódemkę i tyle. Z nią nie będzie już problemów, bo ona już obsługuje SATA.


(codin) #8

Niestety ale 7 nie mam a chcę mieć system legalny. Jednak może warto spróbować siódemkę czy zainstaluje się, tylko nie mam jej.Dzięki.


(system) #9

Wykonaj własną płytę instalacyjną dla Twojego Windows'a XP Home Edition na podstawie tego poradnika:

http://forum.pcmaniak.pl/index.php?s=79 ... ntry120839 Nie będziesz musiał w przyszłości stosować dyskietki. Radziłbym zintegrować swoją, oryginalną płytę systemową wyłącznie z pobranymi uprzednio Service Pack'ami 2 lub 3 dla Windows'a XP , pomijając te pechowe sterowniki SATA, które zresztą w tej sytuacji nie będą potrzebne.