Dyskietka startowa pod Win XP

Jeśli nie masz cd z winXP który jest bootowalny, to nie wiem w jaki sposób chcesz ten instalator odpalić kolego. Gdyby mozna było to zrobić, to Microsoft nie trudziłby się z wypuszczaniem całego programu do tworzenia az szesciu dyskietek startowych. Jezeli twoerdzisz że odpalisz taki niebootowaly dysku z dos-u wpisując komendę e:\setup.exe to jesteś w błędzie, chyba że w jakiś sposób sie to Tobie udało. Kiedyś kolega próbował tak odpalić instalator i niestety skończyło się to niepowodzeniem :wink: Wydaje mi się, że nigdy nie prówbowałeś tego zrobić, a to co mowisz jest tylko teorią, niestety nei popartą praktyką.

Pozdrawiam

Przepraszam Kali ale nie spotkalem sie chyba nigdy z CD XP, ktory nie byl bootowalny (nie mowie, ze takiego nie ma, byc moze jest i chwala mu za to) ale ja zawsze odpalam instalatora XP z dyskietki startowej win98 i wszytsko mi dziala OK. Moj posty byl podparty praktyka ale moze inna niz Twoja.

do odpalenia bootowalnego dysku winXP nie potrzeba żadnej dyskietki startowej. Poprostu w biosie ustawiasz cdrom jako first boot device i czekasz az instalator sam sie odpali. Jesli uzywasz do odpalenia takiego dysku dyskietki startowej z win98 to zupelnie nie rozumiem po co.

a co do

to tutaj masz dowód na to, że takie dyski istnieją, chociażby po integracji Windows’a XP z SP1 możesz wypalić sobie taką hybrydę na cdrom, ale jesli nie zrobisz z niej plyty bootowalnej, to bedziesz potrzebował właśnie takich dyskietek.

Aaaaa no prawda sorki, moj blad… :oops:

Przepraszam, nie chciałem Cię urazić, moim zamiarem nie było sarkastyczne podejście do Twojej wypowiedzi, wręcz przeciwnie, raczej do zastanowienia się nad Tym co napisałeś.

Jak zauważył Kali by odpalić instalator XP trzeba mieć zrobione 6 dyskietek startowych (pomijam boot’owanie z płyty). Dyskietka startowa WIN98 do tego się nie nadaje, a uruchomienie kompa z obsługą CD-ROM da Ci tylko możliwość przegladania zawartości płyty CD.

Nie rozumiem tej wypowiedzi.

Czy to znaczy, że odpalasz Instalator XP, podobnie jak WIN98 ??? :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam 8) i jeszcze raz Sorry i podejdź do mojej wypowiedzi bardziej na luzie :peace:

Nie ma sprawy to ja sie niepotrzebnie unioslem. Wstalem jakis taki nie do zycia i nie do racjonalnego myslenia. Przepraszam panowie i mam glebokie postanowienie poprawy na przyszlosc :wink:

Dysponując dyskietką startową od Windowsa 98 i ‘niebootowalną’ płytą od Windowsa XP uruchomimy instalatora tego drugiego… Więc Panowie grubo mijacie się powyżej z prawdą.

Jak byście byli ciekawi jak, to proszę, poniżej podaję sposób - jest on dziecinnie prosty…

Wkładacie dyskietkę startową do WIN 98 i z niej odpalacie komputer z obsługą CD-ROM-u (oczywiście uprzednio ustawiacie odpowiednią kolejność bootowania w BIOS-ie). Następnie wkładacie nieszczęsnego pirata (oryginały są oczywiście bootowalne) i odpalacie plik winnt.exe znajdujący się w folderze i386 na płycie z Windowsem XP. Zaskoczeni pewnie co niektórzy :stuck_out_tongue: 8)

Dyskietkę startową tworzmy klikając na ikonie dyskietki przycisk formatuj z menu podręcznego. Tam sa takie opcje jak szybkie formatowanie …Itp. Tam powinno byc “UTWÓRZY DYSK STARTOWY SYSTEMU MS-DOS”

To tyle na dziś :slight_smile:

  1. Nie tyle co powinno być a jest na pewno :stuck_out_tongue:

  2. Niepotrzebnie powtarzasz porady, które już napisano w tym topicu wyżej.

Mylić się rzeczą ludzką.

Nie mieć możliwości Boot’owania z płyty bo BIOS np. nie ma tej funkcji, nie świadczy, że muszę mieć niebootowalną płytę piracką. Jak się okazuje płyta Bootowalna odpala instalator XP po uruchominiu go z dyskietki startowej z obsługą CD-ROM ( nie musi być to dyskietka WIN98, ja odpalam kompa z dyskietki WIN95, która jest tak zrobiona, że uruchamia mi obsługę CD-ROM’u).

Instalator można uruchomić poprzez plik winnt.exe, który jest w katalogu i386 (winnt32.exe jest aplikacją 32-bitową i może być uruchominony tylko pod Windows’em).

Jednak nie wiem, czy instalacja nie napotka przeszkód. Odpaliłem z pod DOS’a Instalkę (płyta jest boot’owalna) z pliku winnt.exe, po komunikacie na temat pliku smartdrive wyłączyłem dalszy ciąg, dzisiaj nie mogę sobie pozwolic na jakieś ryzyko bo mam sporo pracy przy kompie, ale w poźniejszym terminie…

Może kiedyś sprawdzę to osobiście, by wiedzieć jak zachowa się odpalenie instalatora XP. Jeśli można przeprowadzić w taki sposób instalację XP, to 6 dykietek startowych po co jest? Może dla łatwieszego instalowania bo z nich ładuja sie pliki potrzebne do dalszej instalacji.

Czy taki sposób można polecić każdemu użytkownikowi ??? :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam 8)

Jest to porada wzięta z pewnej publikacji wydawnictwa Bauer (wydawcy PCFormat ), więc raczej tak…

Poza tym na wielu innych stronach również widziałem takie porady…

Aczkolwiek, by dodać pikanterii… Mnie nigdy nie udało się tak zainstalować systemu… :smiley: Dlatego napisałem powyżej, że można odpalić instalator, a nie zainstalować system - bo spór toczył się jedynie oto pierwsze… :twisted: Oczywiście to, że mnie się nie udaje, nie oznacza, że innym także… Problem w moim przypadku może leżeć po stronie sprzętu.

Może skończymy już te przekomarzania :?: :?:

Ja już problem rozwiązałem i jest oki :!: :stuck_out_tongue:

Temat można zamknąć…

“Przekomarzanie” owe przynisło dobry efekt, bo wiemy z postu Pawka , że można uruchomić instalator nie mając dyskietek startowych. Czy można w ten sposób zainstalować system? Należy to sprawdzić i zobaczyć co przynosi za sobą takie uruchomienie instalatora.

W związku z tym jeszcze nie będę zamykał tego tematu, mimo że problem rozwiązałeś, ewentualnie można będzie założyć nowy temat jeśli juz ktoś miał takie doświadczenia (patrz wyżej).

:twisted: Samokrytyka czasem wskazana :stuck_out_tongue: :arrow: Usunięty

Pozdrawiam 8)

Moje zdanie jest takie, że skoro istnieje taki plik jak winnt.exe i jego zadanie to uruchomienie instalatora WindowsXP z zamiarem dokonania instalacji ww. systemu, to oczywistym jest, że ta instalacja powinna być możliwa :idea:

PS. Proszę mnie nie posądzać o jakąś złą wolę, chęć ‘wytykania’ komuś błędów, itp. Z chęcią będę obserwował rozwój tematu, bo może dowiem się przy okazji, dlaczego mnie, tym sposobem instalacja się zawiesza :idea:

I owszem instalacja jest możliwa, znalazłem odpowiedź na nurtujące nas pytanie odnośnie pliku winnt.exe , który służy do instalacji sieciowej, a winnt32.exe do uaktualnienia systemu np. z win98/SE, ME, NT 4.0 SP5, Windows 2000 Pro, Windows XP Home, Windows XP Pro.

Ale i tak nie omieszkam przekonania się na własnej skórze, jak u mnie zachowa się próba instalacji systemy XP poprzez plik winnt.exe. Chociaż przegladając inne Fora z tym tematem ludzie zatrzymywali się w momencia szukania pliku smartdrive, tak jak i ja zrobiłem to wczoraj. Nie znalazłem nikogo kto by w ten sposób lokalnie zainstalował XP. Może za słabo szukałem? :lol:

Tak wpadła mi myśl teraz, a może przekopiować zawartość katalogu i386 na dysk przed uruchomieniem winnt.exe???

Jeszcze coś takiego ze strony Microsoftu.

Przyznaj się co masz na sumieniu :twisted: A tak poważnie to osobiście wystrzegam się pochopnych radykalnych stwierdzeń, szczególnie wtedy, kiedy nie dokońca jestem pewien tematu.

Pozdrawiam 8)

Co do instalacji - to zatrzymuje mi się ona w podobnym momencie.

Co do kopiowania - próbowałem i tak też zrobić…

PS. Z racji braku czasu, cytatów z Twojego posta jeszcze nie przeczytałem, dlatego też na razie tyle, żeby przez przypadek niepotrzebnie nie powtarzać pewnych informacji. Po południu zweryfikuję tego posta :wink: