Dyskietka startowa pod Win XP

Szukałem lecz nie mogę znaleźć w Xp-eku opcji gdzie można stworzyć dyskietke startowa. Pamiętam, że w WIN 98 taka opcja była w "Dodaj usuń programy. Gdzie to jest w XP??

W Windowsie XP nie ma dyskietki startowej, wszystko to jest zawarte na plycie i ona zastepuje dyskietkę.

dzieki

A jescze jedno pytanko. Jak stworzyć Dysk automatycznego odzyskiwania Win XP

Nieprawda. Istnieje takie coś jak ‘dyskietka startowa dla Windowsa XP’ Jest to właściwie zestaw podajrze 6 dyskietek… W tej chwili za bardzo nie mam pomysłu skąd to wziąć (może stronka MS) :idea: Oczywiście zapewne jak odpalisz Google to szybciutko znajdziesz… :lol:

A nie można jej zrobić w windowsie :?: :?:

P.S Spójrzcie na mój 2 post w Problemy pliss

Jak tak to przepraszam, ale osobiscie sie z tym nie spotkalem i myslalem ze nie istnieje, wiec jeszcze raz przepraszam :oops:

Znalazłem tu: http://www.infojama.pl/article.php?sid=1027 ale jak to zmieścić na dyskietce??

Przygotuj sobie 6 sformatowanych dyskietek. Uruchom plik który ściągnołeś i postępuj zgodnie ze wskazówkami. :smiley: :smiley: :smiley:

Formatujesz 6 dyskietek, ściągasz podany tam plik i go po prostu odpalasz… Dalej postępujesz zgodnie z poleceniami…

Nigdy tego nie robiłem - nie mam zielonego pojęcia w związku z tym jak. Jednakże zapewnem jak nie inni, to Google prawdę Ci powiedzą…

A czy posługuje się ją tak samo jak dyskietką z Win 98??

w opcjach formatowania dyskietki jest opcja “utwórz dysk startowy systemu MS-DOS”

i to wystarczy :?: :?:

Cz będe musiał przygotować również 6 dyskietek :?:

zależy co chcesz zrobić. Jesli chcesz odpalić instalator windowsa XP, to potrzebujesz ten program, który podano powyżej i 6 dyskietek. Jesli natomisat chcesz dysk startowy MS-DOS po to, żeby np sformatować sobie dysk, albo zainstalować windowsa 98 lub Me to w zupełności wystarczy tobie ta druga opcja. Jeśli chcesz naprawić Win XP to zdecydowanie potrzebujesz tych 6 dyskietek.

Pozdrawiam

…startowa z 98 odpala XP. Sprawdzone.pozdrawiam.jomek

Dyskietka startowa od 98 działa także pod XP. Można nią formatować , dzielić na partycje i sprawdzać zawartość dysków twardych. Sprawdzone.

ale instalatora systemu WinXP nią nie odpalisz…

Jasne, ze odpalisz. Uruchom komputer z obluga CD-ROM, a pozniej w dosie juz zapewne wiadomo co sie robi.

Proszę Jamaica , opisz co póżniej trzeba zrobic by uruchomić instalator XP :twisted:

Pozdrawiam 8)

Nie rozumiem tego nieuzasadnionego sarkazmu. Prosze Golden Finger opisz o co chodzi :?: :twisted: