Dyskietka startowa WIN98

Jak stworzyć dyskietkę startową w windowsie 98 ??

Chodzi ci o to? http://bootdisk.com/

Panel sterowania/ Dodaj usun programy/ zakladka “Dysk Startowy”

lub pobierz gotowy jak podał Jajon

zależy od wersji windowsa, czasem może zażądać płyty z win 98 przy tworzeniu dysku startowego

A jak sformatować i zainstalować windowsa 98 bez dyskietki startowej ??

jak nie masz bootowalnego windowsa z płyty to nic nie zrobisz bez dyskietki

Panowie jak ściągam dyskietkę startowa z neta z tej strony co podaliście to jak włoże ja do napędu i probuje odpalić pisze ze dysk jest zły a wiec moze dacie mi konkretnego linka do DYSKIETKI STARTOWEJ WINDOWSA 98 SE

A sprawdziłeś czy dyskietka której używasz jest sprawna w 100%? Mi się często zdarzały popsute dyskietki, mimo że dane można było na nie kopiować.

skopiowałem to na dyskietkę i normalnie pliki widzi na kompie z którego teraz pisze a gdy probuje odpalić na drugim to nie działa :confused: proszę o konkretnego linka do Dyskietki startowej windowsa 98SE

Zobacz czy możesz przekopiować w drugą stronę :slight_smile:

aha możesz skorzystać równie dobrze z dyskietki do 95 jak i win xp, jeżeli chodzi ci o format i start płyty.

ale nie kopiuj na dyskietkę to co ściągniesz tylko włóż dyskietkę do stacji dysków, kliknij ściągniętą aplikacje /konkretnie Windows98SE OEM / i dopiero utworzy Ci się dyskietka startowa, co prawda w wersji angielskiej ale działa na pewno i komputer z niej startuje.