Dyskietka?

dawno nie uzywalam dyskietek,jesli juz to wkladalam i odczytywalam bez problemu…dzis wlozylam jedna zapisana ,jakis driver do keyMaestro i nic…cisza…

wcisnelam na dysk A 2 razy mysza …myslal,myslal az w koncu stwierdzil ze dyskietka nie ma formatu i czy chce ja sformatowac,wcisnelam TAK…niestety windows nie moze tego zrobic

tak wiec nie moge odczytac ani nagrac nic na zadnej dyskietkce,bo ciagle mi wyskakuje ten format ktorego sie nie da zrobic.

Sadze ze w BIos jest wszystko ok,jesli nie to gdzie mam szukac dokladnie

i czemu wczesniej dzialalo a teraz nagle nie.

Dodam ze po wlozeniu dyskietki nawet jej sam nie zaczyna odczytywac(nie miga mi diodka)

:cry: :cry: :cry:

Za dużo grzebiesz w biosie:

Standart Cmos Setup

zobacz czy masz ustawiony Flopy Drive A 1.44

reszte daj na disabled i zapisz bios uruchom kompa i zobacz czy system widzi napęd a:

wlasnie mam tak ustawione ,patrzylam ze 2 razy…

wiec juz nie wiem co mu sie dzieje…

a to ze za duzo tam siedze to fakt,ale patrze :>

Do środka kompa nie zaglądałaś, może zobacz na taśmy i wtyczki

od napędu.

Czy komp przy starcie widzi napęd powinna zapalić się dioda i czy jest widoczny napęd w systemie.

przy starcie pala sie wszytskie diody tylko nie ta od A…do srodka nie moge narazie bo ma plombe do grudnia…i cosw czuje ze znow wyladuje w servisie…

Zrób reset biosu na load bios defaults - zapisz bios , wejdz na powrót do biosu i sprawdz opcje czy są dobrze, posiłkuj się książką od płyty głównej tam masz wszystko pokazane.

Co nie znasz nie zmieniaj.

chyba jednak cos z wtyczkami,bo czasami dioda sie zapali sama…no ale wejde w bios :slight_smile:

w biosie ok,jak odpale dyskietke dioda sie pali,ale kaze mi formatowac ,jak sie zgadzam to w polowie wyskakuje komunikat ,ze windows tego nie moze zrobic…i mysli przy tym z 5 minut,albo on jest uszkodzony albo ja mam wszystkie dyskietki do kitu

Coś wygląda na koniec napędu lub coś z taśmami.Kup jedną nową dyskietkę i zobacz.

A system w mój komputer napęd widzi .

Może po wizycie w serwisie już nie chodził.

Jak masz XP wejdź do menadżera urządzeń i odinstaluj stacje dyskietek,restart kompa i niech ją zainstaluje i zobacz.

wlasnie dziwne ze widzi,wszystko niby jest ok…chyba to nie zaden wirus :frowning:

Zrób co napisałem ostatnio i zobacz na właściwości stacji i czy nie ma konfliktów i pracuje prawidłowo.

mam Xpka ,zrobilam,nie ma konfliktow wszytsko jest ok ze stacja,ale nadal to samo…jeszcze sprawdze na czystej dyskietce…to dziwne zeby ciagle chciala formatowac,wlasnie wlozylam inna dyskietke i jakos dziwnie piszczy glosno,cos tam sie kreci,moze to sam naped siadl ?

Jak system widzi napęd to:

Jeszcze nowa dyskietka lub koniec napędu,taśmy sygnałowej lub kontrolera stacji dyskietek.

Nie mam więcej pomysłów - masz gwarancje SERWIS.

Przeglądam posty i widze że wgrywałaś nowy XP.

I tu może być problem trzeba zdjąć partycje za pomocą płyty XP,dyskietka systemowa WIN98 i założyć fdiskiem partycje i sformatować dysk dosowo,jak parametry dysku się bedą zgadzać,to zainstalowac system na świeżo używając płyty XP,wcześniej zrób reset biosu na defaults.

Widze że używałaś PM i tu może być problem,po nim dzieją się różne dziwne rzeczy.

:lol:

dziala

nie wiem jak ale dziala juz…weszlam w bios zrobilam reset wylaczylam go i dzis dziala ,fakt ze stwierdzil ze mam 4 dyskietki do kitu ale widocznie sa uszkodzone:)

formatuje i odczytuje co wazne :slight_smile:

a co Xpka to zrobili,zainstalowali mi go od nowa w serwisie wiec mam nadzieje ze to zrobili,zapytam jutro :slight_smile: