Dysku zewnetrzny zainstalowany ale nie widoczny

Witam
Zakupiłem nowy dysk zewnętrzny TOSHIBA CANVIO BASICS 1TB USB3.0 2,5” HDTB310EK3AA pierwsze podłączenie zrobiłem do swojego telewizora i zrobiłem próbę nagrywania bajek dla dziecka z tv, no i to się udało, nagrałem i odtworzyłem ten filmik. Wszystko było ok. Dwa dni później podłączyłem dysk do laptopa (Windows 10) i okazuje się że komputer go nie widzi, chociaż w menadżerze urządzeń jest na liście ale to są jedyne oznaki. W właściwościach pokazuje mi że urządzenie działa poprawnie, sterowniki też są zainstalowane. Kiedy go podłączam światełko mruga, dysk wibruje. Podłączyłem go jeszcze raz do TV i niby nagrywa ale już nie mogę odtworzyć bo TV nie widzi dysku, w kompie stacjonarnym (XP) jest podobnie jest na liście ale jakby go nie było. Co może być powodem? Proszę o pomoc i dziękuję za odpowiedzi.

Zajrzyj w zarządzanie dyskami, tam jest widoczny?
Klikasz prawym na start i wybierasz “zarządzanie dyskami”.

Prawdopodobnie TV formatuje dysk na swój system którego nie widzi i nie zobaczy komputer, dodatkowo usuwa literę dysku.
W :Zarządzaniu komputerem" - “Zarządzanie dyskami” zobacz czy ma przypisaną literę a jak nie przypisz.
Nie ma możliwości obejrzenia nagranych w TV programów na jakimkolwiek innym urządzeniu (zabezpieczenie przed rozpowszechnianiem)

Komputer sam przypisuje literę pierwszą z kolei wolną.

Prosto wyjaśnię: telewizor zakłada swoją partycję, której komputery nie widzą. I vice versa - jeśli do telewizora podłączysz dysk, na którym masz jakieś swoje pliki z komputera to je stracisz. Jeśli podpinasz dysk do telewizora to będzie on działał tylko z tym telewizorem. Nie przeniesiesz w ten sposób pliku z filmem do komputera.

Bzdura, który TV niby tak robi?

Np Sony. Chodzi o licencje. Nagrany materiał możesz odtwarzać tylko na urządzeniu, na którym zostało zarejestrowane. Dlatego dysk po sformatowaniu w TV jest przypisywany do konkretnego urządzenia i nie ma możliwości odtwarzania na innych urządzeniach. Jeśli mi nie wierzysz - zajrzyj na forum community Sony. Tam co chwilę ktoś o to pyta. Inną ciekawostką jest, że obsługiwane są tylko hdd a ssd już nie.

Nadal się to kupy nie trzymie.
Podłączasz nośnik z zawartością do obejrzenia i TV na wstępie niszczy ci ją?

Nie. Odtwarzanie nie wpływa na zawartość nośnika. Zanim jednak będziesz mógł coś na ten nośnik nagrać - to wcześniej musisz w telewizorze sformatować nośnik. Ta operacja przypisze nośnik do urządzenia i przy okazji usunie całą zawartość nośnika.

Zapisze w autorskim formacie producenta ale nie zmieni systemu plików dysku.

Witam
Na początku dziękuję za zainteresowanie tematem.
Faktycznie mój TV to Sony i kiedy chciałem coś nagrać to on poprosił mnie o format dysku i napisane było że wszystko zostanie usunięte i ja sobie pomyślałem że skoro tam i tak nic nie ma to się zgodziłem. Konsekwencje tego ruchu już znam.
Jeśli chodzi o ”Zarządzanie dyskami” to niby on tam jest ale brak jego nazwy a i literki nie mogę mu przypisać bo ta funkcja ma „mleczny„ napis. Ja już nie chcę nic nagrywać z TV ja potrzebuję tego dysku do zgrania zdjęć ze starego PC-ta i używać go tylko do laptopów.
Co mogę jeszcze zrobić aby cofnąć tę głupotę?

Zarządzanie dyskami - utwórz partycję.

Naprawdę nie wiem jak to zrobić i czy utworzenie partycji nie namiesza mi nic w systemie?

Nic się nie stanie. Poradnik:

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/17418/windows-7-create-format-hard-disk-partition

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3094816.html

Ok chciałbym sformatować dysk ale u mnie w oknie „Zarządzanie dyskami” ten dysk jest zaznaczony na Niebiesko i podpisany jako „Zdrowy (Partycja podstawowa)” i nie mam funkcji „Zainicjuj”. Kiedy klikam w te okienko PPM to mam tylko dostęp do ”Usuń wolumin…”. Więc nie ruszę bez was z miejsca.

No to go usuń, załóż ponownie i sformatuj.

Operacja usunie wszystko z dysku.

Chyba coś namieszałem bo mój dysk nazywa się NOWY a nie F: jak go nazwałem i nadal nie widzi go komputer. Wybrałem wielkość partycji a potem wybrałem nowy folder na dysko C: , nie wiem czy miałem to zrobić? Potem nadałem etykiete i format. Teraz mój dysk w “zarzadzanie dyskami” jest zaznaczony na niebiesko a nie granatowo jak reszta i nazywa się NOWY Zdrowy (Dysk logiczny).

A czytać potrafisz? masz całą procedurę opisaną. Czytaj.

Usuń ponownie ten wolumin i działaj.

Dysk ma być podstawowy i może być jako NOWY i ma mieć przypisaną literę - zmienisz później nazwę.

Dodatek:

http://wdc-pl.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/7093/~/jak-zainicjować-dodatkowy-dysk-twardy-lub-napęd-ssd-albo-jak-zapisać-w-nim

Kurde zrobiłem teraz wszystko jak jest napisane a nadal jest Zdrowy (Dysk logiczny). Ale chociaż komputer go widzi

I tak zostaw.

Zobacz jak wyjmiesz i podłączysz, czy jest OK i możesz zapisywać i odczytywać z niego dane.