Dyskusja o antywirusach

(Jajoi7) #1

Potrzebuję dobrego pakietu zabezpieczającego/antywirusa na mój komputer. Każdy wie, że pracując w internecie jesteśmy narażeni na ataki, wirusy i różne inne śmieci psujące nasz komputer. Postanowiłem, że dobrze byłoby stworzyć aktualną dyskusję na ten temat. Większość tematów jakie znalazłem na forum są stare, nieaktualne i odkopane (nawet sprzed 2 lat). W internecie również nie znalazłem satysfakcjonujących mnie testów antywirusów z okresu listopad/grudzień 2012, styczeń 2013. Mogę opierać się wyłącznie na ocenie produktu na dobrychprogramach, co nie zawsze jest zgodne z rzeczywistością - dlatego liczę na Waszą pomoc - być może nie tylko ja na tym skorzystam.

Aby dyskusja była uporządkowana proszę o udzielanie odpowiedzi popartych argumentami/doświadczeniami .

Do rzeczy:

1. Jaki pakiet zabezpieczający (darmowy) jest waszym zdaniem godny polecenia?

2. Jaki antywirus (darmowy) według was jest najlepszy?

3. Jakie darmowe produkty dobralibyście w celu zabezpieczenia waszego komputera (antywirus + firewall)?

Pytam tylko o darmowe programy/pakiety - myślę, że wiele osób wiedziałoby co wybrać przy zakupie płatnej ochrony. Jeżeli przeoczyłem jaki świeży temat z odpowiedziami na moje pytania to przepraszam i proszę moderatora o usunięcie tego wątku.

(Marcin1025) #2

najlepiej przetestować samemu gdyż każdy ma swoją propozycje

(rgabrysiak) #3

Cześć

Ja wiem że to dział Na luzie, ale ile jeszcze chcecie takich tematów zakładać. Trochę niżej w tym dziale jest temat Lekki, dobry antywirus może warto do niego zajrzeć, ewentualnie skorzystać z forumowej wyszukiwarki?

(Jajoi7) #4

@marcin rgabrysiak

Forum jest przeważnie po to by dyskutować :slight_smile: , tematy, które znalazłem są z roku 2010 - stare, nieaktualne, odkopane może z 2 świeżymi odpowiedziami - może po prostu lepszym rozwiązaniem byłaby właśnie taka dyskusja, 3 proste pytania i tylko odpowiedzi z argumentami - tak jak wspomniałem obecne wątki nie są jakoś szczególnie rozwinięte - toczy się tam przeważnie gadka o problemach z antywirusami - chciałbym po prostu usłyszeć kilka odpowiedzi od użytkowników, którzy testowali wiele rozwiązań - gdybym sam miał możliwość to przeprowadziłbym jeden spory test, ale teraz mogę się oprzeć wyłącznie o wasze opinie.

Jeżeli znalazłeś jakiś nowy temat z okolic listopada/grudnia 2012 to proszę prześlij mi link - ja niestety niczego nie znalazłem - być może źle szukałem.

(Marcin1025) #5

no racja są same stare tematy.

(Drobok) #6

Wątki nie są rozwinięte, bo te z argumentami kończą się wojną który to lepszy w rezultacie lądując w śmietniku :stuck_out_tongue:

(Marcin1025) #7

moim skromnym zdaniem redakcja powinna zrobić test antywirusów gdyż ten co jest jest stary

(rgabrysiak) #8

Cześć

Z tym się jak najbardziej zgadzam. Jest tylko jednej problem - dyskusja o programach antywirusowych nigdy nie jest merytoryczna i zawsze kończy się kłótnią o wyższości programu A nad B z argumentami - "...bo tak".

Jeżeli część osób dorośnie możemy zacząć rozmawiać.

(Jajoi7) #9

Jak najbardziej popieram wasze uwagi. Również uważam, że te dyskusje nie są merytoryczne, kończą się wojnami o wyższość programu. Miło by było, gdyby Redakcja Dobrychprogramów ponownie przeprowadziła test darmowych antywirusów/firewallów lub robiła to w miarę możliwości regularnie co kilka miesięcy - to było naprawdę dobre rozwiązanie.

Użytkownik wyżej wspomniał o Pandzie Cloud - ktoś z niej korzysta? Jak się sprawuje?

(Marcin1025) #10

Ja korzystam i jeśli chodzi o codzienną ochronę sprawuje się dobrze,jest to lekki antywirus

(Conclusion) #11

Tak dyskusja na temat antywirusów to to taki sam temat jak o kobietach i polityce wiec #-o

Z nowych na ten rok proponuje przetestować comodo internet security 6 który jest dostępny od końca grudnia 2012 . 10 MB cały pakiet .bardzo lekki.

(Jajoi7) #12

Comodo ma całkiem wysokie notowania, więc może rzeczywiście warto spróbować. A jeśli mielibyście porównać AVG i Comodo, to który miałby więcej plusów?

(antiferno) #13

ja w ogóle nie mam antywira raz na jakiś czas przeskanuje Cure Item dr.weba i mam św spokój z wiursami i nie obciążony komp nie wiem skąd wy te syfy łapiecie :smiley:

(Jajoi7) #14

:smiley: - syfy są wszędzie.Nie miałem ochrony przez kilka dni i pech chciał, że załapałem trochę wirusów - szczerze mówiąc więcej czasu zajęła mi naprawa szkód niż zajęłaby instalacja dobrej ochrony. Być może nie korzystasz z internetu w takim stopniu jak ja i po prostu jesteś mniej narażony na robaczki :-), dlatego wystarczy ci zwykłe skanowanie :slight_smile:

Spróbuje Comodo - potestuję jakiś czas i napiszę opinię.

(xyzzyx) #15

• czy tak stare? avast-avg-avira-t514719.html choćby. Moderator chyba tak samo uznał bo zakończyło się "hasiokiem" :expressionless: Przepraszam #-o ADMIN [-o<

(eddie71) #16

Zwróć uwagę na komentarze przy każdym programie antywirusowym albo pakiecie.

Przykład:

Trzeba było tam zablokować komentarze gdyż roiło się od przesadnie chwalących ten pakiet przez fanatyków albo opłacanych "użytkowników",którzy niekoniecznie wiedzą o czym piszą byleby odfajkować kolejny wpis.

Były też zdania potępiające przez przeciwników tego pakietu niekoniecznie go używających.

Chociaż używam tego pakietu to nie podobały mi się "przesłodzone" sztuczne komentarze.

(B532651) #17

Ja swego czasu kupiłem jakąś gazetę (chyba Chipa) i tam był pakiet G-Data - bardzo fajny antywirus :slight_smile: To była pełna wersja z kluczem na pół roku, po 6 miesiącach w kolejnym numerze była aktywacja na następne pół roku. W cenie czasopisma, więc uważam, że było warto. Nie zamulał kompa, nie było fałszywych alertów.

(Jajoi7) #18

Również korzystam czasami z ofert gazetek komputerowych,również Rzeczpospolitej, która współpracowała (nie wiem czy dalej to robi) z Kasperskym - co jakiś czas oferowali 3 miesiące KIS-a, a sama gazeta w sobie nie była droga, więc było warto kupić.

Wczoraj w nocy pobrałem Comodo Internet Security - pokierowałem się głównie świetnym firewallem, piaskownicą i dość szybkim skanowaniem. Co jakiś czas będę robić skany MBAM-em - to chyba wystarczy. Oczywiście nadal mam nadzieję, że redakcja Dobrychprogramów poświeci trochę czasu na stworzenie testu darmowych pakietów zabezpieczających (z jak najlepszymi ustawieniami programów) - wtedy wyniki będą solidne i prawdziwe.

(antiferno) #19

Hmm czy ja wiem troche grzebie :slight_smile:

Ostatnio demontowałem PC gdzie system był prawie rok i specjalnie porobiłem gruntowny skan + logi z OTL i nie było nic :smiley: