Dyskusja o antywirusach

Potrzebuję dobrego pakietu zabezpieczającego/antywirusa na mój komputer. Każdy wie, że pracując w internecie jesteśmy narażeni na ataki, wirusy i różne inne śmieci psujące nasz komputer. Postanowiłem, że dobrze byłoby stworzyć aktualną dyskusję na ten temat. Większość tematów jakie znalazłem na forum są stare, nieaktualne i odkopane (nawet sprzed 2 lat). W internecie również nie znalazłem satysfakcjonujących mnie testów antywirusów z okresu listopad/grudzień 2012, styczeń 2013. Mogę opierać się wyłącznie na ocenie produktu na dobrychprogramach, co nie zawsze jest zgodne z rzeczywistością - dlatego liczę na Waszą pomoc - być może nie tylko ja na tym skorzystam.

Aby dyskusja była uporządkowana proszę o udzielanie odpowiedzi popartych argumentami/doświadczeniami .

Do rzeczy:

  1. Jaki pakiet zabezpieczający (darmowy) jest waszym zdaniem godny polecenia?

  2. Jaki antywirus (darmowy) według was jest najlepszy?

  3. Jakie darmowe produkty dobralibyście w celu zabezpieczenia waszego komputera (antywirus + firewall)?

Pytam tylko o darmowe programy/pakiety - myślę, że wiele osób wiedziałoby co wybrać przy zakupie płatnej ochrony. Jeżeli przeoczyłem jaki świeży temat z odpowiedziami na moje pytania to przepraszam i proszę moderatora o usunięcie tego wątku.

najlepiej przetestować samemu gdyż każdy ma swoją propozycje

Cześć

Ja wiem że to dział Na luzie, ale ile jeszcze chcecie takich tematów zakładać. Trochę niżej w tym dziale jest temat Lekki, dobry antywirus może warto do niego zajrzeć, ewentualnie skorzystać z forumowej wyszukiwarki?

@marcin rgabrysiak

Forum jest przeważnie po to by dyskutować :slight_smile: , tematy, które znalazłem są z roku 2010 - stare, nieaktualne, odkopane może z 2 świeżymi odpowiedziami - może po prostu lepszym rozwiązaniem byłaby właśnie taka dyskusja, 3 proste pytania i tylko odpowiedzi z argumentami - tak jak wspomniałem obecne wątki nie są jakoś szczególnie rozwinięte - toczy się tam przeważnie gadka o problemach z antywirusami - chciałbym po prostu usłyszeć kilka odpowiedzi od użytkowników, którzy testowali wiele rozwiązań - gdybym sam miał możliwość to przeprowadziłbym jeden spory test, ale teraz mogę się oprzeć wyłącznie o wasze opinie.

Jeżeli znalazłeś jakiś nowy temat z okolic listopada/grudnia 2012 to proszę prześlij mi link - ja niestety niczego nie znalazłem - być może źle szukałem.

no racja są same stare tematy.

Wątki nie są rozwinięte, bo te z argumentami kończą się wojną który to lepszy w rezultacie lądując w śmietniku :stuck_out_tongue:

moim skromnym zdaniem redakcja powinna zrobić test antywirusów gdyż ten co jest jest stary

Cześć

Z tym się jak najbardziej zgadzam. Jest tylko jednej problem - dyskusja o programach antywirusowych nigdy nie jest merytoryczna i zawsze kończy się kłótnią o wyższości programu A nad B z argumentami - “…bo tak”.

Jeżeli część osób dorośnie możemy zacząć rozmawiać.

Jak najbardziej popieram wasze uwagi. Również uważam, że te dyskusje nie są merytoryczne, kończą się wojnami o wyższość programu. Miło by było, gdyby Redakcja Dobrychprogramów ponownie przeprowadziła test darmowych antywirusów/firewallów lub robiła to w miarę możliwości regularnie co kilka miesięcy - to było naprawdę dobre rozwiązanie.

Użytkownik wyżej wspomniał o Pandzie Cloud - ktoś z niej korzysta? Jak się sprawuje?

Ja korzystam i jeśli chodzi o codzienną ochronę sprawuje się dobrze,jest to lekki antywirus

Tak dyskusja na temat antywirusów to to taki sam temat jak o kobietach i polityce wiec #-o

Z nowych na ten rok proponuje przetestować comodo internet security 6 który jest dostępny od końca grudnia 2012 . 10 MB cały pakiet .bardzo lekki.

Comodo ma całkiem wysokie notowania, więc może rzeczywiście warto spróbować. A jeśli mielibyście porównać AVG i Comodo, to który miałby więcej plusów?

ja w ogóle nie mam antywira raz na jakiś czas przeskanuje Cure Item dr.weba i mam św spokój z wiursami i nie obciążony komp nie wiem skąd wy te syfy łapiecie :smiley:

:smiley: - syfy są wszędzie.Nie miałem ochrony przez kilka dni i pech chciał, że załapałem trochę wirusów - szczerze mówiąc więcej czasu zajęła mi naprawa szkód niż zajęłaby instalacja dobrej ochrony. Być może nie korzystasz z internetu w takim stopniu jak ja i po prostu jesteś mniej narażony na robaczki :-), dlatego wystarczy ci zwykłe skanowanie :slight_smile:

Spróbuje Comodo - potestuję jakiś czas i napiszę opinię.

Zwróć uwagę na komentarze przy każdym programie antywirusowym albo pakiecie.

Przykład:

http://www.dobreprogramy.pl/Kaspersky-Internet-Security,Program,Windows,12472.html

Trzeba było tam zablokować komentarze gdyż roiło się od przesadnie chwalących ten pakiet przez fanatyków albo opłacanych “użytkowników”,którzy niekoniecznie wiedzą o czym piszą byleby odfajkować kolejny wpis.

Były też zdania potępiające przez przeciwników tego pakietu niekoniecznie go używających.

Chociaż używam tego pakietu to nie podobały mi się “przesłodzone” sztuczne komentarze.

Ja swego czasu kupiłem jakąś gazetę (chyba Chipa) i tam był pakiet G-Data - bardzo fajny antywirus :slight_smile: To była pełna wersja z kluczem na pół roku, po 6 miesiącach w kolejnym numerze była aktywacja na następne pół roku. W cenie czasopisma, więc uważam, że było warto. Nie zamulał kompa, nie było fałszywych alertów.

Również korzystam czasami z ofert gazetek komputerowych,również Rzeczpospolitej, która współpracowała (nie wiem czy dalej to robi) z Kasperskym - co jakiś czas oferowali 3 miesiące KIS-a, a sama gazeta w sobie nie była droga, więc było warto kupić.

Wczoraj w nocy pobrałem Comodo Internet Security - pokierowałem się głównie świetnym firewallem, piaskownicą i dość szybkim skanowaniem. Co jakiś czas będę robić skany MBAM-em - to chyba wystarczy. Oczywiście nadal mam nadzieję, że redakcja Dobrychprogramów poświeci trochę czasu na stworzenie testu darmowych pakietów zabezpieczających (z jak najlepszymi ustawieniami programów) - wtedy wyniki będą solidne i prawdziwe.

Hmm czy ja wiem troche grzebie :slight_smile:

Ostatnio demontowałem PC gdzie system był prawie rok i specjalnie porobiłem gruntowny skan + logi z OTL i nie było nic :smiley: