Dyskusja z CzatGPT

@wasabi1084 SI nie ma szans na wyparcie grafików tak długo jak nie ma samoświadomości i nie potrafi myśleć abstrakcyjnie. To co wypluwają obecnie - a więc w wieku niemowlęcym - algorytmy - jest niskiej jakości, pełne błędów. W miarę dobrze wychodzą tylko landshafty i to te, które dają się „content-aware’ować”. To trochę jak w temacie o zdjęciach: telefon VS lustrzanka. Te pierwsze są tragicznej jakości i dopóki nie wejdą w użycie matryce silikonowe to pewnie się to nie zmieni (związek jest taki, że widać gołym okiem bylejakość).

Realne zastosowanie tego narzędzia to inżynieria społeczna. Tylko i wyłącznie lub co najmniej przede wszystkim. Przezornie należałoby zatruwać i niszczyć takie projekty, a nie pomagać je rozwijać…

Już to zrobiła częściowo. Przy pewnej dozie doświadczenia operator wyciągnie efekty jakie są potrzebne a jeśli chodzi o jakość, cóż, skalowanie bezstratne, możliwość szybkiego dopieszczenia projektu, poprzez wprowadzanie korekt. To działa, a tylko się poprawia i rośnie jakość.

Może inaczej, po prostu operator nie musi mieć umiejętności grafika, wystarczy mu zmysł smaku, czy wyczucie estetyki.

Tym razem chodzi mi o jakość w sensie artystycznym. To co wypluwają te wszystkie automaty ma fatalne błędy (żeby się poznęcać, spróbuj czegoś z palcami ;]).

Uważam, że nie należy patrzeć na stan tej technologii tu, i teraz. Należy patrzeć na szybkość rozwoju tej technologi. Rozwój (szeroko rozumianego) AI jest błyskawiczny. I przyspiesza.
ps. This adventure game tech demo with AI-generated art is impressive and disconcerting | PC Gamer

Napisałem w ciągu kilku godzin zabawy, kilka skryptów, działa wszystko, napisałem kilka programów, działa wszystko, napisałem kilkadziesiąt artykułów, podań itp. pism, wszystkie są poprawne merytorycznie, składnia jest poprawna, ortografia również.

W większości przypadków były potrzebne uwagi, zmiany i poprawki. Tym niemniej w przypadku kodów dla skryptu czy oprogramowania, były to drobne zmiany i uwagi.

Czas jaki byłby mi potrzebny na zrobienie wszystkiego bez takiej asysty, byłby co najmniej 10 razy dłuższy.

Co do grafiki, z powodzeniem wykorzystuję już takie oprogramowanie do modyfikacji prac, skalowania, poprawiania itp. działa to bardzo dobrze. Ręce nie stanowią problemu, ich dziwne kształty wynikają tylko z tego powodu, że zlecane prace mają charakter ogólny, nie jest wielkim problemem wpłyniecie na poszczególne elementy pracy graficznej, a nawet złączenie elementów z kilku.

Działa kiepsko i to obiektywna opinia. Po prostu nie widzisz pewnych rzeczy, jak ten gość ostatnio od skalowania rozdzielczości gdzie nomen omen napisałeś, że trzeba być ślepym aby tego nie dostrzec. Zabawna ironia losu. :slight_smile:

działa wszystko, (…) wszystkie są poprawne merytorycznie, składnia jest poprawna, ortografia również.

Wygląda na to, że wszystkie minus jeden bo o ChromeOS to jeden wielki bełkot oderwany od rzeczywistości. Nie wyzłośliwiam się, serio.

Sieci neuronowe są z nami od ponad dekady i jakiegoś wielkiego postępu nie ma po deep fake i content aware. Przynajmniej w kwestii grafiki. Tutaj jest potrzebny artysta bo tylko on myśli abstrakcyjnie.

Jeśli chodzi o pozostałe dziedziny jak „interaktywna wikipedia” to tak, na pewno będzie to bliskie perfekcji pewnego dnia. Choć dyskusyjny będzie dobór materiałów. ;]

A jednak nie, podłączyłem dysk i faktycznie, dane trzymane są na wolnej przestrzeni a na dysku jest kilka partycji które są w formacie, nie pozwalającym na zapis.

Zatem jednak na ile chat posiadał widzę o systemie w tamtym czasie, a przecież była to wiedza o wersji na ARM, bo X86 jeszcze wtedy nie wydano, to opisał mniej więcej poprawnie działanie systemu plików. Oczywiście użył prostych słów, aby wyjaśnienie było stosunkowo proste, tym niemniej z tego co widać pokrywa się z rzeczywistością.

Możliwe, że w wersji na X86 poczyniono jeszcze jakieś zmiany, widać też partycję EFI w FAT16 oraz Ext2. Aczkolwiek są one bardzo małe i raczej oprócz danych potrzebnych do wystartowania więcej tam nie ma.

One nie są wolne i zaczynają się od zer, dlatego managery dysków pokazują jako puste. Tam jest system plików i podejrzewam że jest szyfrowany. Nie mam teraz czasu na to (tym bardziej, że nie ma normalnego downloadu z obrazem płyty/dysku tylko trzeba się rejestrować), ale wpisałem sobie na listę zabawek w najbliższym kwartale. :wink:

Dziś od ok. 14:00 do 15:00, w Radiu 357 w audycji Patronautyka, o chacie GPT rozmawiać będzie Patrycjusz Wyżga z Łukaszem Grala

image

STREAM RADIA 357