Dyskusja

podzielam to zdanie :slight_smile:

Sam nie “siedzę” na linuchu z kilku powodów:

- bardzo skomplikowana instalacja czegokolwiek (programy) :roll: - gorsze odpowiedniki programów z windowsa …

  • bardzo czasochłonny proces konfiguracji systemu dla własnych potrzeb

  • taki sam stan “zaśmiecenia” kompa jak na windowsie

- bardzo nieuprzejma “pomoc” tzw. “specjalistów” …

Jedynie podobają mi się:

  • duże możliwości konfiguracyjne

  • szybkość

  • darmowy system

prezydent zależy jak trafisz :stuck_out_tongue: nie wydaje mi się, by instalacja oprogramowania przez Synaptica czy Yum,a gdzie wszystko sprowadza się praktycznie do wpisania nazwy programu, było aż tak skomplikowane :stuck_out_tongue:

Co do tej nieuprzejmości to osobiście jestem wprost przeciwnego zdania, ilekroć potrzebowałem pomocy wchodziłem na IRC kanał Ubuntu i odrazu znalazł się ktoś na tyleżyczliwy by mi dopomóc.

Jak sam stwierdziłeś distro linuxa to systemy które można w bardzo szeroki sposób konfigurować, co za tym idzie, jego konfiguracja MUSI być rozbudowana. Słabo by chyba wyglądało takie menu przy instalacji systemu: “Czy chcesz mieć system: a) idealny, dopasowany do moich potrzeb b) byle by był c) troche taki o jakim marze, a trochę inny d) sami wbierzcie”

Co do zaśmiecenia dysku, wszystko zależy tylko i wyłącznie od Ciebie

Znalazłem wreszcie to czego szukałem !!

Otóż znalazlem Linux magazine numer 3 - marzec 2006 (dostałem go dawno, ale przeczytałem i odstawiłem na bok), a w nim jest płyta DVD zawierająca Slackware 10.2 TeaM-TL - polska dystrybucja live.

Jest to “paczka”,

która ma wgrane takie oto aplikacje:

Naprawdę fantastyczna rzecz dla amatorów linuxa !!

Wszystko co trzeba - jest wgrane :smiley:

Mimo iż jest to distro live CD,

pracuje bardzo szybko ;D

Ehh kolejny temat z serii windows vs linux, nudne to juz jest, nie wiem co ma miec na celu twój temat w tym dziale? Nudzi ci sie? :slight_smile:

Dziwie sie ludziom ktorzy pisza ze linux to jakas niewiarygodna mordęga…Tylko dlaczego ja jeszcze 3-4 miesiace temu bylem kompletnym klikaczem niepotrafiacym nawet robic niektorych rzeczy pod windowsem a najprostrze dystrybucje linuxa opanowalem (instalowanie, konfiguracja, instalowanie programów) w niecały tydzień…A nie mam jakiegos matematycznego umyslu. Jak chcesz sie czegos nauczyc to sie nauczysz szybko, wystarczy tylko troche poczytac i to wszystko :evil:

Aha i nie mów takich głupot o zasmieceniu systemu czy o kiepskich odpowiednikach programów. Ten temat powinien byc w dziale na luzie a nie tutaj.

PS: Ten post wyzej o Slackware - nie polecam tej dystrybucj dla poczatkujach, zeby opanowac slacka trzeba miec juz jakąś wiedze o linuksie no chyba ze jestes masochistą :slight_smile: Ale fakt, fajna dystrybucja.

No tak ale chyba warto poswięcić te (w moim przypadku) godzinke, aby miec idealnie pracujacy system.

Ja tam sie bawie Slackwarem, wcale nie jest taki trudny, teraz siedze na windzie, ale na wakacje cąłkowicie wywalam wina i jedziemy z linuchem, jesli sie przyzwyczaje to juz tak zostanie ::slight_smile: