Dyskusje o swoich komputerach

Witam i zapraszam do opisywania oceniania i dyskutowania o ustrojstwie które trzymacie w domach :wink:

Pierwszy komputer który tu opisze (mój najlepszy) to:

Intel Pentium III 800Mhz, 384MB RAM, GeForce FX 5600XT 128MB, HDD 20GB & 40GB, FDD 3,5 & 5,25 , DVD-ROM, CD-RW, Windows XP (orginalny :lol: )

Troszkę słaby procesor jak na te czasy ale jak na razie sobie radzi i śmiga jak złoto (jak nie próbuje być szybszy od niego).

Co sądzicie o tym padle?

Cóż mój najlepszy komp to ten co w podpisie na dzisiejsze czasy to nic nadzwyczajnego ale na moje potrzeby jest super i bez problemu na nim zagram w każdą nową gre jedynie co jest w nim słabe to dysk twardy ( dość wolny niedługo szykuje się wymiana).

Jeżeli chodzi o twojego kompa czy trzeba tutaj coś komentować :stuck_out_tongue: do zagrania w starsze gry jest dobry jak i prac biurowych i internetu. Visty już na nim nie uruchomisz :lol:

Vista mi do niczego nie potrzebna… i tak uważam że Win 98 jest najlepszy ale te sterowniki ojojoj

Mój pierwszy komputer dostałem na komunię (2000r.). Jego podzespoły (domyślnie):

Procesor: AMD Duron 800 MHz

RAM: 64 MB SDRAM PC133

Grafika: nVidia Riva TNT2 Model 64

Dysk twardy: Seagate 10 GB

Zasilacz: no-name 200W

Napęd dyskietek

Napęd CD 52X

OS: Microsoft Windows 98 SE

Niedawno dotknęła go lekka rozbudowa- Obecnie:

Procesor: Ten sam

RAM: 512 MB SDRAM PC133

Grafika: Ta sama

Dysk twardy: Ten sam

Zasilacz: ModeCom MC 350W (może jeszcze rozbuduję o jakieś części- mam zapas mocy)

Napęd dyskietek

Nagrywarka DVD Pioneer DVR-115D (napęd CD usunąłem)

OS: Microsoft Windows XP Home Edition SP2

Drugim komputerem (kupionym w 2005r.) jest laptop Aristo. Jego parametry (domyślnie):

Procesor: Intel Celeron M 1.3 GHz

RAM: 512 MB DDR

Grafika: Intel 82852/82855 GM/GME Graphics Controller

Dysk twardy: Samsung 60 GB

Nagrywarka DVD Matshita UJ-840D

OS: Microsoft Windows XP Home Edition SP2

Jakiś czas temu rozbudowałem RAM do 1 GB i zmieniłem system na Vistę oraz Ubuntu (są obok siebie).

Te komputery mnie denerwują, bo jeszcze nigdy nie miałem okazji posiadania komputera nowoczesnego. Mam tylko te padła- może za jakiś czas będę miał nowy. Ech. :frowning:

Edge ile ja bym dał by mieć chociaż taki sprzęt.

Gdyby nie to że części potaniały to niamiałbym tego kompa :? ogólnie dałem za wszystko 1000 zł.

Powiedz to mojej mamie. Mówi, że mi to co mam wystarczy, akurat… :? . Teraz na nowy komputer dla mnie nie dałaby nawet 200 zł. Chociaż od kiedy w mieście postawili Lidla chodzi tam zawsze, gdy są nowe rzeczy (co ok. 2 tygodnie) i zawsze zostawia w kasie średnio 150 zł (jej rekord to ok. 350 zł.). (od dwóch miesięcy). I jak tu się nie wkurzyć. :evil:

Taa zawsze kobiety lubiały wydawać :hahaha: A tak na serio to jeżeli faktycznie ci zależy na nowym komputerze to zacznij składać kase ja zbierałem na ten cel z dobre 2 lata

Gdyby Twój komp był kobietą - to bym się zakochał.

Zaczynałem pod Dos-em i marzyłem o MMX-ach.

Na PI ciągnąłem parę miesięcy. Chodziło na “tym” wszystko!

Dziś używam Windy - wymogi pracy - i najnowszego hardu.

no i Mack-ów.

Ale dziękuję losowi, że mnie tak “pokarał”.

Dużo się nauczyłem, używając przestarzałego sprzętu,

wyciskałem go jak cytrynę.

Dziś na “Celeronie” osiągam więcej niż lamerstwo na “quadro”.

Pokora. I wiedza. Cóż więcej?

“Podkręcanie?” - a po co?

Szkoda, że Internet jest coraz bardziej “komercyjny”.

Ciężko o przydatne informacje, nadążające za postępem.

I coraz więcej " copyrichterów" zamiast fachowców.

Tu się dobrze czuję.

Portal to ludzie i ich wiedza.

A kasa? Traci na wartości zawsze szybciej niż rozum.

Łatwo kupić coś, czego nie będzie się umiało używać.

Pierwszy Komputer (1999r):

Płyta Główna: Nie wiem

Procesor: Intel Pentium II 400Mhz 

Pamięć RAM: 32MB > Potem +64MB = 96MB (chyba 100Mhz)

Karta Graficzna: 4MB

Zasilacz: No-name > Potem mi się spalił i kupiłem następny No-name

Dysk: 8GB

CD-ROM: 32x > Potem 48x

:mrgreen:

Drugi Komputer (2005r):

Płyta Główna: GIGABYTE GA-K8NS (s754, DDR, AGP)

Procesor: AMD Sempron 2800+

Pamięć RAM: 512MB 400Mhz

Karta Graficzna: Sapphire Radeon 9550 128MB DDR

Zasilacz: Feel 350W (razem z obudową)

Dysk: Samsung 80GB

DVD: Lite-on

Ten komputer co wyżej, tylko po modernizacji:

Drugi Komputer (2005r):

Płyta Główna: GIGABYTE GA-K8NS (s754, DDR, AGP)

Procesor: AMD Sempron 2800+

Pamięć RAM: Goodram 1GB 400Mhz

Karta Graficzna: Palit GeForce 7300GT Sonic 256MB DDR3

Zasilacz: Amacrox Warrior 350W

Dysk: Samsung 80GB

DVD: Lite-on

I jakoś Crysis chodzi :mrgreen:

Moja przygoda z komputerem zaczęła się od ATARI 800XL/XE (chyba nie przekręciłem ? :P).

Pamiętam takie czasopisma komputerowe, jak “Bajtek”, w których były gotowe kody prościutkich programów do przepisana. Pamiętam, jak po kilka godzin z tatą siedzieliśmy i przepisywaliśmy jeden program z czasopisma do komputera :lol:

Na końcu magiczne polecenie Run :stuck_out_tongue: Cóż to była za radość, jak nie pojawił się błąd.

W przypadku błędu, całość do sprawdzenia od początku (wystarczył brak jednego przecinka, aby program się nie uruchomił).

Następną maszyną było COMODORE 64 (magiczne ustawianie głowicy w magnetofonie śrubokrętem - do każdej gry inaczej), następnie AMIGA 600+ i setki godzin spędzonych przy Sensible Soccer 8) Cóż to była za gra.

AMIGĘ dusiłem do listopada 2001 roku, kiedy to dostałem pierwszy komputer PC:

AMD DURON 800MHz

256MB SDRAM (rozbudowa do 384MB :smiley: )

Riva TNT2 M64 32MB (rozbudowa do ATI RADEON 9000PRO 64MB 128bit)

Samsung 40GB

CODEGEN 300W

Obecnie posiadam to, co w podpisie i jestem z tego bardzo zadowolony. W zupełności mi to wystarcza do tego, co robię i do tego, co lubię.

Moje ulubione gry działają bez problemu. Żadne tam CRISISe na full detalach do szczęścia potrzebne mi nie są :stuck_out_tongue:

Nie ma to, jak cofnąć się do przeszłości i zagrać np. w DeusEX (pamiętacie ten klasyk ?) - niesamowity klimat, bądź w Thief - The Dark Project, obecnie gram w Thief 3: Deadly Shadows :smiley:

Uwielbiam gry przygodowe, typu Syberia, sportowe (FIFA, NBA, NHL).

Tak ach te stare dobre czasy ja świetnie się bawiłem przy turoku , doomie , quake a Deus Exa nie znać to zbrodnia tak jak Diablo 2 czy unreal zresztą równiez polecam heretica 2.

Ja również uwielbiam gry przygodowe ale jest to mało doceniany gatunek a szkoda.

moje ulubione to Syberia , The longest Jurney , Broken Sword , Seria Monkey Island i Stil Life.

Jeszcze mam do zaliczenia podobno świetne .

Paradise , Secret File Tanguska , Longest Jurney 2 ,

Zresztą seba nie masz takiego złego kompa jakbyś chciał zagrać w Crisisa wystarczyłoby zmienić grafikę na 7300GT i starczyłoby na praktycznie większość nowych tytułów.

Moją pierwszą maszyną była Amiga… tak samo jak seba86mu spędziłem duużo czasu grając w Sensible Soccer i jeszcze Prince of Persia, świetne wyścigówki takie jak: Lotus Challenge (wszystkie 3 części) i Jaguar XJ-220. Pamiętam też taką wojenną grę w której latało się dwupłatowcem… już zapomniałem jak się nazywała ta gra …ehhh, aż się łza w oku kręci :slight_smile:

Następny mój komputer to był:

CPU: Celeron 2.66GHz którego podkręciłem do 3.6GHz

Płyta Gigabyte, modelu już nie pamiętam

RAM: 512MB DDR

Grafika: Radeon 9550 128MB/128bit

Dysk: 80GB Western Digital

System: Windows XP

A teraz pracuję na:

CPU: AMD Athlon x2 4200+

RAM: 1GB DDR2

Płyta: Gigabyte GA-M61SME-S2

Grafika: GeForce 6100 (zintegrowana)

Dysk: 320GB Seagate

System: Windows Vista Ultimate

Narazie to mi wystarcza do komfortowej pracy :slight_smile: W gry za często nie gram i mocna grafika nie jest mi potrzebna :wink:

Ogólnie jestem zadowolony z działania mojego komputera.

ja mam tylko jednego kompa i juz dosc starego. niedługo planuje kupić nówke ale jak narezie z tego korzystam

CPU: AMD Athlon 1800+ 1,53GHz

RAM: 2GB DDR2

Płyta główna: MSI KT3 Ultra Series

Karta graficzna: ATI Radeon 9700 Pro 256MB/128bit

Dysk Twardy: 60GB

System operacyjny: Microsoft Windows XP HE

Zasilacz: Modecom FEEL 400W

Ale ja pamiętam :slight_smile:

APOCALYPSE - screen 1, screen 2 8)

seba86mu , niestety, ale to nie ta gra :wink: tutaj latasz helikopterem, a w grze o której ja mówiłem, leci się wojskowym samolotem dwupłatowym i strzelało się działkiem karabinowym do innych samolotów i balonów, zdobywało się też odznaczenia…

Przypomniały mi się jeszcze dwa bardzo dobre tytuły… Another World i Cannon Fodder… lepszych gier na Amigę nie było :slight_smile:

Kiedyś miałem PSone xD

To było coś xD

Na moim poprzednim kompie przesiedziałem dobre 4 lata :slight_smile:

Teraz należy do mamy :slight_smile:

CPU: Intel Celeron 2.59Ghz (Tata chce kupić P4 :D)

RAM: 1GB 400Mhz Kingston (poprzednio 256mb xD)

Płyta Główna: Abit IC7-G

Karta graficzna: ASUS Geforce 6600 (poprzednio fx5200)

Twardziel: 80GB Seagate

DVD: Nagrywarka DVD LG z Lightscribe

Zasilacz: 350W noname :smiley:

OS: Win XP Pro

Teraz mam laptopa HP Pavilion dv6640ew z Vistą HP i jestem bardzo zadowolony :slight_smile:

A ja przy jednym moim kompie mam sprawną kartę graficzną Voodoo 3dfx 16MB (mam też Voodoo Rush ale nie działa :frowning: )

moj zlom po tygodniowym kombinowaniu i 3h pracy :roll:

dsc031091so0.jpg

w mini-atx wepchniete:

mobo full atx, 2xhdd, sb live! 4.1, r9550 pasyw, 2xusb pci, fire-wire x3 pci i inne pierdy

:lol:

odkopie ale dobra :wink:

najpierw miałem amigę 500+ :wink: super sprzęcik :wink: potem laptop 133mhz, 32mb ram, 2mb grafy i bez 3d (chyba że software ale przy tym procku…)

potem był komputer :wink: celeron 2ghz, 256mb, gf4 mx 440 64mb (nigdy nie zapomnę :slight_smile: ) no i potem dodałem 256mb i było 512mb :slight_smile:

potem grafe zmieniłem na fx 5200 (bardzo głupio zrobiłem…) no a potem procek się spsuł i mobo to miałem semprona 3000+ :wink:

potem kupiłem moje obecne chłodzenie no i parę dodatków :wink: teraz mam zestaw ze stopki + 2 laptopy mediona (pentium M 1,7ghz, 1gb ram i grafa intel 82852 64mb) :wink:

stary komp (z sempronem) poszedł do starej obudowy i działa :wink: za niedługo kupię router żeby wszystko podłączyć do neta (chyba ten z wifi :wink: )

Mój pierwszy komputer - ok . 2000 r. dokładnie nie pamiętam xD

Pentium III 600 mhz 128 ram, Geforce 2 , hdd 20 gb - zmienione na 40 gb samsunga .xD chodził jak burza ;dd

po około 5 latach użytkowania w 2005 r. kupiłem nowy za ok 700 zł którego mam do dnia dzisiejszego ;]

Intel Celeron 2.66 Ghz , GF 6200 TB 256 mb , 512 ram

hdd - 1 hdd samsung 40 gb - wymieniony na Seagate 160 GB :wink:

płyta głowna asrock , zasilacz 300 w modecom.