Dystrybucja Anniversary Update właśnie się rozpoczęła

Nie musisz, wiemy, że będzie OK na 100 %

Rzeczywiście w końcu jest ok…

Dzięki serdeczne Panowie za pomoc i cierpliwość.

Tapnięte z G920F

Wykonałem update, jak MS zaleca, po restarcie sterownik grafiki najpierw został “gdzieś usunięty”, ekran migał, przełączał kompozycję na “klasyczną”, co chwila przechodząc do ekranu blokady i wracając do pulpitu. Zalogowałem się do awaryjnego, pobrałem sterownik grafiki, który nie dał się zainstalować w awaryjnym, co jest raczej oczywiste, uruchomiłem normalnie komputer, przynajmniej odzyskałem normalną rozdzielczość na dwóch monitorach, sterownik grafiki, o dziwo, wrócił na miejsce, ale problem z szalejącym ekranem pozostał. Przywróciłem poprzednie wydanie systemu, nie mam czasu na zabawę w naprawę czegoś co powinno działać. RS poszło w ukrycie…

 

 

Wywaliło sterownik od grafiki NVIDII, a Intelowski cofnęło z 20.* do 10.18.*. O dziwo nie siada kiedy nie trzeba. Do tego za niekompatybilnego uznało Bitdefendera.

Po zainstalowaniu nowej wersji Windows 10 nie mogłem wyłączyć komputera. Wyłączał się ekran tylko monitor. W dzienniku zdarzeń po ponownym włączeniu było kilkadziesiąt informacji o błędach w tym czterech krytycznych. Zainstalowałem system ponownie na czysto. Nie instalowałem żadnego dodatkowego oprogramowania. Nic nie pomogło. Komputer nie wyłączał się. Z wcześniej przygotowanego obrazu systemu powróciłem do poprzedniej kompilacji systemu. Obawiam się tylko czy nowa kompilacja sytemu zostanie zainstalowana samoczynnie poprzez update.