Dystrybucja Anniversary Update właśnie się rozpoczęła

(prz3m3k84) #1

Windows 10 Anniversary Update

Czy wy też już macie? Ciekawe jestem, jaki % załapało się na pierwszy rzut poprzez WU.

(Invicta93) #2

Niestety,u mnie  poprzez WU jeszcze nie pobiorę.

(Roberto1974) #3

Na moim pececie z Win10 Pro niestety dwukrotna próba aktualizacji zakończyła się fiaskiem i przywróceniem do poprzedniej wersji. Drugie podejście zakończyło się BSOD-em.

(uayo) #4

U mnie aktualizacja od pobrania do ostatecznego uruchomienia systemu zajęła jakieś 20 min. Zachowuje się podobnie jak instalacja windowsa. Co zauważyłam na pierwszy rzut oka to drobne zmiany w wyglądzie start i paska zadań. Niestety zresetowało mi niektóre miany i musiałam znów powyłączać aplikacje w tle ustawić aplikacje domyślne itp. Musiałam też ponownie wyłączyć szybkie uruchamianie w opcjach zasilania.

(prz3m3k84) #5

Ok, zainstalowało się i chyba wszystko wydaje się być ok.
Teraz pytanie czy Media Creation Tool zawiera już w sobie ISO z tym update, czy nadal pobiera starszą wersję?

(jarmk) #6

U mnie nic nie wyszukuje… a czy jest jakaś możliwość wymuszenia w Windows Update tej aktualizacji ?

(prz3m3k84) #7

Jeśli jej nie masz w WU, to pozostaje ci metoda poprzez Media Creation Tool. Dzisiaj robiłem tak na 2 kompie, na którym brak było AU w WU i poszło bez problemów. Tylko pod ściągnięciu MCT sprawdź jego wersję i upewnij się, że jest to 10.0.14393.0.

(jarmk) #8

Niestety poprzez MCT ściąga się stara wersja…

(Roberto1974) #9

Stąd można pobrać asystenta aktualizacji:

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10

(prz3m3k84) #10

Pewnie DP jeszcze śpią. Jeśli pobierzesz ze stron MS, będziesz miał najnowszą.

(Cedar) #11

Z poprzednią aktualizacją MCT spali chyba z pół roku, tym razem może będzie lepiej. Może…

(jarmk) #12

A jest gdzieś na stronie MS  Windows 10 w tej najnowszej wersji do ściągnięcia tak, żeby zrobić obraz ISO i wgrać sobie czysty system na nowo (nie poprzez MCT) .?

(prz3m3k84) #13

Czemu aż tak boisz się tego narzędzia? Za jego pomocą zrobisz bootowalnego pena lub obraz ISO do nagrania, bądź do zamontowania w wirtualnym napędzie. Link poddał ktoś wyżej.

(Cedar) #14

Przecież MCT ściąga czyściutkie ISO, bez żadnych kombinacji lub możesz za jego pomocą zrobić bezpośrednio aktualizacje. Masz całkowitą kontrolę nad tym co wybierzesz.

(jarmk) #15

Pisałem powyżej - przez MCT ściąga mi cały czas stara wersję z lipca 2015 bez tej nowej poprawki. 

(prz3m3k84) #16

To nie wiem skąd ty ściągasz? Jaką masz wersję MCT po ściągnięciu ze strony MS? Daj prawy -> właściwości -> szczegóły i sprawdź.

(jarmk) #17

Najnowszą że strony Dobreprogramy…

Może nic mi nie idzie, bo W10 mam w wersji Home.?

Tapnięte z G920F

(prz3m3k84) #18

Napisałem ci, byś nie ściągał z DP, ponieważ mają nieaktualną wersję. Zassaj aktualną z https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10 przyciskiem “Pobierz narzędzie”.

(Cedar) #19

Przecież miałeś napisane w tym wątku, że na DP jest stara wersja (nawet obok, na stronie DP jest data z lipca 2015)

Nie ma to najmniejszego znaczenia. Czytaj co się do Ciebie pisze.

(jarmk) #20

Ok, za godzinę spróbuję po raz kolejny i dam potem znać…

Tapnięte z G920F