Dystrybucja Anniversary Update właśnie się rozpoczęła

Windows 10 Anniversary Update

Czy wy też już macie? Ciekawe jestem, jaki % załapało się na pierwszy rzut poprzez WU.

Niestety,u mnie  poprzez WU jeszcze nie pobiorę.

Na moim pececie z Win10 Pro niestety dwukrotna próba aktualizacji zakończyła się fiaskiem i przywróceniem do poprzedniej wersji. Drugie podejście zakończyło się BSOD-em.

U mnie aktualizacja od pobrania do ostatecznego uruchomienia systemu zajęła jakieś 20 min. Zachowuje się podobnie jak instalacja windowsa. Co zauważyłam na pierwszy rzut oka to drobne zmiany w wyglądzie start i paska zadań. Niestety zresetowało mi niektóre miany i musiałam znów powyłączać aplikacje w tle ustawić aplikacje domyślne itp. Musiałam też ponownie wyłączyć szybkie uruchamianie w opcjach zasilania.

Ok, zainstalowało się i chyba wszystko wydaje się być ok.
Teraz pytanie czy Media Creation Tool zawiera już w sobie ISO z tym update, czy nadal pobiera starszą wersję?

U mnie nic nie wyszukuje… a czy jest jakaś możliwość wymuszenia w Windows Update tej aktualizacji ?

Jeśli jej nie masz w WU, to pozostaje ci metoda poprzez Media Creation Tool. Dzisiaj robiłem tak na 2 kompie, na którym brak było AU w WU i poszło bez problemów. Tylko pod ściągnięciu MCT sprawdź jego wersję i upewnij się, że jest to 10.0.14393.0.

Niestety poprzez MCT ściąga się stara wersja…

Stąd można pobrać asystenta aktualizacji:

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10

Pewnie DP jeszcze śpią. Jeśli pobierzesz ze stron MS, będziesz miał najnowszą.

Z poprzednią aktualizacją MCT spali chyba z pół roku, tym razem może będzie lepiej. Może…

A jest gdzieś na stronie MS  Windows 10 w tej najnowszej wersji do ściągnięcia tak, żeby zrobić obraz ISO i wgrać sobie czysty system na nowo (nie poprzez MCT) .?

Czemu aż tak boisz się tego narzędzia? Za jego pomocą zrobisz bootowalnego pena lub obraz ISO do nagrania, bądź do zamontowania w wirtualnym napędzie. Link poddał ktoś wyżej.

Przecież MCT ściąga czyściutkie ISO, bez żadnych kombinacji lub możesz za jego pomocą zrobić bezpośrednio aktualizacje. Masz całkowitą kontrolę nad tym co wybierzesz.

Pisałem powyżej - przez MCT ściąga mi cały czas stara wersję z lipca 2015 bez tej nowej poprawki. 

To nie wiem skąd ty ściągasz? Jaką masz wersję MCT po ściągnięciu ze strony MS? Daj prawy -> właściwości -> szczegóły i sprawdź.

Najnowszą że strony Dobreprogramy…

Może nic mi nie idzie, bo W10 mam w wersji Home.?

Tapnięte z G920F

Napisałem ci, byś nie ściągał z DP, ponieważ mają nieaktualną wersję. Zassaj aktualną z https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10 przyciskiem “Pobierz narzędzie”.

Przecież miałeś napisane w tym wątku, że na DP jest stara wersja (nawet obok, na stronie DP jest data z lipca 2015)

 

Nie ma to najmniejszego znaczenia. Czytaj co się do Ciebie pisze.

Ok, za godzinę spróbuję po raz kolejny i dam potem znać…

Tapnięte z G920F