Dystrybucja Linuksa działająca bez problemów w trybie live z kartami GeForce 10xx

Muszę uruchomić komputer spod systemu innego niż Windows, by coś sprawdzić.

Dawno temu, jeszcze przed wymianą podzespołów (ale nie monitora - Dell 16:10 FHD podłączony aktualnie przez DP), udawało mi się to bez problemu przy użyciu płyty z Ubuntu.

Tym razem postanowiłem stworzyć bootowalny pendrive z Mintem.
Niestety nie mogę użyć systemu, gdyż przy próbie jego uruchomienia monitor wyświetla komunikat o treści:

The current input timing is not supported by the monitor display.

Utworzyłem więc bootowalny pen z Ubuntu… efekt jest dokładnie taki sam.

Obstawiam, że to wina nowej karty graficznej - GeForce 1060.
Stąd moje pytanie - czy istnieje jakaś dystrybucja Linuksa, która obsługuje już nowe karty nVidii i monitory podłączone za pomocą złącza DP?

http://zoringroup.com/forum/viewtopic.php?f=5&t=5901

Reset monitora? No mogę spróbować :slight_smile: Zobaczę, czy zadziała i dam znać…

Teoretycznie spróbuj jakiejś livecd rolling release z obsługą nvidia OTB. Ostatnio wychodziło Manjaro 17 i tam jest opcja “non-free”, która uruchamia livecd z własnościowymi nvidia.
Jeśli nie, to możesz jeszcze zobaczyć na Tumbleweed, ale nie pamiętam, czy to ma na obrazie nvidia, czy tylko nouveau.

Spróbuj uruchomić Manjaro z opcją “nonfree”.
Jeżeli błąd będzie taki sam to przy wybraniu opcji nonfree nie zatwierdzaj tylko naciśnij ESC i dopisz na końcu:

nomodeset

Powinno się uruchomić. :slight_smile:

Mogę zrobić livecd Debiana 9 ze sterownikiem 375.39, czyli najnowszy. Na nowych GeForce nie działa sterownik otwarty możesz spróbować wyłączyć nouveau przed bootowaniem nouveau.blacklist=1.

Czyli muszę mieć obraz z zaszytymi własnościowymi sterownikami nVidii, bo te wolne nie działają z Pascalami, tak?
Czy jeszcze jakieś dystrybucje poza Manjaro taki mają?