Dystrybucja Linux dla muzyków

Musix GNU+Linux 1.0 RC1 to najnowsze wydanie specjalistycznej dystrybucji GNU/Linux, przeznaczonej głównie dla muzyków. Zaktualizowano wiele narzędzi i ulepszono wsparcie dla zaawansowanych kart muzycznych.

Musix GNU+Linux to darmowy system operacyjny w postaci Live CD. Jego twórcy tak dobrali zestaw aplikacji, aby mógł służyć jako domowe studio nagraniowe. Wraz z oprogramowaniem należało zająć się wsparciem dla wielu urządzeń audio, dlatego system obsługuje większość współczesnych kart muzycznych ( standardowych i profesjonalnych ) oraz różnego rodzaju syntezatory dźwięku ( np. keyboard ). Zawarte w nim narzędzia pozwalają na nagrywanie, odtwarzanie, konwertowanie i miksowanie plików audio. Dostępne są również aplikacje służące do zapisu utworów w postaci nut i tabulatur. Użytkownik ma także do dyspozycji zaawansowany sequencer, dzięki któremu może tworzyć podkłady muzyczne bez korzystania z instrumentu. Ponadto, możliwe jest nakładanie różnych efektów cyfrowych na przechwytywany sygnał w czasie rzeczywistym.

Musix GNU Linux

Musix GNU+Linux wykorzystuje w znacznym stopniu możliwości Jack Audio Connection Kit i zestawu narzędzi Audour. Oprócz aplikacji muzycznych system posiada wiele zaawansowanych programów do edycji filmów i grafiki, w tym animacji trójwymiarowych. Niestety nie istnieje żadne polskie tłumaczenie tej dystrybucji.

Pobierz plik - http://www.idg.pl/ftp/linux_1638/musix. … c1.pl.html

Najnowsza wersja 1.0 RC1 ( ciągle testowana ) posiada zaktualizowanych ponad 190 pakietów aplikacji systemowych ( zapożyczonych z systemu Debian ). Wykorzystane zostało również nowe jądro 2.6.21-rc7. Ulepszono panel kontrolny systemu i jeszcze bardziej rozszerzono zakres obsługiwanych kart graficznych i muzycznych. Więcej informacji odnaleźć można na stronie domowej producenta - http://www.musix.org.ar/en/index.html.

musix.jpeg

fajne, a jak w Gentoo poustawiam flagi to nie wyjdzie mi tak samo albo lepiej ? (to pytanie a nie poczatek sprzeczki :mrgreen: )

a co myślicie o Ubuntu Studio ?

Ja swoje ubuntu przerobiłem na ubuntu studio :slight_smile: programy ciekawe jednak jeszcze ich nie rozgryzłem :slight_smile: Pobawię się trochę, bo sam zajmuję się tworzeniem muzyki i przydałby mi się taki system. Przyzwyczaiłem się już do cool edita i fruity loopsa, z cool niestety pod linuksem nie skorzystam ale za to są inne programy i można nimi nawet go zastąpić, fruity loops na szczęście działa mi pod wine wyśmienicie :slight_smile: Póki co Fruity Loopsa nie zastąpi żaden program linuksowy, gdyż Fruity Loops ma pełno wtyczek, których nie ma na linuksie i na odpowiednikach linuksowych raczej profesjonalnych podkładów muzycznych na programach, np. LMMS czy Rosegarden nie zrobię, musiałbym to później i tak na windowsie obrabiać i dodatkowo masterować :slight_smile: Ale wierzę w to, że powstaną kiedyś programy do profesjonalnego tworzenia muzyki lub powstanie Fruity Loops dla linuksa :slight_smile:

Pozdrawiam!