Dystrybucja TYLKO z przegladarka, skype i komunikatorem

witam

Poszukuje jakiejś dystrybucji (LiveCD) która miała by w sobie TYLKO jakiś lekki komunikator, przeglądarkę i skype.

Zależy mi żeby miała też bardzo lekkie środowisko graficzne (nie musi być ładne)

Oczywiście musi też bez problemu połączyć się z internetem (int. przez sieciówkę)

Czy w ogóle taka dystrybucja istnieje ??

a jeżeli nie to czy da się ją utworzyć jakimś kreatorem ??

Z góry dziękuje za pomoc

możesz albo użyć xubuntu albo sobie przerobić xubuntu poprzez uck (ubuntu customization kit) tak że będziesz miał wyłącznie to co potrzebujesz.

@Plichu

Wolał bym coś lżejszego od Xfce

no to przerób sobie tak ubuntu przy pomocy uck by zawieram jakiś lżejszy wm np. wmaker

można by i fluxboxa+jakiś manager plików ale z jego konfiguracją musiał byś się trochę pobawić…

cdlinux mały jest naprawde mały i lekki.

Możesz go nawet wrzucić do RAMu i zdecydowanie przyspieszy. :slight_smile:

potrzebuje jeszcze coś lżejszego :slight_smile:

Chciał bym żeby system miał tylko komunikator, przeglądarkę i skype.

Nic więcej

Czy istnieje w ogóle taka dystrybucja ?? (albo czy da się taką zrobić)

Raczej nie ma takiej, ale zrobić się da. Debian ogólnie jest pusty jęśli chodzi o programy, ale nie ma tych programów co wymieniasz. Musisz ręcznie to do instalować. Nie wiem jak jest z konfiguracją połączeń sieciowych. Mój znajomy miał problem z konfiguracją. Ubuntu Ultimate ma te programy, lecz jest strasznie wypchany programami.

Pozdro

ale jak ?? :slight_smile: (chodzi mi o liveCD)

Szukałem w google i znalazłem jak zrobić właśnie z debiana ale trzeba mieć go najpierw zainstalowanego (a ja nie mam)

Wygląda to mniej więcej tak

aptitude install live-package

cp /usr/share/make-live/lists/xfce /tmp/moje_pakiety # w katalogu masz inne przykłady

vim /tmp/moje_pakiety

make-live -d sid -p /tmp/moje_pakiety -m http://ftp.cz.debian.org/debian/

ale nie wiem za bardzo o co tu chodzi :?

Być może to Cię zainteresuje:

:arrow:

http://linuxstudio.pl/wiki/Tworzymy_w%C5%82asne_LiveCD

@matiit

Wielkie dzięki :slight_smile:

Zdecydowanie prościej jest zrobić UCK:

Czytelnia Ubuntu wydała artykuł o tworzeniu własnej dystrybucji Ubuntu, na przykładzie Frywolnego Fulmara.

UbuDream

ale to co ja podałem jest bardziej uniwersalne :slight_smile:

ale chyba i tak to nie zadziała

tzn. potrzebuje jakiejś dystrybucji która pójdzie na 567 MHz, 96,0 MB RAM (a Xfce jest chyba za ciężkie jak na ten sprzęt)

DSL na pewno pójdzie (ale nie ma tam skype)

cdlinux.pl mały też powinien pójść (ale tam też nie ma skype)

chyba nie znajdę takiej dystrybucji ze skype w liveCD

Każdy Linux Ci na tym pójdzie, o ile wybierzesz odpowiedni menager okien. Lekki jest Fluxbox, Openbox, Enlightenment.

Lekkiej dystrybucji ze Skypem nie znajdziesz (wg tego co piszą na stronie Skype, to wymaga procesora ok. 400 Mhz), chyba, że ją sobie stworzysz. :slight_smile:

Ubuntu Ultimate 1.4 LiveDVD ma wszystko co potrzebujesz. I ma Skype w nowej wersji. Jest też Ubuntu 1.4 LiveCD, ale nie wiem czy ma skype. Ubuntu Ultimate ma idetyczne wymagania co Ubuntu to powinien Ci odpalić.

pozdro

ale tu nie chodzi o sprzęt w podpisie tylko o 567 MHz, 96,0 MB RAM

sprawdź jakie ma wymagania ubuntu. Na podobnym sprzęcie odpalałem bo na procku 700 mhz

Złączono Posta : 12.07.2007 (Czw) 21:12

To jest link do LiveCD http://programy.pctips.pl/linux_1732/Ub … n.1.4.html

Złączono Posta : 12.07.2007 (Czw) 21:15

No może te bajery co beryl 0.3.0 Ci nie pójdą sam Ubuntu tak

Złączono Posta : 13.07.2007 (Pią) 11:17

Niestety wersja CD nie ma Skype i żadnych komunikatorów. Ubuntu Ultimate 1.4 beta DVD ma to wszystko poinstalowane

Pozdro

Może zainteresuje Cię , ten artykuł Własna minidystrybucja. I jeszcze fajna dystrybucja http://www.uw-linux.org/ ,tylko będziesz musiał sobie doinstalować programy które chcesz. :wink:

w ubuntu każdy pogram da się odinstalować

Ta dystrybucja live CD zawiera Operę, Skype i Gaima (obecnie zmieniona nazwa). Są też w niej zawarte wtyczki do przeglądarki: Java i Flash oraz program RealPlayer.

Środowisko graficzne jest lekkie - xfce.