Dystrybucje Linuksa do instalacji z poziomu Windowsa

Witam, jakie Dystrybucje Linuxa oprócz Ubuntu, Kubuntu można zainstalować z poziomu Windowsa XP?

Wykorzystując maszynę wirtualną:

http://www.dobreprogramy.pl/VirtualBox, … 13122.html

możesz zainstalować każdą dystrybucję linuksa, bsd, windows. Co do Wubi - nie wiem, nie korzystałem z tego.

Tylko pamiętaj ze musisz mieć kapkę RAMu, żeby to fajnie chodziło - toż to 2 komputery w jednym.

Koledzy nie chodzi mi, żeby mieć system w systemie, tylko system obok systemu. Nie mam możliwości podzielenia partycji w laptopie, i chce zainstalować Linuxa z poziomu XP. W ubuntu jest taka możliwość, w XP wkładam płytkę do napędu i instaluje, później resetuje mi system i jest dalsza instalacja ubuntu nie już w xp tylko w ubuntu.

To gdzie on ma się instalować? Na dyskietce?

Taka możliwość zawsze jest wystarczy użyć jakiegoś resizera partycji Partition editor np.

Poza tym Wubi jest tylko w systemach Ubuntu. Zostaje albo wirtualna maszyna, albo zmiany w partycjach. Po co ci inna wersja linuxa? Czego szukasz, czego nie ma Ubuntu? :wink:

Zapewne chodzi mu właśnie o wubi a nie o dyskietkę…

Niektóre dystrybucje zapewniają WUBI ale nie wszystkie.

– WebNuLL

Brawo koledzy! Tak chodziło mi o WUBI, tylko jakie dystrybucje to obsługują?

Kolego, a na dyskietce to Ci życzę powodzenia w instalacji ;] Jak zainstalujesz to mi powiedz, ile ich zużyłeś;)

UBUNTU

posiada instalator który działa z poziomu windows(nie masz w tedy trybu hibernacji) ale możesz ubuntu usunąć z poziomu windowsa w tej instalacji. (samo ubuntu nie będzie działać z windowsem w tym samym momencie)

Nie tyle ramu tylko wydajnego CPU. Nie jakieś “Linuxy”, tylko dystrybucje w skrócie distr, distro.

jak zabraknie RAMu to wtedy wszystko zapisuje na dysk, no i robi się masakra. Win7 i Linux odpalam na 1 rdzeniowym AMD i jakoś to chodzi.

Z tego co wiem to Linux Mint posiada podobne narzędzie, które umożliwia instalację z poziomu Windows.

Tak jak powiedział webnull sprawdź też program Wubi.

I tylko te 3 dystrybucje posiadają taką możliwość?

Koledzy nie róbcie OFFtopa, ja pytałem tylko o dystrybucje Linuxa, jakie można zainstalować z poziomu Windowsa XP, i nie żeby mieć jednocześnie włączony XP i Linux, tylko przy włączeniu laptopa mieć wybór systemu…

Raczej tak, nie spotkałem się z programami oferującymi instalację innych dystrybucji z poziomu Windowsa.

Jeszcze Debian, Mandriva i być może inne dystrybucje oferują możliwość rozpoczęcia instalacji z poziomu Windowsa, różnica pomiędzy tym a Wubi jest taka, że instalacja rozpoczyna się na Windowsie ale instaluje się na osobnych partycja, a nie w pliku na partycji Windowsa tak, jak ma to miejsce w przypadku Wubi. Wubi natomiast tworzy najpierw plik, na którym zostanie zainstalowany system.

Pozdrawiam!