Dywagacje na temat nagrywarek DVD z interfejsem SATA

Jak w temacie, z uwagi na powstałą potrzebę zakupu takowego urządzenia, przejżałem troche interesujących mnie ofert pod kątem dostępności i wyłoniłem takie modele: Pioneer DVR-212, LG GH20NS10, Samsung SH-S203N, ASUS DRW-2014L1T. Moja cierpliwość do portali specjalizujących się w testowaniu nagrywarek się skończyła bo żaden test nie jest w jakikolwiek sposób rozstrzygający, a to jedna źle oczytuje, a to jedna źle wypala, a to jedna głośna jest itp itd. Priorytet to złącze sata i możliwie dobra jakość zapisu i odczytu. Na wypalaniu etykiet mi nie zależy. Niski poziom głośności też mile widziany(wiem że był tutaj mniej więcej podobny temat jakiś czas temu, ale też nie był w żaden sposób rostrzygający). Liczę na jakieś opinnie bardziej głębokie od np.: “ta bo jest super i fajna”. W miare możliwości wolałbym widzieć odpowiedzi na temat tylko wyżej wymienionych nagrywarek (z uwagi na sprawdzoną ich dostępność).

obok NEC-a na sata jest to aktualnie najlepszy wybór, ciekawe testy, opinie, porównania :

http://www.cdrinfo.pl/artykuly/recenzja … trona1.php

Posiadam nagrywarkę DVD Asusa z LightScribe, sprawuje się świetnie, plus posiada złącze sata, chodzi cichutko i szybko.

W komplecie było nero 7 i takie bajerki.

Niezła nagrywarka, szczerze polecam.