Dział "bezpieczeństwo" = samowolka

Mam jedno pytanie do Adminów - dlaczego pozwalacie aby w dziale bezpieczeństwo pomagały osoby typu:

  • 10 latkowie

  • trolle

  • osoby które tylko nabijają posty

  • spamerzy

  • lamerzy

  • użytkownicy chcący “zaistnieć” na forum, lub zostać zauważone.

Posty w tymże dziale są po prostu ISTNĄ porutą, sam prowadzę “spore” forum komputerowe, ale tam nie ma możliwości pisania użytkownikom nie posiadających odpowiedniej rangi.

Dlaczego ekipa forum pozwala aby użytkownicy pisali tego typu wiadomości?

NP.

To był np post użytkownika - bibut - osoby jedenasto letniej ( zaznaczę tutaj iż nie chodzi o wiek powyższej osoby [bo wiek nie zawsze jest głównym wyznacznikiem znajomości w danej dziedzinie], ale jej doświadczenia w zagadnieniach software, IT. ) kompletnie nie obeznanej w temacie bezpieczeństwa.

Potem skutki takich “porad fachowych specjalistów” są takie że użytkownicy wykonujący to co powyższe osoby im “poleciły” płaczą gdyż straciły ważne dane lub system został doprowadzony do stanu niemożności użytkowania.

A potem co? - użytkownicy boją się wykonywać to co poleciły im inne osoby z forum, lub wcale nie proszą o pomoc skoro końcowe skutki zamiast poprawy są jeszcze bardziej opłakane.

Sam pomagałem kiedyś na tym forum w tym że dziale, i pomogłem wielu użytkownikom, ale niestety przez posty takie jakie zacytowałem powyżej musiałem zrezygnować z pomocy na Tym forum, i przenieść się na inne.

Zrobiłem tak nie tylko ja, ale i inne naprawdę WARTOŚCIOWE osoby obeznane w tej dziedzinie.

Tak samo przez tego typu posty podupada prestiż forum, a co za tym idzie użytkownicy poszukują pomocy na innych forach, dalekim łukiem omijając to.

Nie będę więcej pisał gdyż nie ma to żadnego sensu, może i tak ten temat poleci do kosza, ale może jednak zrobi on coś dobrego - pomoże on w wykonaniu pierwszych kroków aby temu zaradzić.

Pozdrawiam

PS. Podkreślę iż nie mam pretensji do ekipy forum, ale chciałbym, aby zostały podjęte kroki w celu zniwelowania postów tego typu na forum.

Musze powiedzieć, że w 100% się z tobą zgadzam - mam małe doświadczenie jeśli chodzi o sprawy bezpieczeństwa, więc nie piszę nic w tym dziale, a jeśli już to pytam, a nie odpowiadam nikomu - bo po prostu mógłbym wprowadzić kogoś w błąd…

Więc myślę, że takie osoby powinny być tępione na tym jakby nie było profesjonalnym forum…

Też się zgadzam ja się nie znam na tyle na logach a więc nic nie piszę :wink: Doradzić można ale nie pisać głupota zgadzam się z wami w pełni :slight_smile:

Przepraszam, a od czego macie dostęp do opcji raportowania postów ??

Closed.

Zanim raport zostanie uwzględniony to już szkód może narobić