Dział dotyczący Systemu ReactOS

Siema mam pytanie czy możliwe jest stworzenie działu dotyczącego systemu Reactos???

info o reactosie:

React Operating System

ReactOS jest zaawansowanym systemem operacyjnym o otwartym źródle, będącym napisaną od zera implementacją OS w pełni kompatybilnego z Microsoft Windows® XP. ReactOS zachowa kompatybilność z aplikacjami oraz sterownikami przeznaczonymi dla platformy NT, poprzez wykorzystanie podobnej architektury i dostarczeniu kompletnego oraz identycznego interfejsu publicznego.

ReactOS jest najbardziej kompletnym roboczym modelem Windows NT-podobnym jaki istnieje. Programiści dzięki dostępności kodu źródłowego ReactOS mogą wiele nauczyć się o samym systemie jak i również przyłączyć się do jego rozwoju.

ReactOS wcielał i wcielać będzie funkcjonalność nowszych wersji, czasem nawet samemu wprowadzając zmiany w technologiach budowy systemów operacyjnych.

Mówiąc w skrócie, ReactOS ma umożliwiać uruchamianie programów i korzystanie ze sprzętu przeznaczonego dla Windows. Będzie on darmowym systemem Open Source dla każdego.

Proszę miej na uwadze iż ReactOS 0.3.4 jest nadal w fazie alpha, co oznacza że nie nadaje się do codziennego użytku.

zródło:

http://www.reactos.org/pl/index.html

Jak się pojawi stabilna wersja finalna (a prędko to nie będzie, jak w ogóle projekt zostanie sfinalizowany) to być może, w innym wypadku nie widze najmniejszego sensu.

Moim zdaniem za słabo rozpowszechniony system,jeśli będzie tylko 5,czy 10 użytkowników ReactOS to to nie ma na razie sensu

to jest w fazie alpha.czyli nie do normalnego użytku…pozatym jest zbudowany na architekturze windowsowej w tym przypadku Windowsa 2000 i minie troche czasu zanim wyjdzie wersja stabilne,przecież chyba dużo mineło od Windows 95 do xp

I co w związku z tym ??

ja proponuje zrobić jeden diał dla systemów:reactsOs, Beos, amiga Os itp.

zapewne to że tyle samo czasu minie od wersji alpha do stabilnej systemu React :slight_smile:

Mi się wydaje,że MS się na to nie zgodzi,zapewne wytoczy jakiś proces za używanie patentów i projekt będzie musiał zostać zamknięty,sprzedaż Windows to ich główny dochód,więc nie dopuszczą do powstania choćby tańszej kompatybilnej wersji systemu

i co z tego? windows 95 wyszedl jako wersja finalna a pozniej powstawaly nowsze wersje, a wersji 1.0 reactos jeszcze nie ma

wiec po co tworzyc dzial o systemie, ktory nawet zdaniem jego tworcow nie nadaje sie do codziennego uzytku

Ad. 1: ReactOS jest oparty co prawda bardzo kompatybilny z Windows (docelowo ma być całkowicie), ale jego kod źródłowy został napisany całkowicie od nowa na zasadzie inżynierii wstecznej.

Ad. 2: jest wolnym oprogramowaniem oraz jest rozprowadzany za darmo.

Dołączam się, przydałby się osobny dział dla innych systemów operacyjnych niż Windows i GNU/Linux.

Działów można mnożyć i proponować w nieskończoność. Pytanie tylko czy jest taka potrzeba. Z racji mojej fuchy na forum czytam większość tematów. Nie przypominam sobie żadnego z pytaniem dotyczącym tego systemu (co nie znaczy, że go nie ma :wink: )

O ile w przypadku działu Linux czy Vista było zapotrzebowanie, o tyle pozostałe są na tyle rzadkie, że robienie działu tylko dla idei jest bezsensowne.

Monczkin , przyznam racje, teraz to bezsens, ale jak reactOs się rozwinie(oby), jak microsoft nic z tym nie zrobi, to pewnie system ten bedzie popularny, w takim stopniu jak linux.

Już lepiej dział Mac Os X

Ja bym proponował dział Systemy Unixowe. Pisało by sie tam o Mac OS X, Solarisie, PC-BSD itp.

Od kiedy MacOS X jest systemem UNIX-owym ??

O BSD, Solarisie it. można pisać w dziale Linux, ponieważ są to systemy do niego podobne.

W nowej wersji Vortalu ma być dział z oprogramowanem dla Maców więc sądzę, że nie zabraknie też działu na forum.

Od czasu, kiedy jego jądro jest oparte o jądro z *BSD.

Dziękuję za informację :slight_smile: