Dział Licencjonowanie - niezgodny z regulaminem?

Wydaje mi sie że obecnie każda odpowiedź na pytanie w dziale Licencjonowanie jest OT.

Uważam że dział jest ok i powinien być na 100% jak mówwił bezdomny ale czy odpowiedzi mogłaby udzielać chociarz jedna osoba znająca się na licencjonowaniu?

Teraz wygląda to tak:

Uważam że mozna, uważam że nie można, moja ciotka miała podobnie itp

Jednym słowem user jak był głupi tak jest dalej, cała dyskusja nawet nei zbliża się do konkretnej i pewnej odpowiedzi.

I nie może się zbliżyć bo wiedzy o licencjonowaniu nie wyniesiemy z własnego użytkowania komputera, a intuicja i logioczne myslenie tylko myli.

Czy redakcja rozważa pomysł by na tym forum wypowiadał się specjalista?

Mógłby wypowiadać się jako ostatni i zamykać temat.

Pozdrawiam

Nie możemy zabronić użytkownikom wypowiadania się. Co do specjalisty to jest to bardzo ale to bardzo szeroki temat - wielu producentów, wiele zasad licencjonowania, prawo autorskie, którego nie można interpretować często wprost tylko trzeba bazować na orzecznictwie itd. itd. Możemy się zastanowić nad jakimś cyklem pytań (wcześniej zbieranych od użytkowników) i odpowiedzi (np. udzielanych przez jakąś kompetentną osobę z Microsoftu). Ale to raczej na vortalu. Jeżeli chodzi o forum to w konkretnych sytuacjach można poprosić o pomoc kogoś z redakcji - jeżeli chodzi o licencjonowanie to największą wiedzę w tym zakresie mam ja i Cebula, zawsze możemy też spróbować zasięgnąć języka u kogoś u źródła. Niestety wydelegowanie jakiejś osoby biegłej w temacie i mogącej uchodzić za autorytet do tego działu będzie trudne ponieważ to praktycznie praca na cały etat :wink: Niemniej dzięki za sugestię - pomyślimy nad tym.

właściwie dział jak najbardziej potrzebny, bo nie każdy user znający się na licencjonowaniu musi być prawnikiem, podczas dyskusji często można dojść do konkretnej odpowiedzi, forum właśnie służy do dyskusji

zauważyłem też że raczej dział jest o:

a nie wszystkie tematy dotyczą oprogramowania

więc może by rozszerzyć tematykę działu lub aby użytkownicy pisali w innych działach, tylko jakich ?

Powinno być zarówno oprogramowanie i licencjonowania oprogramowania ale jak żeście tak wymyślili to gratuluje =D>

jestem prostym człowiekiem a w kategorii licencjonowania oprogramowania trudno mi zadać pytanie o program darmowy… na luzie chyba trzeba tak tak …rozumiem zaraz sie zleca do odpowiedzi wszyscy dobrzy , ja jednak czekam na odpowiedz od najbardziej odpowiedzialnych za dział :wink:

:arrow: viewtopic.php?f=5&t=293144

Przecież oprogramowanie jest :slight_smile: Licencjonowanie też.

znaczy się jaki?

Szukasz darmowego odpowiednika programu?

Dział Poszukuję :slight_smile:

Masz program z darmowym programem?

Dział Problemy :slight_smile:

Nie wiesz czy program jest darmowy, czy płatny?

Dział Licencjonowanie :slight_smile:

na wszystko znajdzie się dział.

gdzie :expressionless:

jeśli uważacie ze licencjonowanie = oprogramowanie , to to samo to :lol:

Tu:

http://forum.dobreprogramy.pl

Całe forum dotyczy głównie oprogramowania.

Dokładnie tak jak napisał KPC21 , ale dla niego jest to oczywiste, a dla Ciebie nie.

Powiedz o czym byś chciał pisać w tym Oprogramowaniu, to Ci wskażę odpowiedni dział skoro masz z tym problem.

Na szczęście tylko Tobie tak się wydaje.

Dyskusja OT --> Śmietnik.