Dział Linux - propozycje i sugestie

Z tego co widać na dzień dzisiejszy chyba wszyscy to mają gdzieś… rok czasu to dość, żeby stworzyć profesjonalny dział dla Linuxa - albo ktoś to olewa, albo jest rzeczywiście zapracowany. Gdzieś czytałem, że w Polsce jest 0,5 (pół procenta!) użytkowników Linuxa, ale wystarczy poczytać komentarze na vortalu, czy choćby przejrzeć niektóre userbary na forum, aby uświadomić sobie, że na DP jest znacznie więcej wielbicieli tego genialnego systemu. Pozdrawiam

Może dp podrzuciłoby miejsce na dział o Linuksie, a grupa forumowiczów by się tym zajęła??

Wtedy administratorzy nie narzekaliby na brak czasu, a jednocześnie ten dział by powstał… Taka jest moja opinia. :slight_smile:

Myślę, że pomysł miał dobre intencje, ale niestety jest trudny do wykonania. Uważam, że vortal powinien poszukać grupę osób wykwalifikowanych w administracji, sieciami itp. na systemach ze znaku pingwina(przykładowo Pan Wojciech Kowasz w Windows). Gdy już następująca grupa osób zostanie “odnaleziona” w cząszczu osób o “wysokim ilorazie inteligencji inaczej” powinna tworzyć artykuły Linuksowe. Czyli:

-demonstracje

-artykułe

Moim zdaniem vortal powinien przestać ograniczać dział download do jedynie programów firmy Redmond, a powrzucać kilka kodów źródłowych programów. Gdyby powstała demonstracja dotycząca instalacji ze źródeł

z pewnością zdało by się to użyteczne. Kody źródłowe pojemności mają mnie wiele, a jednakże są bardzo użyteczne.

Mam ogrom pomyysłów dotyczących Linuksa i jego zastosowaniu w vortalu. Tak, więc jutro dopisze jeszcze kilka.

wypadałoby równiez wspomnieć o innych systemach unix i unix-like (aix, hp-ux, mac os x, solaris, *bsd) i zrobić małe porównanie z linuksem. odnośnie zamieszczania pakietów oprogramowania - dobrym rozwiązaniem jest system pakietów netbsd - pkgsrc http://www.netbsd.org/docs/software/packages.html dostępny na większość systemów unix-like. na koniec chciałbym dodać, że dobreprogramy.pl mogłyby stworzyć papierowy miesięcznik komputerowy, bo na rynku jest na to miejsce (obok magazynu chip, pcworld i pcformat)

pozdro

raczej olewa,do działu linux nawet moderatorzy rzadko zaglądają :?

Czy ktoś ma jeszcze złudzenia że dział linuksowy na tym DP powstanie? Bo ja już w bajki przestałem wierzyć.

:slight_smile:

co do nowej wersji vortalu to raczej będzie ( lisek coś konkretnie wspominał)

co do działu linux - no mniej optymizmu :smiley:

Chociaż zauważyłem że qbap używa linuksa :wink:

ale jak vortal coś robi w tym kierunku (mam nadzieje) to mógłby czasem informować userów…

Najlepiej o zainteresowaniu administracji/moderacji świadczy fakt braku wypowiedzi w tym wątku, po “odkopaniu” go przez Lense…

Wypowiedzi padały niejednokrotnie w innych wątkach.

Brak wypowiedzi nie świadczy o braku zainteresowania czy zaprzestaniu prac.

Monczkin

No ale w najważniejszym nie padły przez 3 dni. I to świadczy o braku zainteresowania/odwiedzania działu linux na forum.

Że padały w innych to wiem.

Bardzo dobry pomysł z linux.dobreprogramy.

Myślę, że wielu użykowników czeka na Wasz serwis poswięcony linuxowi.

Może jest już jakiś przybliżony termin uruchomienia tego serwisu?

Pozdro hej

Złączono Posta : 09.07.2007 (Pon) 20:22

Mam pytanie czy zna ktoś przybliżony termin kiedy powstanie dział poświęcony linuxowi w portalu DP???

Myślę, że znalazłyby się osoby które pomogłyby w tworzeniu tego portalu.

Pozdrawiam

Tego ani userzy ani modzi ani admini nie wiedzą:P

Ciągle słyszy sie o pracach… ciężkich pracach… Niewątpie w to.

Ale jak narazie nawet małej iskierki nadzieji userzy nie dostali ze strony pracujących nad linux.dp że taki vortal ma szanse zostać skończony.

UbuDream pomysł dobry, ale wyselekcjonowac wsród ludzi z forum tych co naprawde znają sie na linukie i webmajsteringu, chyba ciężko.

Napewno areh którego nie raz czytam w dziale linux by sie nadawał D@widoS który także czesto sie wypowiada, UbuDream który mi pomógł i napewno chętny do pomagania innym i tworzeniu prezentacji itp.

squeet

adam9870

Robinhio

Oczywiście jest to tylko moje zdanie. Tych ludzi na miejscu adminów wziął do współpracy. Ale jest to decyzja adminów. I wątpie żeby ten pomysł UbuDream przeszedł.

To, że ktoś pisze, nie oznacza nic konkretnego. Ważne jak się pisze i co się pisze, jak się traktuje userów szukających pomocy wśród forumowych “guru”.

Dzien dobry wszystkim.

Czytalem sobie temacik od poczatku i wiecie co zauwazylem , moze sie myle ale takie wrazenie mi juz zostanie . Wszyscy mieli taki zryw do robienia tych nowych tematow o linuxie, jeden przez drugiego przescigal sie w pomyslach i jak duza wiedze moze przelac na lamy forum. I nagle od ktoregos postu pelna nie chec do pomyslu.A najleprza byla wypowiedz delikwenta , ktory napisal po co opisywac o linuxie dla zaawansowanych przeciez ci zaawansowani to wiedza co robic .

To po co wogole cokolwiek opisywac i dzielic sie wiedza .Takie malo naukowe podejscie moi drodzy. A wasze oslabienie zapalu moznabylo odebrac tak, jakby jeden z was w obawie ,ze wpadnie tu jakis laik posiadzie wiedze , zrobi kariere i pieniadze bo byl bystrzejszy,zaczal na PW odradzac wam opisywac tak bardzo szczegolowo co kryje sie za magiczna nazwa linux.Bo jak jeden maz zaczeliscie zgadzac sie z nowa idea ze wystarczy opisac tylko dla zielonych jak wy to mowicie.

Linux jest tak potezny , ze potrzebuje poteznego opisu i filozoficznego podejsciawykozystywania go w sieci. .A kiedys przeczytalem ze uzytkownicy linuxa to wielka rodzina ,ze nikt nie patrzy na drugiego jaj na konkurenta.Cos mi tu nie gra.

Obym sie mylil , to musze napisac ale pierwsze wrazenie pozostaje.

Znacie powiedzenie pies ogrodnika. :o