Dział Linux - propozycje i sugestie

http://d4r3k.jogger.pl/2006/08/20/jak-z … -z-ubuntu/

Mogę wkleić na forum?

dosxmod ten temat nie jest do zadawania pytań. Stwórz temat na forum, ale najpierw użyj szukajki.

Skoro jesteśmy przy poradnikach dla początkujących to: http://pmu.ubuntu.pl

d4r3ks po co dublować poradniki, napisz może o czymś innym?

Dlaczego kopiować? że ktoś już o tym napisał to znaczy że temat jest wyczerpany? po co Microsoft dubluje systemy zamiast zająć się produkcją czegoś innego? :?

Nigdzie nie napisałem, że skopiowałeś swój poradnik od uela (autora powyższego poradnika).

Chciałem Ci tylko pokazać, że kawałek dobrej roboty, którą wykonałeś zrobił juz ktoś przed Tobą. Prawdopodobne jest, że mogłeś owego poradnika nawet nie widzieć, zatem chciałem Ci oszczędzić pracy.

Jednakże w myśl zasady wolnego oprogramowania jest to, że jeśli coś Ci nie pasuje to możesz to zrobić po swojemu.

Przepraszam jeżeli Cię uraziłem, ale nie miałem najmniejszego powodu ani zamiaru aby to uczynić :peace:.

Spoko, trochę się nie zrozumieliśmy :wink: wydawało mi sie ze posadzasz mnie o skopiowanie poradnika ktorego nawet nie czytalem (wiem ze jest cos takiego bo ‘znam’ uela z forum ubuntu czy z irca, ale uwiez mi ze tego nie czytalem ) :slight_smile:

No już minęły 3 miesiące, msliwa, mógłbyś powiedzieć jak tam idą prace nad działem Linux ?

Od początku byłem zwolennikiem powstania oddzielnego działu z oprogramowaniem na Linux’a i bacznie śledziłem każdą informację na temat tego projektu. Ale widzę, że zapadła martwa cisza :? Może warto podać jakąś informację o postępie prac, nawet jeśli ta informacja miałaby brzmieć “prace stoją w miejscu” :roll:

ja sam bylbym za takim dzialem

Złączono Posta : 21.12.2006 (Czw) 16:32

no coz: podstawowe rzeczy by sie przydaly

Przepraszam, że wcześniej nic nie pisałem, nie zauważyłem tego wątku.

Prace nad działem Linux ciągle trwają, niestety ze względu na zawał innej pracy, idą ostatnio dość powoli. Jako namiastkę całego działu zaczęliśmy publikować demonstracje - po nowym roku będzie ich więcej. Na opóźnienie mają też wpływ dwie kwestie: po pierwsze, nie chcemy uruchamiać działu z 1 artykułem i 10 programami, a stworzenie satysfakcjonującej bazy jednych i drugich niestety musi trwać. Prócz tego, ciągle trwają pracę nad nowym silnikiem dla vortalu. Niestety, używany przez nas obecnie silnik wymagałby poważnych modyfikacji, więc postanowiliśmy połączyć te dwie sprawy.

Podsumowując - proszę Was jeszcze o nieco cierpliwości, mam nadzieję, że to, co stworzymy będzie warte oczekiwania.

Witam !

Myślę że przydałby się dział z poradami dotyczącymi pisania skryptów w Bash zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych userów.

Miłym dodatkiem dla stawiających pierwsze kroki w Linuksie mógłby być spis odpowiedników programów dla linuksa.

A dla zaawansowanych opis i konfiguracja Gentoo.

Pozdrawiam

poczatkujacy uzytkownik raczej nie bawi sie w pisanie skryptow a zaawansowany poradzi sobie z uzyciem google

tutaj znajdziesz wszystko

przeciez tutaj jest wszystko opisane w szczegolach

Sphinx

Nie mów mi że początkujący użytkownik nie bawi się w pisanie skryptów.

Sam gdy zaczynałem przygodę z linuksem musiałem nauczyć się je pisać

( takie widzimisie wyższych uczelni ). A co do wyszukiwania w google to nie zawsze znajdzie sie tam rozwiązanie problemu newbie.

brawo że powstanie taki dział na DP bo to jest przyjazne forum i jedyne które znam ,typowo fora linuxowe są nie przjazne dla użytkownika

Witam, chciałbym odświeżyć trochę temat i zapytać jak tam prace na opisywaniem Linuxa? W ogole caly vortal mial byc odnowiony, ale sprawa ucichła jak widać.

właśnie też chciałbym to wiedzieć :slight_smile:

zbynek fora linuksowe są bardzo przyjazne ale procedura odnajdywania odpowiedzi to najpierw google a potem fora a jak ktoś wali prosto z mostu to widać że olewa samodzielną prace i czas na wyszukanie informacji i specjalnie z premedytacja chce zawrócić głowe innym.

No właśnie, ciekawe jak tam prace nad vortalem, a zwłaszcza nad działem Linux ? Patrzę na datę postu redaktora msliwa i trochę odbiera mi to nadzieję na pojawienie się takowego działu :?

Trochę szkoda że nie ma działu o linuksie, ani żadnych nowych demonstracji, prawda jest niestety taka że większość osób korzysta z Windowsa i może stąd tak małe zainteresowanie tą tematyką…

Pozdrowienia dla wszystkich użytkowników Linuksa :lol:

Świetny pomysł.

Większość serwisów linuksowych albo jest nastawionych na jedną dystrybucją, albo najzwyczajniej w świecie leży.

Taka Fedora.pl ma np. najlepsze chyba forum, ale za to pozostałe elementy do…

Od jakiegoś czasu brakuje ogólnego portalu linuksowego, przede wszystkim z porównaniami, recenzjami dystrubucji, bazą programów. Ogólnie inicjatywa godna pochwały i pewnie zaangażowania wielu osób :wink:

Z tego co spostrzegłem cały proces trwa już przeszło rok i jak na razie brak efektów.

Może i osób korzystających z Linuksa jest stosunkowo mało, ale za to jest to grupa bardzo aktywna, co doskonale widać na różnego rodzaju forach czy też chociażby w komentarzach pod newsami na dp.

Poza tym sądzę że dzięki działowi Linux nareszcie zakończyły by się odwieczne wojny pomiędzy użytkownikami Windows i Linux pod komentarzami

Fajnie by było gdyby ktoś z administracji napisał co dalej z tą sprawą. Czy są jeszcze jakieś nadzieje?

To czekanie i gdaka że za nie długo będzie dział o linuksie robi się nudne :evil: