Dział Portable

(ciekawski_) #1

Co myslicie nad stworzeniem w dziale Programy, nowej kategori "Portable". Pendrive sa coraz bardziej popularne. Teraz żeby znaleśc programy na nie, trzeba wertować różne fora i serwisy.

(fiesta) #2

Chyba chodzi Ci o plamtopy :P. Bo niby jakie chcesz mieć oprogramowanie do zwykłej pamięci flash

8)

(system) #3

fiesta , ciekawski_ ma racje, chodzi o pendrive. Nie słyszałeś o oprogramowaniu portable, np. o FireFoxie Portable (news był na vortalu)?

(Monczkin) #4

Są programiki, ale jest ich prawdę mówiąc niewiele. Więc, jak dla mnie, nie ma chyba sensu tworzenia działu dla paru programów. Zresztą, administracja vortalu podejmuje takie decyzje, więc i tę zapewne rozpatrzy :slight_smile:

(freedom) #5

programy wcale nie muszą trafiać na pendriva.

siedząć na koncie bez uprawnień administratora nie można zaintalować np. Opery.

a po co korzystać z mało funkcjionalnego IE, skoro można ściągnąć Operę Portable?

najnowsza wersja 9.01, 4.3mb i wszystko chodzi :smiley:

testowałem Browzara, ale jest zbyt mało funkcjonalny by swobodnie na nim pracować.

chyba Firefoxie :wink:

p.s. może Administracja rozważy podział kategorii " Przeglądarki WWW i klienci poczty e-mail" ?

raczej nie ma większego powodu by je dalej razem trzymać, skoro są to całkowicie różne aplikacje.

(Stetaol) #6

Witam.

Portable - napewno warto - sam bym zaglądał co najmiej 2-3 razy dziennie

(boczi) #7

Czy to merytoryczny argument?

(Stetaol) #8

zapomniałem dodać że warto by było napisać instrukcję czy naukę tworzenia programów w wersji portable.

pozdrowienia

(fiesta) #9

Dla kogo ??

Dla 20 userów vortalu którzy posiadają taki sprzęt ??

(Stetaol) #10

Witam.

Coraz więcej ludzi interesuje się wersjami portable i dlatego i nie tylko dla 20 ludzi - ludzi jest sporo tylko nie uwidaczniają się.Gdyby był taki instruktaż jak i czym takie programy robi sie to napewno przybyło by takich plików,szczególnie w wersjach polskich.Ja nie jestem informatykiem a chętnie bym popróbował swoich sił.A takich pytań jak się przerabia takie pliki jest w internacie "trochę" , tylko mało chętnych na odpowiedzi.

pozdrowienia

Złączono Posta : 02.10.2006 (Pon) 18:50

Witam.

Coraz więcej ludzi interesuje się wersjami portable i dlatego i nie tylko dla 20 ludzi - ludzi jest sporo tylko nie uwidaczniają się.Gdyby był taki instruktaż jak i czym takie programy robi sie to napewno przybyło by takich plików,szczególnie w wersjach polskich.Ja nie jestem informatykiem a chętnie bym popróbował swoich sił.A takich pytań jak się przerabia takie pliki jest w internacie "trochę" , tylko mało chętnych na odpowiedzi.

pozdrowienia

(system) #11

Mi się wydaje, że jednak więcej osób ma pendrive'y... :?

(freedom) #12

no i jak wspomniałem wyżej, nie koniecznie wersji portable używa się tylko na pendrivie...

(Pioterek96) #13

Takie oprogramowanie się przydaje.

fiesta nie przesadzaj!

(Robert Warszawa) #14

Ale inne vortale mają programy portable, ale pomieszane z normalnymi i trzeba do szukania portable szukać właśnie szukajki. Właśnie, jest mało - przynajmnie na razie, ale dużo ludzi DobreProgramy odwiedza i pewnie byliby zachwyceni, że jest coś takiego jak Portable. Poza tym u mnie na stronce jest! Więc jakby co to walcie do mnie! (wybaczcie za małą reklamę)...

Poza tym ja używam Portable Thunderbird' a na odtwarzaczu MP3 - przenoszędokumenty i czasami chcę pocztęsprawdzić, a Portable Filezilla to dla mnie niezbędne narzędzie!