Dział Portable

Co myslicie nad stworzeniem w dziale Programy, nowej kategori “Portable”. Pendrive sa coraz bardziej popularne. Teraz żeby znaleśc programy na nie, trzeba wertować różne fora i serwisy.

Chyba chodzi Ci o plamtopy :P. Bo niby jakie chcesz mieć oprogramowanie do zwykłej pamięci flash

fiesta , ciekawski_ ma racje, chodzi o pendrive. Nie słyszałeś o oprogramowaniu portable, np. o FireFoxie Portable (news był na vortalu)?

Są programiki, ale jest ich prawdę mówiąc niewiele. Więc, jak dla mnie, nie ma chyba sensu tworzenia działu dla paru programów. Zresztą, administracja vortalu podejmuje takie decyzje, więc i tę zapewne rozpatrzy :slight_smile:

programy wcale nie muszą trafiać na pendriva.

siedząć na koncie bez uprawnień administratora nie można zaintalować np. Opery.

a po co korzystać z mało funkcjionalnego IE, skoro można ściągnąć Operę Portable?

najnowsza wersja 9.01, 4.3mb i wszystko chodzi :smiley:

testowałem Browzara, ale jest zbyt mało funkcjonalny by swobodnie na nim pracować.

chyba Firefoxie :wink:

p.s. może Administracja rozważy podział kategorii " Przeglądarki WWW i klienci poczty e-mail" ?

raczej nie ma większego powodu by je dalej razem trzymać, skoro są to całkowicie różne aplikacje.

Witam.

Portable - napewno warto - sam bym zaglądał co najmiej 2-3 razy dziennie

Czy to merytoryczny argument?

zapomniałem dodać że warto by było napisać instrukcję czy naukę tworzenia programów w wersji portable.

pozdrowienia

Dla kogo ??

Dla 20 userów vortalu którzy posiadają taki sprzęt ??

Witam.

Coraz więcej ludzi interesuje się wersjami portable i dlatego i nie tylko dla 20 ludzi - ludzi jest sporo tylko nie uwidaczniają się.Gdyby był taki instruktaż jak i czym takie programy robi sie to napewno przybyło by takich plików,szczególnie w wersjach polskich.Ja nie jestem informatykiem a chętnie bym popróbował swoich sił.A takich pytań jak się przerabia takie pliki jest w internacie “trochę” , tylko mało chętnych na odpowiedzi.

pozdrowienia

Złączono Posta : 02.10.2006 (Pon) 18:50

Witam.

Coraz więcej ludzi interesuje się wersjami portable i dlatego i nie tylko dla 20 ludzi - ludzi jest sporo tylko nie uwidaczniają się.Gdyby był taki instruktaż jak i czym takie programy robi sie to napewno przybyło by takich plików,szczególnie w wersjach polskich.Ja nie jestem informatykiem a chętnie bym popróbował swoich sił.A takich pytań jak się przerabia takie pliki jest w internacie “trochę” , tylko mało chętnych na odpowiedzi.

pozdrowienia

Mi się wydaje, że jednak więcej osób ma pendrive’y… :?

no i jak wspomniałem wyżej, nie koniecznie wersji portable używa się tylko na pendrivie…

Takie oprogramowanie się przydaje.

fiesta nie przesadzaj!

Ale inne vortale mają programy portable, ale pomieszane z normalnymi i trzeba do szukania portable szukać właśnie szukajki. Właśnie, jest mało - przynajmnie na razie, ale dużo ludzi DobreProgramy odwiedza i pewnie byliby zachwyceni, że jest coś takiego jak Portable. Poza tym u mnie na stronce jest! Więc jakby co to walcie do mnie! (wybaczcie za małą reklamę)…

Poza tym ja używam Portable Thunderbird’ a na odtwarzaczu MP3 - przenoszędokumenty i czasami chcę pocztęsprawdzić, a Portable Filezilla to dla mnie niezbędne narzędzie!