Dział programowania

Witam , mam pytanie dlaczego na forum nie ma działu dotyczącego programowania?

kuba-000 :

  1. Przygotowywana, jest nowa wersja vortalu i forum, więc do tej nie będzie nic dodawane ;).

  2. Temat był już poruszany na forum, poszukaj ;).

Akurat w tym przypadku nie ma to związku - nie jest to problemem, nie wymaga żadnych zmian stricte technicznych. Tak samo powstał niedawno dział Windows Vista.

Poza tym dział O Vortalu nie jest odpowiednim działem do tego pytania

Przenoszę.

Taki dział by się przydał ;]

Pozdrawiam

jakoś webmastering wystarcza w zupełności …

Bo padają tam pytania o php ?

Padają, a jest to przecież język programowania .

A do innych - c++ itd. jakoś mało - bardzo mało jest postów, a w ostatnim czasie w ogóle nie ma .

Więc ?

Przyuważcie, że teraz często spotykane jest zakładanie tematów w nieodpowiednich działach …

I jak będzie jeszcze więcej działów - będzie jeszcze więcej pomyłek oraz forum nie będzie przejrzyste.

Dlatego uważam, że ten dział byłby całkowicie zbędny - przynajmniej w najbliższym czasie.

Temat założyłem w dziale “o vortalu” przez to, że kliknalem nie tam gdzie chciałem :oops: .

L337 Crew Pytan o C++ i języki nie związanych z webmasteringiem jest tak mało ponieważ ludzie mający z nim problem poprostu szukają innego forum zamiast napisac tu i przeczytać ostrzeżenie, że to nie ten dział. …

Skoro nie ma działu to ludzie nie piszą.

Gdyby nie było działów “Na luzie” i “Gry” to zakładałbyś tematy np. o nowej Fifie w dziale “Problemy”? :mrgreen:

nie :stuck_out_tongue:

Udałbym się na forum o grach - np. gry-online itd. :mrgreen:

Pozatym … jakby nie było tych działów, to bym w ogóle nie zakładał tego typu tematu, ponieważ to forum dotyczące oprogramowania itd.

Dlatego nieraz (jeżeli zauważyłeś) do śmietnika lecą tematy, które nie mają w ogóle związku z tematyką forum.

nie:P

Po prostu - to forum nie dotyczy (jak narazie) PROGRAMOWANIA :roll:

Są fora zajmujące się tą dziedziną i tak powinno zostać.

(ponieważ tam, gdzie zajmują się programowaniem jest o wiele więcej fachowców, którzy mogą pomóc, niż takich “szarych userów” .

Zobacz - dużo się mówiło o meczach piłki nożnej (np. o mistrzostwach świata, ekstraklasa itd.), i teoretycznie powinien powstać dział “Sport” …

Ale czy to forum jest o takiej tematyce ?

Zauważ, że w “na luzie” jest najwięcej tematów związanych z programowaniem …

A wiadome, że ta większość internautów gra w gry i po co mieliby zaśmiecać dział “na luzie”, skoro mogą mieć odrębne miejsce. Powstał niedawno dział "Windows Vista, ponieważ jak w przypadku gier - jest wiadome, że będzie ogromne zainteresowanie i należy wykluczyć zaśmiecanie forum - a gdyby tak było z programowaniem to zapewne również powstał by takowy dział.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=87439

Dlatego nadal będę się trzymał wersji, że skoro mało jest o tym, to nie ma sensu, a jeśli brakuje Ci takiego działu, wpisz w google:

“Forum wielotematyczne” i zauważ, że forum dobrychprogramów nie jest typem fora wielotematycznego.

Przecież programowanie jest tak samo powiązane z informatyką jak i grafika a może i bardziej. Dział “Grafika” jest na forum a działu “Programowanie” nie ma :confused:

L337 Crew Tylko nie myśl, że chce sie kłucić :lol: :stuck_out_tongue:

owszem :mrgreen:

Ale dam takie cytaty:

I jak widać Twoje słowa są jaknajbardziej na miejscu,

ale za mało było rzeczy z programowaniem :smiley:

Co do działu grafika - były obawy jak z tym działem,

ale tematów było znacznie więcej …

Czego dowodem jest ilość postów w tamym dziale.

Wszystkie tematy dotyczące grafiki zostały zebrane i wrzucone do jednego “worka” .

Również tak może być z programowaniem ,

lecz to tylko i wyłącznie zależy od postujących na temat programowania.

Nieukrywam, że i mi by się to przydało,

lecz musiałoby być duże zainteresowanie.

Czas pokaże jak to będzie :stuck_out_tongue:

Jedynie byłem na to negatywnie nastawiony, ponieważ zapoznałem się z ilością tematów o programowaniu.

Zazwyczaj brzmią one tak “w czym programować ?” ; “Jaki język programowania na początek ?” itd.

a dlaczego miałbym tak myśleć ? :mrgreen:

To jest po prostu wymiana poglądów i tyle :wink:

Więcej może się wypowiedzieć tylko ADMINISTRACJA forum :smiley:

pozdrawiam.

W rękach administratorów jest czy założą dział “Programowania” :D. Wg mnie powinien on istnieć

tutaj jest za dużo gimnazjalistów, ludzi znających się na temacie jak np. adpawl jest za mało by utworzyć ten dział.

Odwrócę sytuację: ile osób na forum jest wystarczająco kompetentnych, by rzeczowo odpowiadać na problemy związane z programowaniem?

Strzelam: znacznie mniej, niż potencjalnie pytających. To doprowadziłoby do śmierci działu.

Witam,

Dlatego też warto byłoby to zrobić w sposób, jaki już chyba kiedyś proponowałem.

Dołączyć go do działu Webmastering tworząc Webmastering i Programowanie.

Piszący w PHP to też programiści, więc nawet zgrabnie by było.

mi się by przydał taki dział :slight_smile: najlepiej podfora Delphi, Assembler, PHP, Java, C++, C# itd… :wink:

Gry to rodzaj oprogramowania, służącego nie do pracy, a do rozrywki. A Vortal dotyczy ogólnie oprogramowania, a nie jedynie oprogramowania służącego do pracy.

też tak kiedyś myślałem, ale poprawiono mnie ;]

Dokładnie to

;]

to się poprawię:

Vortal propaguje legane programy, a więc i legalne gry

Ja nie widzę sensu powielania wszystkiego co popadnie. Skoro ten wortal ma byc w jakimś sensie specjalistyczny niech bedzie zwiazany z programami. Tematów z tym związanych jest multum jak chociazby sposoby wdrażania, konfiguracji, zarządzanie, usprawniania systemów czy softu a także rozwiązywanie problemów, wyszukiwanie programów, sterowników, poprawek itd.

Wielu pracowników, studendów czy zwykłych userów skorzystałoby z tego. Jak forum będzie o wszystkim i o niczym to straci sens