Dział Systemy operacyjne Linux - Propozycje zmian

A tak poruszę kolejny raz ten problem. Otóż ze ostatnio mam chwilę czasu, więc przeglądam ten dział czasem coś pisząc. Taki temat , juz był. I od tamtej pory nic się nie dzieje w kierunku, aby poprawić poziom merytoryczny tego działu. Zacznę od tego ze nie pisze tego bo mi się nudzi albo chcę jakąś wojnę wywołać, wręcz przeciwnie jako troskliwy user chcę zadbać o ten dział.

A więc, dział ten to naprawdę parodia. Tematy się dublują i niektórzy nie będe wymieniał, zamiast poszukać zakładają z każdym mały problem temat. Z obserwacji wyniki ze mało kto tam zagląda. Ja nie mam pretensji do moderatorów bo nie dość ze pewnie nie mają czasu to w pozostałych działach jest więcej roboty. A msliwa ma robotę na Vortalu. Ale nie może tak być ze dział jest bez nadzoru, moja propozycja to powołanie moderatora tego działu z prawdziwego zdarzenia. Kolejna sprawa, jeżeli ktoś odbierze to ze robię to bo niby ja chcę nim zostać niech poczyta regulamin. Ja zgłaszam tylko i wyłącznie taką propozycje. Ale czy naprawdę dzieje się dobrze w tym dziale ?

Z wyrazami szacunku dla całego forum El Presidento.

Tylko kto to miał by być. Obecni moderatorzy są i tak już bardzo zapracowani.

No właśnie są zapracowani a mówią, że nie potrzeba nowych…

Zapoznaj się z tą stroną i zmień tytuł na konkretny, używając

funkcji icon_edit.gif

rlk120 dlatego wszcząłem, tą dyskusje …

El Presidento Sugerujesz powołanie nowych moderatorów ???

Gratuluje czytania ze zrozumieniem :brawo:

:-k ja odebrałem to jako zgłoszenie się na moderatora.

Do działu nie mam żadnego ale :wink:

D@widoS miło ze umiesz czytać. Szkoda ze zacytowałeś kawałek tekstu.

zgadzam sie z El Presidento

przydalby sie w tym dziale jakis linuksiarz z wolnym czasem jako moderator

El Presidento zawsze możesz - i ty i inni - wspomóc aktualną moderację i poinformować na PW moderatora o tematach, które powinny zaliczyć odpowiednie miejsce.

Powołanie moderatora zapewne wpłynęło by pozytywnie, tylko czy to jest jedyne i słuszne rozwiązanie.

Lepiej się zastanowić, jak sprawić, żeby wyeliminować rzeczy o których piszesz. Nowy moderator i tak nie wpłynie na poziom uświadomienia użytkowników forum. Większość zbędnych tematów wynika z prostej rzeczy. Ludzie maja w… nosie regulamin i zasady jakie tu panują.

Myślę, że 80% bezsensowia by znikło, gdyby user poświęcił 10 minut na poznanie tychże.

Druga rzecz. Może fachowcy z tego działu opracują tematy poradniki/wskazówki (w postaci zbioru linków, etc.) związane z problemami, które pojawiają się najczęściej i zostaną one opublikowane tym miejscu --> http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=124496 ??

To jak dział wygląda, to z jednej strony rola moderatora, ale również userów udzielających się w nim. Sami możecie wpłynąć na jego kształt, nie oczekujcie, że wszystko stanie się samo albo ktoś zrobi to za kogoś. Współpraca i konstruktywne działania, zapewne wpłyną pozytywnie nie tylko w tym dziale ale w ogólności na całość.

Tak ja to widzę.

Pozdrawiam

I o to chodzi :spoko:

Tak, ale byłoby to dużo łatwiej zweryfikować, gdyby adresatem tych pw była osoba, która ma naprawdę szeroką wiedzę o linuksie, szczególnie jeśli mówimy o tak dużym Forum jak dobre.

Niemniej jednak pomoc i wsparcie są tutaj bardzo ważne, przynajmniej moim zdaniem.

Pozdrawiam :slight_smile:

Monczkin tak, ale moderator usuwając powtarzające się tematy, może dać znak do tego ze takie działanie nie ma miejsca w tym dziale. Myślisz ze komuś się chce czytać ten regulamin ? Nikogo się do tego nie zmusi, a usunięcie parę razy tematu “Jaki Linux na mój Komputer” da coś do myślenia.

Hmm było coś takiego, ale widze ze tego nikt nie przegląda, ja mógłbym się zając czymś takim zbiór linków. Bo nie ma sensu pisać czegoć czego jest masa w internecie. Zwłaszcza ze wachlarz pytań w tym dziale to praktycznie wszystkie dystrybucje.

W pełni się zgadza, ale bez nadzoru nie możliwe, przy mentalności nowych userów. Z drugiej strony, przeglądając całe forum, można dojść do wniosku ze wszędzie jest porządek a tam nie. Problem zgłaszałem, juz dawno ( Teraz mam na względzie ze administracji forum problem jest znany). Ja od siebie mogę stworzyć to “FAQ” z linkami. Oraz informować o tematach/ postach łamiących regulamin.

Niestety nie jest miło czytać coś takiego :

http://forum.ubuntu.pl/viewtopic.php?t= … 81b3a74700

Ostatni post.

Że co prosze? To teraz my, userzy mamy pilnować porządku na forum? Od tego chyba są właśnie moderatorzy. Jeżeli dotychczasaowa ekipa sobie z tym nie radzi (a nie radzi sobie chyba tylko w dziale Linux , bo nawet Na luzie jest lepiej moderowane) to chyba jednak najwyższy czas albo zacząc traktować ten dział na poważnie, a nie jak teraz na odczepnego, albo wyznaczyć kogoś kto zaprowadzi tam pożądek.

areh dobrze ze nie jestem sam, i nie tylko ja to widzę :?

areh nie przeczytałeś chyba dokładnie tego co napisałem lub nie chcesz tego zrobić.

Jeżeli pomoc traktujesz jako zrzucanie odpowiedzialności, no cóż, trudno z tym dyskutować.

Monczkin, zgadzam się że informowanie moderatorów o bezsensownych tematach jest jakimś rozwiązaniem, jednakże nie ma praktycznie dnia by w tym dziale nie pojawił się temat, który był niejendokrotnie wałkowany.

Zgadzam się, że gdyby userzy najpierw użyli ‘szukajki’ to znikłaby większośc bezsensownych tematów.

Jednak nakłonić ‘nowych’ do czytania przyklejonych tematów i przestrzegania regulaminu praktycznie się nie da.

Ostanio np. pojawił się temat ‘czy linuksa można ściągnąć z internetu’. By nie być zrozumianym jako ktoś mało wyrozumiały dodam, że w przyklejonym temacie jest link do ‘ściągnij sobie linuksa’. Takich ‘kwiatków’ pojawia się wiele w przeciągu jednego dnia.

Zakładając hipotetycznie, że Twój pomysł z informowaniem moderatorów na pw wypali, to taki moderator mógłby dostawać kilkanaście wiadomości dziennie (zakładając, że poinformuje go o jednym zaistniałym fakcie kilku userów).

IMHO spowodowałoby to większy zamęt niż powołanie jakiegoś ‘konkretnego’, obeznanego w temacie i często bywającego w dziale linux usera.

Co do pomysłu o napisaniu kilku poradników to też jest jakieś rozwiązanie, jednak jeżeli będą one umieszczane w jednym temacie tak jak to jest teraz to i tak większość ‘nowych’ nie zada sobie trudu w przejżeniu tego tematu.

Jeżeli ta ‘baza linków’ by się rozrosła to należałoby ‘rozbić’ ją na pare mniejszych i przykleić.