Dział win vista od kiedy działa?

Wygląda to na promowanie przez Vortal Visty :slight_smile:

Najpopularniejszym obecnie windowsem jest XP, tak Home, jak i PRO, i póki co, jeszcze długo będą one najpopularniejsze.

Co do Visty, oby nie skończyło się, jak z WinME :stuck_out_tongue:

Microsoft tworzy nowe systemy i żaden nie jest dopracowany do końca.

Niestety, liczy się jedynie monopol i dzięki temu pomnażanie mamony.

:okulary:

Który zdobywa między innymi dzięki promocji, tak jak ma to miejsce tutaj. Systemu jeszcze nie ma, bety używa malutki odsetek ludzkości, a już jest nowy dział na forum, teraz bedzie na vortalu.

Paranoja. Dlaczego nie ma osobnego działu dla najpopularniejszego obecnie Winsowsa - XP, a wersja beta już takiego się doczekała, bo administracja uważa, ze będzie on popularny.

Może jak będzie popularny to możnaby pomyśleć o nowych działach, ale dlaczego robi się to teraz? To chyba nie jest zbyt normalne.

Podobno vortal nie zajmuje się wersjami beta programów, a tu proszę, cały dział przygotowuje się jednej wielkiej becie, tylko dlatego, że wyszła z rąk MS.

Coś tu zaczyna brzydko pachnieć.

Zróbmy dział o kurtkach zimowych! Niedługo koniec lata, potem tylko jesień - a na zimę, więc w niedługim okresie, kurtki będą popularne.

Czyżby kolejna “czarna wizja sponsorowania DP przez MS”? Chyba zacznę kolekcjonować takie kwiatki :slight_smile: Poważnie.

Co do działu o Viście. Temat jest mocno kontrowersyjny i czym bliżej premiery tym będzie więcej spekulacji i dyskusji. Może to będzie wielki niewypał, może nie, nie mam zielonego pojęcia. Niestety nie jestem jak niektórzy wróżką (ostatnio zbiła mi się moja ulubione kula do wróżenia a z kart jakoś mi nie idzie) więc nie będę stawiał tutaj “wszystkowiedzących” argumentów.

Areh, jak już odpalimy nowy sajt z softem pod Linuksa, to zapewne też pojawią się działy dotyczące dużych dystrybucji, szczególnie jeśli będą wzbudzać kontrowersje. Dam głowę, że wtedy też ktoś napiszę, że coś zaczyna śmierdzieć ale intuicja mi mówi, że nie będziesz to Ty…

Jeżeli będą to działy dotyczące wersji beta jekiegoś distro, to jestem/będę jak najbardziej przeciw. Do tego są specjalistyczne fora, tak samo jak do Windowsa.

O tyle przecież nie chodzi tutaj o promowanie Microsoftu , tylko o zrobienie porządku na Forum. Od początu powstały dwie strony jak nie wiecej tematów na temat nowego systemu. I zeby zrobić porządek powstał ten dział. Ja się zupełnie z tym zgadam. Dla porównania, czy naprzykład dla Win98 powstało w tak krótkim okresie az tyle tematów. Zrestą przeciez administracja nie musi sie tłumaczyć…

Nie bardzo rozumiem skąd tyle nerwów. Wiadomo, że większość użytkowników Windows jest zainteresowana nowym systemem. Stale pojawiają się pytania o wymagania sprzętowe, o zmiany i szereg innych. Dostajemy setki maili z pytaniami i nie jesteśmy w stanie na nie odpowiadać. Sprawę chcemy uprościć, niech zainteresowani znajdą te informacje w jednym worku.

Przedsięwzięcie nie wymaga szczególnego wysiłku, a tylko ułatwia zainteresowanym dotarcie do poszukiwanych informacji więc sądzę, że wszystko jest OK.

Miłośników Linuksa uspokajam, że stale walczymy nad nowymi dobrymiprogramami, dobrymiprogramami z Linuksem pełną gębą. To jednak nie jest tak proste jak Vista. Będą to bowiem da równorzędne vortale w jednym i to na całkowicie nowym silniku w innej technologii. Nie ma więc obawy, że jesteśmy pod pantoflem MS :wink:

A czy te zmiany będą wprowadzone jeszcze w tym roku ?

ja też się zgadzam z tym, a widać że zainteresowanie vostą jest coraz większe 8)

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=76602 ;]

Spowodowane sztucznie wytworzonym przez MS szumem medialnym.

Czego DP mają uczestniczyć w tym procederze ??

Nie wiem czy zaintresowanie to spowodowane jest szumem tworzonym przez MS czy też nie ale faktem pozostaje, że zainteresowanie nowym systemem (we wszelkich możliwych tego objawach) jest bardzo duże (widać to chociażby po liczbie postów związanych z Vistą). Gdyby jakakolwiek dystrybucja Linuxa wzbudzła tak wiele pytań, poszukiwań informacji czy innych objawów zainteresowania to z pewnością wzięte pod uwage byłoby utworzenie odpowiedniego działu. Ponieważ jednak zainteresowanie to dotyczy Visty a nie inego systemu więc logicznym wydaje się utorzenie takiego właśnie działu. Dziwię się troszkę tym negatywnym opiniom bo przecież wprowadzenie nowego działu w żaden sposób nie utrudniło i nie ograniczyło korzystania z pozostałych działów. Jeśli kogoś sprawy związane z Vistą nie będą interesowały to najzwyczajniej w świecie nie będzie tam zaglądał i tyle. Osobiście nie interesuję się np. webmasteringiem, nie uważam jednak, żeby był to powód do negowania sensu istnienia tego działu.

Szum czy nie szum, wiele osób na tym skorzystało, bo mało kto pogardzi darmową wersją najnowszej edycji Windowsa, nawet jezeli jest to dopiero wczesna Beta, która moze służyc jako stabilny system. Zwłascza przy cennach innych produktów z seri Windows, chociażby Xp najpopularniejszego obecnie.

Też jestem zdziwiony, ale nie o tyle faktem powstania osobnego działu Windows Vista ale tym, że to ciągle wersja beta, która ma to do siebie, ze wydawana jest celem wykrycia błędów w systemie.

Ciekawe jak odnieść sie do udzielenia pomocy userom w tym zakresie. Jedynie tylko do wyłapanych błedów albo do promocji tego systemu w zakresie jego mozliwosci, co oczywiscie nie jest niczym złym. Ale chyba lepiej by było go wdrożyć w nowym forum i w dniu premiery tego systemu. To tylko moje zdanie ale skoro juz jest to widocznie administracja tak uznała.

El Presidento

Nie do końca tak jest. Najnowsze aplikacje, sterowniki i inne rzeczy będa działać tylko w najnowszej wersji systemu Vista. Kod bedzie sie całkowicie róznił od poprzedniego. Inaczej MS byłby samobójca :wink:

Nio ale i tak do czasu wydania ostatecznej wersji, mozna darmowo korzystać z tego windowsa, a daty wydania jescze nie ma i pewnie długo nie bedzie :slight_smile:

Mnie osobiście podoba się, że wszystkie wątki na forum dotyczące win visty zostały skatalogowane w jeden dział.

Sam nie mam zamiaru w najbliższym czasie od wydania tego os-u dokonywać zakupu …

I dlatego nie interesują mnie wątki o Vi$cie, których wciąż przybywa …

Owszem, może i lepszy będzie od winXP,

ale wydawać “kupę kasy” na nowy system, z którego będzie się w domu korzstało (a nieukrywajmy - takich użytkowników jest najwięcej) mija się z celem …

XP jest standardem… dołączany jest do nowych kompów,

każdy już ma pewne przyzwyczajenia co do niego i jakiś ‘%’ jego użytkowników, gdyby miał wybrać Viste - system zasobożerny, zupełnie inny niż XP, zdecydowałby się pozostać na xp’ku bądź przejść na linucha.

Zresztą prorokuję,

że bedzie więcej nielegalnych kopii Visty niż win xp :!:

Ponieważ jak już wcześniej napisałem - nikt nie kupi sys-a po to,

by tylko potestować go i wrócić spowrotem na xp .

Visty bety 2 jeszcze nie miałem okazji uruchomić,

ale nie ukrywam, że być może znajdzie się ona na mym “twardzielu”.

areh

Już sam nie wiem co mam o tym sądzić. Mi cos brzydko pachniało już wcześniej, ale wtedy zarzucano mi tworzenie teorii spiskowych itp. Ale jednak jak widze niektórzy inni użytkownicy DP również dostrzegaja tą dziwną politykę sprzyjania produktom m$ i promowania ich na siłę. Coś w tym jednak jest. Myśle że taka stronnicza działalnosć nie będzie wpływała korzystnie na wizerunek tego portalu, zwłaszcza wtedy, gdy bedzie aż tak rzucała sie w oczy.

P.S Mam pomysł dla administratorów portalu, aby zastanowili się nad przemianowaniem nazwy dobreprogramy.pl, na dobrymicrosoft.pl. Czy to nie brzmi dumnie?

:o człowieku. siądź - przeczytaj to co napisałeś powoli … i potem zastanów się nad sobą :!: :?

Genialne, muszę to zapamiętać.

Proponuje jednocześnie założyć domenę “genialne-teorie-spiskowe.pl” na której to stronie gruby_wieprzek mógłby zostać redaktorem i spokojnie mógłby kontynuować swoje przemyślenia.

Zaczynam się zastanawiać czy przypadkiem nie jesteś z jakiegoś konkurencyjnego sajtu? Cały czas tylko czekam jak zapodasz jakiś tekst w stylu “A jednak miałem rację, MS przelewa grube miliony dolarów na konta DP w celach promocji, został już tylko jeden sajt który nie jest przez nikogo sponsorowany, zapraszam więc na XXXXXX”

Co Ty gruby_wieprzek masz tak ciągle te pretensje do MS jak wiadć po avatarze kożystasz z MS Painta [zostały ślady po wycinaniu] :twisted: .

Pomyśl przynajmniej 50 razy zanim coś napiszesz.

Chyba niezbyt uważnie czytałeś moje poprzednie posty. Bo gdybyś tak uczynił, to spewnoscią zauważyłbyś, że niejednokrotnie wspominałem, że życzę portalowi DP jak najlepiej. Moją intencją na pewno nie jest szkodzenie komukolwiek. Wręcz przeciwnie. Uważam, że problem, który dostrzegłem i dyskusja która wokół niego sie toczy mogłaby tylko przyczynić sie do zwiększenia wiarygodnosci DP. A sądze że wiele osób sie ze mną zgodzi, że jest to zasadnicza kwestia w przypadku gazet, telewizji, portali itp. Dla mnie wystarczyła by prosta i konkretna deklaracja napisana przez któregoś z administratorów np. “owszem wspieramy m$ promując jego programy, ale jest to jedyna możliwość, aby portal DP mógł w ogóle istnieć. Zwiazane jest to głównie z kosztami utrzymania i prowadzenia tak dużego serwisu.” Myślę, że taka jasna deklaracja spowodowałaby, że juz nigdy więcej nikt nie musiałby doszukiwać sie czegokolwiek, ponieważ wszystko byłoby klarowne.

Złączono Posta : 23.07.2006 (Nie) 23:00

Ty się chyba urwałeś z choinki człowieku.