Dział z 64bitowymi aplikacjami?

Myślę że byłby to dobry pomysł, promowałoby to przechodzenie na nowocześniejszą architekturę :slight_smile:

Osobiscie nie widze sensu. Znam zaledwie pare aplikacji, ktore potrafia wykorzystywac instrukcje 64 bitowe. Sa tez problemy ze sterownikami do podzespolow komputera na systemy 64 bitowe, a systemy te wymagaja troche wiekszej ilosci pamieci RAM. Jak dla mnie jedyna zaleta jest adresowanie wiecej pamieci operacyjnej, z czego narazie i tak nie skorzystam bo mam 2gb i wiecej narazie nie potrzebuje. Mialem przez jakis czas Viste Ultimate 64, ale roznic miedzy media playerem x86, a 64 w ogole nie bylo. Tak samo z IE, w trybie 64 bylo nawet na niekorzysc (nie ma wersji flash playera x64, nie moglem ogladac np filmikow na youtube).

Ja widzę sens. Ci co nie używają systemów 64 bit nie powinni się wypowiadać bo to zupełnie ich nie dotyczy. Dział by się przydał to tych programów jest mało.

P.S Pod VISTA 64 mam wszystkie sterowniki (a urządzeń mam mnóstwo) i pięknie działa wszystko i gierki tez pomykają

Troche zle sie wypowiedzialem :slight_smile: Nie widze NA RAZIE sensu :slight_smile: Mialem np problem ze sterownikami do Tunera i drukarki

Ja też widzę sens. Jest kilka stronek ale w języku angielskim. W naszym ojczystym znalazłem jedną, ale od dawna nie aktualizowana.

@gabgoraj

Nie widzę powodów by powielać Twoje zdanie i jeszcze wielu innych osób… to nie prawda, że jest mało sterowników producenci każdego podzespołu który posiada komputer przeze mnie używany stworzył w pełni kompatybilne 64 bitowe sterowniki! !!

Podobnie jest z szanującymi się producentami tworzą oni nie tylko sterowniki dla odpowiedniego systemu ale tez właśnie dla odpowiedniej architektury…

Informacja o Flash Playerze mnie trochę rozbawiła bo tuż przed przeczytaniem tego postu oglądałem filmik na pl.youtube.com właśnie na 64 bitowym systemie…

Programów jest dużo pisanych pod architekturę 64 bitową jednak w większości po angielsku ale przecież 32 bitowe aplikacje działają bezproblemowo.

Byłbym raczej za podawaniem linków do 64 bitowych wersji pod opisami programów niż robieniem nowego działu, ponieważ wiele osób nie wie że można pobrać 63 bitowy odpowiednik danego programu…

@oroomo

Da sie odpalic filmik na youtube, ale w IE w wersji 32 bitowej. Miales kiedys system 64 bitowy? Sa 2 wersje IE: x86 i 64. Na IE x 86 wszystko pieknie dziala, lecz nie na x64. Szukamle, ale nie udalo mi sie znalezc Flash playera x64. Ze strony http://kb.adobe.com/selfservice/viewContent.do?externalId=6b3af6c9:

“Adobe Flash Player is not supported for playback in a 64-bit browser. However, you can run Flash Player in a 32-bit browser running on a 64-bit operating system.”

@orooomo

o ile dobrze wiem to nie ma jeszcze Flash Playera x64 bit. Można zainstalować wersję 32 bitową i działa poprawnie na systemie x64 ale w przegladąrce 32 bitowej

Na systemie 64 bitowym tryb 32 btowy jest emulowany, przez co wydajnosc tych aplikacji jest nieco zmniejszona. W tym trybie (64) nie da sie takze uruchomic aplikacji 16 bitowych (np starych gier-hitow, np DSJ :smiley: ).

@gabgoraj

Tak mam 64 bitowy system. Zrozumiałem Twoją wypowiedź inaczej, że w ogóle nie da się oglądać filmików na youtube bo nie ma 64 bitowego flasha na 64 bitowe systemy… a jeśli chodzi o IE7 to jak najbardziej się zgadzam Flash Player nie wspiera 64 bitowych przeglądarek.

Z chwilą ukazania się Visty która naprawdę obsługuje 64 bitowe procki (w Xp to kulawe było) producenci wzięli się do roboty. Poza tym spokojnie śmigają 32 bitowe aplikacje, z tym tylko że trzeba mieć wówczas np. 32 bitowe biblioteki do nich ( 32 bitowa aplikacja nie może korzystać z np. tych 64 bitowych bibliotek).Dział przydałby się. W jednym miejscu zgromadzone dobreprogramy na 32 i 64:D jak się zdublują mozna porównywać:)