Dział ze starymi grami/programami/systemami (DOS, Amiga,itp)


(adao1003) #1

Warto by było zrobić taki dział z grami i programami dla dosa, amigi, emulatorami starych systemów itp.


(pysiu) #2

W sumie nie ma problemów z znaleziem tego w google , więc po co na takie starocia dział :slight_smile:


(GioWDS) #3

Sądzę, że to raczej niemożliwe w wypadku dobrychprogramów z prostego względu, licencjonowania.


(Cedar) #4

pysiu , dla tych, których to interesuje i nadal kręci. Nie chcesz, nie korzystasz. Dodatkowy dział w niczym niezainteresowanym przeszkadzać nie będzie..

GioWDS , I tu jest pies pogrzebany. Do twórców/właścicieli licencji wielu programów dotrzeć po latach bardzo trudno lub jest to niemożliwe.


(GL1zdA) #5

Za dużo roboty dla moderacji... Takie forum zasypywane byłoby masą mniej lub bardziej legalnego stuffu. Jeśli interesuje cię ta tematyka, to polecam http://vogons.zetafleet.com/ - forum autorów DOSBoxa. Co do Amigi to cały czas żyje ppa.pl.


(Kacper B Zuk) #6

Pytanie czy chodzi mu o dział na forum czy dział na portalu. Napisał w dziale "O portalu", więc raczej to drugie :slight_smile:


(GL1zdA) #7

Tak czy siak, robienie oddzielnego działu nie ma sensu - wymagałaby dużo wysiłku, by konkurować z wortalami poświęconymi tylko tej tematyce. Poza tym nie da się za bardzo na tym zarobić (mało potencjalnych sponsorów). Ale co najmniej kilku użytkowników miało ciekawe posty na tematy 'retro' na blogach.


(Radek68) #8

Ja popieram pomysł działu 'RETRO".

To jest tak, jak ze starymi filmami. Niby są nowe, 3D, kolorowe, ale czasem aż miło sięgnąć po czarno - białą klasykę .

Jeśli chodzi o licencjonowanie, to też - w sumie - nie widzę dużego problemu. Przecież nie od dziś czy wczoraj na naszym wortalu dostępne są (lub tylko opisane) programy komercyjne, nie posiadające nawet dema.

W przypadku niektórych starych programów też tak można zrobić. Opisać krótko jakiś program nie zamieszczając jednak wersji do ściągnięcia.

Oczywiście wiem, że to dodatkowa praca, dział niezbyt dochodowy itp. Ale byłoby miło.

MS-DOS też nie jest jedyny (np. freedos).