Działa mi jedna słuchawka

Kupiłem słuchawki ale po podłączeniu ich do laptopa działa jedna słuchawka. Problem nie wynika z uszkodzenia jack’a bo działa normalnie na telefonie. Próbowałem balansować lecz nic to nie dało. Zrobiłem test słuchawek z którego wynikło że to co powinno być słyszalne w prawej słuchawce (nie grającej) jest słyszalne na lewej jakby prawa strona była wyłączona. Jack był wciśnięty do samego końca. Nie wiem co robić. HELP

Jeżeli oba zakresy słyszysz w jednej słuchawce to zerknij, czy przypadkiem nie przestawiłeś dźwięku ze stereo na mono :wink:

Powoli. Jak się to robi ?
Inne pytanie: Czy może to być spowodowane w jakiś sposób uszkodzonym gniazdem na jack’a (złamał mi się jack z innych słuchawek w tym gnieździe)

Na 99%, jak działają na telefonie, a w lapku lipa. Rada? Karta na usb za 5 zł lub wymiana gniazdka w lapku +/- 100.

Wracając do poprzedniego pytania odnośnie przestawiania dźwięku stereo na mono, gdzie mogę to sprawdzić/zmienić mam Windows 10

Na pasku w prawym dolnym roku powinieneś mieć ikonkę głośniczka, tam masz opcje dźwięku i powinna być możliwość zmiany. Z pamięci dokładnie nie powiem, trzeba pogrzebać :slight_smile:

Ale jeśli wiesz, że w gnieździe może tkwić resztka jacka, to bym też to sprawdził, bo słuszny trop.

nawet nie tyle resztka, równie dobrze powyginał, poułamywał lub lutowanie do płytki uszkodzone :wink:
Ja obstawiam technikę, nie oprogramowanie.

Dziękuje wszystkim za pomoc.
PS. Gdzie można kupić kartę na usb?

Zanim kupisz sprawdź te słuchawki na livecd linuksie, takie “karty” chodzą na Allegro po ~5 zł, cudów nie oczekuj, to gdybyś był audiofilem. Do audiobooków i strzałów w CSGO starczy, jak po zalaniu w natbooku poszła dźwiękówka korzystałem i nadal mam gdzieś.

Gdzie można kupić kartę na usb?

Od siebie polecam:


Prosta, niedroga, spełnia swoją rolę. Masz też listę sklepów.