Działa tylko 1 głośnik

Witam.

Otóż mam problem. Działa mi tylko jeden głośnik. Próbowałem na 2ch parach głośników i na obydwu lipa. Działam na systemie Windows 7 Ultimate. Sterowniki Realtek mam zainstalowane, próbwałem tam różnych kombinacji ale lipa. Co może być nie tak? Moja płyta główna to Asus P5N-E SLI. Wg. Everesta karta dźwiękowa to nVIDIA nForce 430i (MCP51) - High Definition Audio Controller. Gdy podpinam słuchawki to też gra tylko jedna strona.

Pozdrawiam, Whitta

Napisz jaśniej co się dzieje i co za głośniki podpinałeś?

Pierwsze to wzmacniacz Pioneer i do tego podpięte 2 głośniki Infinity, później chciałem spróbować na zwykłych “kompowych” i też lipa. Te kompowe to jakieś Trusty. Zawsze działało, od jakiegoś czasu już nie, nie potrafię dokładnie powiedzieć od jakiego. Dziś jeszcze nie miałem sterów Realtek, to działał tylko lewy, gdy je zainstalowałem to po restarcie kompa teraz tylko prawy działa, dziwne i nie wiem jak to wytłumaczyć. Są normalnie podpięte z tyłu pod zielone wejście.

ustaw w tryb 4 kolumn i podepnij pod niebieskie gniazdo

Dałem tryb Kwadrofoniczny, wpiąłem w niebieskie gniazdo i dalej lipka. Testowane na obydwu parach głośników. Może coś nie tak z kartą dźwiękową? I dziwne jest tez troszke to, ze gdy leci muzyka to jak lekko wyjmę wtyczkę z kompa to tak przez chwilę coś tam z drugiego zaczyna harczeć z tej muzyki, ale gdy wepnę całkiem to już tylko prawy.

Wyrzuć sterowniki i wgraj nowe, pomoże. Miałem takie coś przy K7S41GX czasami lewy kanał nie chciał działać, wymiana sterowników załatwiła ten problem.

Gdy wyrzuciłem stery REALTEKA to przerzuciło się znów na lewy głośnik tylko. Może jeszcze jakieś stery tam są “ukryte” tylko jak je usunąć? Coś się z czymś może wykluczać być może.

Tu masz wszystkie sterowniki pod twą płytę http://asus.com.pl/product.aspx?P_ID=KyHOsOKWujC2QguJ.

Dalej lipa. Stawiam na spiepszone gniazdka więc jedynym sposobem na usunięcie problemu będzie zakup nowej karty dźwiękowej. Możecie coś polecić dobrego i w miarę niedrogiego? Myślę że tak do 70zł.