Działa tylko jeden głośnik

Dziś wgrałem nowy system Windows 7 Ultimate 32bit . Wszystko działało normalnie, ale gdy się przysłuchałem głośnikom okazało się że dźwięk dochodzi tylko z 1 głośnika.

Probowalem juz odlaczac i podlaczac z tylu komputera wtyczke ale to nic nie dało. Może to wina sterownika ? Nie wiem czy to jest błąd ale jak go zainstalowałem to po prawej stronie na pasku nie miałem do otworzenia Realtek Hd Audio. Pomożcie z góry dzieki :wink:

Zainstaluj sterowniki do karty dźwiękowej. Pewnie używasz zintegrowanej z płytą główną, więc sterowników poszukaj na stronie producenta płyty.

Jest problem, bo pobrałem program Everest żeby sprawdzić jaką mam płytę glowną. Tam mi pisze ze płyta głowna nieznana :x . Jest jakiś inny sposób na sprawdzenie ?

Spróbuj CPU-Z: http://www.dobreprogramy.pl/CPUZ,Progra … 13047.html

Jak i to nie pomoże, to poszukaj pudełka albo instrukcji od płyty głównej, powinien być gdzieś napisany jej model. Możesz też odkręcić bok obudowy i odczytać nazwę płyty głównej (powinna być napisana dosyć sporymi literami).

Własnie , miałem ten program ale nie wiedziałem gdzie tam jest płyta głowna wszedłem w zakładke Mainboard i nie wiem gdzie jest moja płyta głowna.

EDIT : płyta główna intel core 2 duo , to oto chodzi ?

Core 2 Duo to model procesora.

Zakładka Mainboard, pole Manufacturer i Model (nie jestem pewny, nie mam teraz dostępu do tego programu ;))

ASUSTeK Computer INC – Manufacturer

Benicia — Model

Wyklucz uszkodzenie wtyczki poprzez sprawdzenie na np.telefonie. Może być też tak, że uszkodzony jest minijack na płycie (sam tak mam w A7V8X-X), rozwiązać to możesz podłączając front panel.