Działają tylko 2 z 5+1 głośników

Tak jak w temacie mam głośniki 5.1 lecz działają tylko lewy i prawy przednie. Co ciekawe jeżeli przeprowadzam test w konfiguracji każdy z głośników działa lecz gdy już coś puszcze działają tylko 2 wspomniane. Mam Windowsa 10, zintegrowaną kartę dźwiękową od Asusa i najnowsze sterowniki do niej. Z góry dziękuje za pomoc.

Na czym ten dźwięk ci nie działa? Jaki program, jaki plik, jaka gra, etc.

Na Youtube, Netflix’ie w grach nie testowałem bo zazwyczaj gram na słuchawkach.

Sprawdzałeś czy materiał oglądany na yt jest w systemie 5.1? Na netfliksie wybrałeś ścieżkę dźwiękowa 5.1?

Ps. Na netfliksie są takie materiały, ale na yt nie widziałem… widziałem tylko symulacje dźwięku przestrzennego dla stereo jak dolbyatmos etc. YouTube przesyła dźwięk chyba tylko w stereo

W takim razie jest jakaś darmowa symulacja dźwięku przestrzennego ? Bo z tego co wiem to chyba to jest płatne.

To o czym pisałem robi ’wrażenie’ dźwięku przestrzennego na słuchawkach. Ty, żeby słuchać na 5 głośnikach musisz szukać materiału źródłowego który już jest w 5 kanałach. Albumy muzyczne są nagrywane w 2 kanałach (stereo - lewy i prawy kanał) filmy w dobrej jakości najczęściej maja możliwość wybrania ścieżki dźwiękowej w 5 kanałach (po jednym kanale na głośnik), może niektóre gry tez, ale nie zrobisz z 2 kanałów magicznie 5, bo musiałbyś ew. stereo skopiować na głośniki tylne - tylko jaki w tym sens :wink:

Dobra wszystko już wiem dzięki za pomoc

Rzeczywiście znalazłem film na Netflix’ie który obsługuje 5.1 i wszystko działa.